EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...  (Read 72716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« on: August 23, 2009, 02:33:14 PM »
Za sve vas koji kao i ja imate izbacen stomak napred koji izgleda kao pivski iako imate jako malo sala na stomaku, nasao sam odlican tekst sa video zapisima vezbi za korekciju toga.

Ja je imam zato sto preko leta ceo dan provodim pred kompjuterom smarajuci se  :blush: a to je jedan od glavnih razloga zasto ona nastaje.

Bol u donjem delu ledja koji mnogi od vas imaju, kao i ja naravno, nastaje zato sto lordoza izbacuje stomak napred i izduzava trbusne misice i slabi ih tako da misici donjeg dela ledja preuzimaju sav posao  ;)

Evo ga link:

Lordosis: Why it Causes Lower Back Pain & How to Fix it
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #1 on: August 23, 2009, 03:25:29 PM »
bravo ronaldo .. napokon neshto fino .. tnx
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #2 on: August 23, 2009, 07:53:40 PM »
evo da ja dodam malo :blush:

lordoza-krivina kicmenog stuba konveksna unapred.Kod zdrave osobe postoje dve fizioloske lordoze u predelu vratnog i slabinskog dela kicme.Kada je krivina prenaglasena rec je o patoloskoj lordizi ili hiperlordozi.Nastaje kao posledica velikog broja faktora kao sto su lose drzanje,kompenzacija radi uspostavljanja ravnoteze(kod trudnica), u slucaju grbavosti-kifoze ili pojedina oboljenja(urodjeno iscasenje kukatrauma zgloba kuka...).U pojedinim slucajevima moze doci do ublazenja ili iscezavanja slabinske lordoze.Tretman lordoze obuhvata aktivnu kineziterapiju usmerenu na vezbe jacanja trbusne i ledjne muskulature, korigovanje loseg drzanja, nosenje ortopedskih midera i eventualno operativno lecenje
al se nekad dobro jelo

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #3 on: August 23, 2009, 09:31:02 PM »
evo da ja dodam malo :blush:

lordoza-krivina kicmenog stuba konveksna unapred.Kod zdrave osobe postoje dve fizioloske lordoze u predelu vratnog i slabinskog dela kicme.Kada je krivina prenaglasena rec je o patoloskoj lordizi ili hiperlordozi.Nastaje kao posledica velikog broja faktora kao sto su lose drzanje,kompenzacija radi uspostavljanja ravnoteze(kod trudnica), u slucaju grbavosti-kifoze ili pojedina oboljenja(urodjeno iscasenje kukatrauma zgloba kuka...).U pojedinim slucajevima moze doci do ublazenja ili iscezavanja slabinske lordoze.Tretman lordoze obuhvata aktivnu kineziterapiju usmerenu na vezbe jacanja trbusne i ledjne muskulature, korigovanje loseg drzanja, nosenje ortopedskih midera i eventualno operativno lecenje

Ubuduce da navedes izvor teksta!  :rolleyes01: :evillaugh:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #4 on: August 23, 2009, 10:24:29 PM »
Lordoza nastaje i kod osoba koje se naglo goje(nabacuju salo u rekordnom roku). Devojke tu prednjace. Mnogi muskarci se pale kada cura ima izbacenu zadnjicu ali ne znaju da je to zapravo deformitet. Kome trebaju vezbe za lordozu, skoliozu i kifozu neka mi se javi. Vezbe su prof dr sa niskog univerziteta.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #5 on: August 23, 2009, 10:26:43 PM »
pa stavi ovde vezbe?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #6 on: August 23, 2009, 11:05:35 PM »
Vežbe za korekciju lordotičnog lošeg držanja

Vežbe opisane u tekstu ispod predstavljaju deo programa za korekciju lordotičnog lošeg držanja koji se sprovodi u "Centru za korektivnu gimnastiku i fizikalnu terapiju". Potpun program se sastoji iz 58 vežbi gde se svaka vežba izvodi sa po 10 ponavljanja. Uz opis svake vežbe, ovde je priložena i fotografija koja prikazuje pravilno izvođenje vežbe.

I

Početni položaj: na leđima sa savijenim kolenima.
Podići glavu i ramena uz kratko zadržavanje i vratiti nazad.
 

II

Iz početnog položaja opružamo jednu nogu u vis i istovremeno podignemo suprotnu ruku. Vežbu raditi naizmenično.


III

Sa rukama iza glave pokušavamo laktom da dodirnemo suprotno koleno, naizmenično.


IV

Početni položaj: sedeći sa opruženim kolenima, pravim leđima i ramenima, sa osloncem na šakama i prstima okrenutim u nazad.
Naizmenično podizanje nogu sa opruženim kolenima.


V

Početni položaj: na ripstolu sa nogama u vazduhu (ako je dete dovoljno utrenirano da može da se održi) ili sa nogama na podlozi (ako to nije u stanju).
Istovremeno podižemo i savijamo noge u kolenima.



Izvor: http://www.centarsm.co.yu
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #7 on: August 23, 2009, 11:56:50 PM »
Da skeniram i postavicu mada ima dosta. Rec je o knjizi korektivna gimnastika

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #8 on: August 24, 2009, 12:23:22 AM »
E super, hvala ti, nemoj da odustanes od skeniranja!  :)
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LORDOZA - Izbacen stomak napred, Bol u donjem delu ledja...
« Reply #9 on: August 24, 2009, 12:57:14 AM »
Samo cu vezbe da postavim ne celu knjigu. :lol: