EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: djokos - ishrana i trening  (Read 2139 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline djokos

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
djokos - ishrana i trening
« on: February 15, 2011, 02:10:53 PM »
Nisam hteo da otvorim novu temu ali moram da postavim par pitanja na koja nisam uspeo da nadjem odgovore..
Procitao sam sve i za skidanje sala/pisltolja/slaufa oko struka i skoro sve o kardio vezbama i o dijeti itd. i vecinu sam razumeo,ali mi neke stvari jos uvek nisu jasne pa ako nije problem da ih postavim u ovoj temi..

ovako...
-Pre dve-tri godine sam se ugojio 20 kg sedeci kuci i ne radeci nista..ja sam unosio toliko kalorija da to nije normalno,a da pritom nisam izlazio vise od 5 minuta u nedelju dana!!!To znaci da sam se aljkavo ugojio,neravnomerno,vecinom oko stomaka,a posebno sa strana stomaka kod kukova i u nogama...
-Pre godinu dana (manje - vise) sam prestao da pusim i polako krenuo sa dijetom..posle nekog vremena krenuo sam da vozim bajs do ade i nazad(1h) i po adi,da plivam na adi(po 1 - 2h) pored ostalih aktivnosti,znaci ceo dan mi je bio u aktivnostima
-sto se dijete tice za pocetak sam izbacio sav hleb(beli/crni) i ostalo testo,s' tim sto sam s'vremena na vreme npr.jeo cufte sa onim kao spagetima ili spagete i to..ali to npr. jednom u nedelju/dve,slatkise,grickalice i te najstetnije hrane sam skroz izbacio..

Preko leta mi je ovako izgledao plan ishrane aktivnosti:

-Dorucak:Ovsi,2-3 keksa ili integralno iz pekare(u veoma malim kolicinama)
-Voznja bicikla do ade,aktivnost na adi vezbe,trcanje itd
-Za rucak sam jeo sve,ali bez testa i hleba..npr punjene paprike,cevape same,kelj,junetinu itd..uglavnom zdravo jbm li ga
-opet aktivnosti i plivanje od 1h-2h
-bajs pola sata do kuce
vecera(bareno jaje i virsla,belo meso i tako)

Kada je zahladnelo sam nastavio sa aktivnostima krenuo sam da treninram
I za dorucak sam krenuo da jedem iz pekare(ali ne integralno),ali ovo ostalo sam nastavio da se pridrzavam..
 Pre dva meseca sam krenuo da treninram jos jedan sport i onda sam ubacio i kokice uvece..(misleci da su niskokaloricene),da bih imao energije i da bih izdrzao oba sporta.
Za novu godinu sam zajebo i nazdro se slatkisa i ostalih gluposti i onda sam se opet bacio na dijetu (sa doruckom iz pekare,svaki dan) i izmedju obroka po jabuka
Zadnje 3 nedelje sam drzao dijetu sa treningom i ubacio sam trcanje svaki dan po 20 minuta,zbog toga sto sam morao da prestanem onaj drugi sport
I sada sam pre tri dana prso i 3 dana za redom kupovao slatkise(vafle,fineti stapice,krekerre i jeo)

-Sto se kokica tice shvatio sam da zbog velike kolicine ulja koju koristim su veoma viskokaloricne i od sada ih totalno izbacujem iz svoje ishrane

-Sto Se tice ovih cokolada i grickalica koje sam jeo izracunao sam da ih je u poslednjih 3 dana bilo oko 7000 kalorija,sto znaci da mi treba 3 nedelje dijete(bez dorucka iz pekare,koji od sada takodje izbacujem) da ih se otarasim(valjda).

-Ali problem je sto sam ja za ovih pola godine izgubio izmedju 15-20 kila,salo sa nogu i stomaka je skoro skroz nestalo,svi su rekli da sam smrsao,opet imam trbusnjake
i sve mnogo je bolje,ali Pistolji,salo kod/iznad kukova je ostalo i veoma se malo smanjilo!!!!skoro uopste

Znaci meni ljudi pricaju da je dosta i da ne trebam vise da smrsam i ja to shvatam, ali kad sam krenuo na dijetu odlucio sam da cu da sprzim sve masne naslage i ukljucujuci i to sa strana i necu sada da prestajem na kraju!

Pa ako mozete da mi kazete sta da radim da bih ih skroz dotukao,da li da idem na dijetu bez imalo UH,kako to da uradim koje stvari da jedem,gledao sam onu tabelu i rezim ishrane koji ste postavili ali mi nije jasno..ako moze neko da mi objasni bio bi veoma zahvalan

Evo ja sta planiram,pa vi iskorigujte(ako moze)

-dorucak:ovsene pahuljice sa mlekom ili ovsi 2-3 keksa(to je oko 300kcal)
-trcanje 30 minuta(povecavam svake 2 nedelje po 10 minuta i planiram da povecavam do 1h)
-izmedju dorucka i rucka jabuka ili mandarina
-rucak:kelj,punjene paprike,junece snicle sa kukuruzom  ili sargarepom,svinjski file i brokoli,domaca supa sa juntinom i povrcem,piletina i pirinac i tako dalje...
-izmedju rucka i vecere jabuka
-oko 21:00 vecera:belo meso oko 200gr ili virsla i bareno jaje ili kajgana od 2 jajeta.?

utokrom,subotom i nedeljom imam treninge,a sada cu krenuti i cetvrtkom...znaci 4 puta nedeljno..

ps.Zanima me da li moze pirinac u dijetu i koliko kalorija ima kuvani pirinac,npr ako ja stavim 100 gr. sirovog pirinca i on nabubri od vode na nekih 300grama dali on zadrzava svoju prvobitnu kalorijsku vrednost ili se povecava posle kuvanja?

hvala unapred...ako neko procita  :rofl1:



Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: djokos - ishrana i trening
« Reply #1 on: February 15, 2011, 02:51:51 PM »
može pirinač, ne znam kolko kcal, 100gr /sirovo merenog/ ima oko 80gr UH

ako bi okačio sliku možda bi dobio konkretnije savete
pretpostavljam da ti je teretana neophodna, polako da kreneš ali da što pre uključiš rad sa ozbiljnim težinama


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: djokos - ishrana i trening
« Reply #2 on: February 15, 2011, 03:21:32 PM »
pa kad imas dijetu sa mlekom, keksom i punjenim paprikama sto ne bi jeo i pirinac :dunno:


Uploaded with ImageShack.us