EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite  (Read 80955 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #120 on: June 23, 2007, 02:20:33 PM »
OK druze, onda, kako sam shvatio, tvoj je stav da definitivno moram da promenim taj sistem, i vec sam rekao da cu od ponedeljka da radim 4 puta nedeljno, ponedeljak, sreda, petak i subota. Dali mislis da bi mi ovaj sistem, koji praktikuje Vlada odgovarao?

pon - noge i triceps
sre - grudi
cet - ledja i biceps
sub - ramena

I dali sam dobro shvatio drugu stvar sa foruma: Recimo, vezbas ledja i biceps... Zato sto je biceps mala partija misica, znaci da za njega treba u tom treningu raditi super-seriju? A super serija je manja kilaza i 15-20 ponavljanja?

ovo ti je bolje nego ono sto si gore pisao..super serija kada treniras dve vezbe za redom ,bez odmora, bilo da vezbas  jedan misic ili dve misicne grupe..
ponavljanja radis po potrebi..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #121 on: June 23, 2007, 02:23:18 PM »
Pozdrav Sampione Petrovicu ! Gledao sam te u Skoplju !
Sa zakasnenjem, cestitke i sa moje strane. Ko zna koji li je osecaj kad posle takvog truda zaokruzis uspeh i popnes se na piedestal, t.j. na tron !  :respect:
Ja nazalost trenera ne mogu da dozvolim, ni finansijski  ni vremenski, jer imam previse obaveza i idem u najblizoj teretani, kakva je - takva je. Kad bi video sta sve postizem da uradim - posao, rad kod kuce, ucenje, pa jos i treninzi, stvarno bi se potsetio na film "Iron will".
Time u prilog mi je i ono sto svi pisu na forumu - da se 80% radi o ishrani, ne o vezbanju.
Ustvari, meni nije potrebno da mi neko napise koje vezbe da radim, jer to cu sam da prilagodim sebi... probas sve, pa vidis koja  vezba najbolje udara i na koji deo misica (ja gledam maksimalno da svaku vezbu radim samo sa misicem za koji je namenjena). Baska, toga ima na internetu koliko volis. Pomoc mi treba, ali za to da me neko uputi po koliko vezbi da radim i kako da kombiniram misicne partije. Jedino to. Isto kao za ishranu, koju sam sada napravio... ljudi sa foruma, gde posebno mora da izdvojim Tikicu, Lazica, Tanju i Ivana, dali su mi nenadmasnu pomoc sa receptom za varijaciju i sa opstim smernicama i pojasnenjima. Niko mi nije rekao "u 8 sati jedi to, u 10 to i to". A mozda mi se i ne moze za vezbe pomoci ovako, preko teksta, ali ako vidite takvu mogucnost, molim vas pomozite.
Kako god, hvala na savetu Sampione, znam da je dobronameran.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #122 on: June 23, 2007, 03:18:15 PM »
NARAVNO DA JE DOBRONAMERAN...ALI AKO NE MOZES DA PRIUSTIS TRENERA...ONDA MNOGO MORAS DA UCIS...

GRESKA BR 1...

NIKO TI NIJE REKAO DA JEDES U 8 ILI 10H.....NARAVNO DA NIJE...TO JE OSTAVLJENO TEBI DA REGULISES..NIKO I NE MOZE TO DA TI KAZE U KOLIKO SE NE BAVIS PROF SA OVIM SPORTOM..A NE BAVIS..DAKLE..SAVETI TIPA U 8.30 JEDI POMORANDZU SU GLUPOST..

ALI...ALI..

TI MORA DA SVOJ JELOVNIK PRILAGODIS VREMENU SA KOJIM RASPOLAZES...

NIJE DOVOLJNO ZNATI DA JE BROKOLI VLANASTA UH A DA JE PILETINA BOGATA SA BELANCEVINAMA...TO ZNA SKORO SVAKO..

PROBLEM JE U OPTIMIZIRANJU TELA VREMENU SA KOJIM RASPOLAZES...

STO TI NIGDE NISI NAVEO.

DA BI SE TEBI KAO NEKOME KO IMA TOLIKO OBAVEZA SASTAVIO PROGRAM BILO CEGA....ONDA SE MORA ZNATI I U DETALJE TVOJ NACIN I STIL ZIVOTA...

JEL..JA TEBI MOGU DA NAPISEM DIJETU..NE JA..NEGO BILO KO, KO SE RAZUME U TEMATIKU..I DA IMAS 9 OBROKA I DA IMAS 4..A DA EFEKAT BUDE ISTI...O TOME SE RADI.......

O TRENIGU..IMAS JAKO MNOGO NA FORUMU..TREBALO BI DA PROCITAS DEO O KARDIO TRENIGU.....TEK ONDA DA RAZMISLJAS O TOME KAKO I KOJE VEZBE TEBE POGADJAJU..JER VERUJ MI NA REC DA SAM SIGURNO VEZBAO U GORIM TERETANAMA NEGO TI I OPET JE BILO REZULATATA....

ALI S OBZIROM DA JE TVOJ CILJ NESTO DRUGO,A NE IZGRADNJA MISICNE MASE,ONDA BAS I NE TREBA DA RAZMISLJAS O TOME KAKO TE KOJA VEZBA POGADJA.

JER...TI RADECI TRBASNJAKE NECES SKINUTI SALO SA STOMAKA..BUDI UVEREN..DOK GOD NE SREDIS KLOPU..

ETO.. :clap: :clap:
« Last Edit: June 23, 2007, 03:24:58 PM by Lazic »

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #123 on: June 23, 2007, 07:31:03 PM »
Sampione Petrovicu,
Plan mi je da za dva meseca skinem salo koliko se moze, bez da isprzim misic. Od septembra odmah idem na fazu mase.
Jelovnik sam prilagodio prema potrebama i po datim uputstvima. Unosim 350-370 grama proteina dnevno, i radim varijaciju Uh prema uputstvima Lazica i Tikice. Klopu rasporedim na 7-8 obroka, time sto skrobne UH jedem samo do 16:00. Postao sam i dobar matematicar, jer stalno racunam gramove proteina i UH u glavi. Digitron mi nije ravan! Obrok posle treninga je oko 400 grama ribe/belog i salata. Whey pijem u PWM i pre spavanja (pre spavanja, sa bezmasnim sirom ili mlekom). Pijem oko 10 litara vode dnevno. Slatko i masno sam zaboravio ove nedelje. Bidim se u 6 ipo, kad treba da radim HIIT, kad ne, nesto kasnije. Na poslu sam od 8 do 4, a trening mi je od 17:00. Nakon toga uz ucenje ili posao jedem. Krkam puno salate. U krevet sam od 23:00, sto znaci da spavam 7 ipo sati.
E sad, prema rasporedu koji sam napravio, nedeljno mogu sa tegovima da radim 4 dana, HIIT mogu da radim isto 4 dana i kardio trening posle ili pre rada sa tegovima 5 dana u nedelji.
Zasad se odlicno osecam, smrsao sam tri kila, a misice osecam nekako tvrdjim (nemoj mi se samo smejati, ipak postoji malo misica, ma kolko mizerni bili :) Nadam se da ce me klopa, BCAA, whey i dekstroza zastititi od katabolizma. Pijem i fat burners pred HIIT i pre treninga sa tegovima. 
Ali... nasao sam se u nebulozi zato sto su mi treninzi sa tegovima bili sa previse serija. Kada bi tome sada dodao i kardio, trajali bi preko 2 sata. Ako sam dobro razumeo, tako unistavam misic, pa zato moram smanjiti broj serija. Zato samo pitam kako da iskombinujem vezbe u radu sa tegovima i koliko serija je dovoljno da mi sacuvaju misic... pa ako moze i da se poveca malo, iako sam u fazi mrsavljenja:) Mislim da mi jos samo to treba, kako bi se mogao posvetiti daljem izucavanju ishrane. Ko zna, mozda i bude nesto od mene.
Thanx Champ !

p.s. Napravio si cudo od Slovenca (prva slika u tvojoj referentnoj listi na sajtu).

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #124 on: June 23, 2007, 09:48:03 PM »
SASO JE CUDO SAM PO SEBI....NISTA JA NISAM URADIO STO VEC NIJE BILO TU..

BAJDVEJ..THX..

STO SE TICE TEBE..SVE JE TO LEPO..ALI NEMOJ BUKVALNO DA SHVATAS NEKE STVARI..

NPR...

DEXTROZA-ZASTITA OD KATABOLIZMA....GLUPOST...POD BR 1.

DALJE..

KATABOLIZAM??

O CEMU TI??

TI TREBA DA RAZMISLJAS O RAZGRADNI MASNOCA A NE O KATABOLIZMU..
U SVARI..

JEDNOM RECJU..
JA ZNAM STA TE MUCI..

RAD NA DEFKI ALI DA DOBIJES NA MASI.

BURAZ
TO NE IDE TAKO....

SOORY
« Last Edit: June 23, 2007, 09:57:56 PM by Lazic »

Offline alem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 334
  • Gender: Male
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #125 on: June 24, 2007, 12:35:54 AM »
SASO JE CUDO SAM PO SEBI....NISTA JA NISAM URADIO STO VEC NIJE BILO TU..
mislis na soso peteka jel sliko sam se s tim likom ekstra je gradje stvarno svaka cast  :clap:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #126 on: June 24, 2007, 04:49:01 PM »
SASO JE CUDO SAM PO SEBI....NISTA JA NISAM URADIO STO VEC NIJE BILO TU..
mislis na soso peteka jel sliko sam se s tim likom ekstra je gradje stvarno svaka cast  :clap:
..

da..mislim na sasu peteka..

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #127 on: June 25, 2007, 10:00:25 AM »
OK, jasno je da hocu skinuti salo. I sam samo pitao koliko da se vezba i kako da se iskombiniraju vezbe. Nazalost, niko ne daje konkretan odgovor.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #128 on: June 25, 2007, 10:13:14 AM »
OK, jasno je da hocu skinuti salo. I sam samo pitao koliko da se vezba i kako da se iskombiniraju vezbe. Nazalost, niko ne daje konkretan odgovor.


bar toga imas u svim slicnim temama kod muskaraca..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #129 on: June 25, 2007, 10:21:46 AM »
Kod Ivana, Neznalice...  ;)