EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pocetak  (Read 7000 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cvetic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Pocetak
« on: January 10, 2008, 02:30:20 AM »
Cao svima!!!
Citam vas neko vreme pa sam odlucila da potrazim savet od vas posto vidim da ste bas strucni!
Kao prvo treba da skinem oko 20 kg.Sto se tice ishrane, najveci problem su mi slatkisi. Drugi problem je neaktivnost. Ali resila sam da stanem svemu tome na kraj i krenem u teretanu, gde cu imati nekog da me motivise posto kuci sama nikako da se nateram na vezbe.E tu je moj problem. Uopste nisam u kondiciji a najveci problem mi predstavlja koleno na kome su mi 3 puta pucali ukrsteni ligamenti i koje pri najmanjem cimanju moze da "izleti". Potreban mi je plan za vezbanje-sto se tice vezbi sa tegovima to mi je donekle jasno samo ne znam sa kojim opterecenjem bi trebala da pocnem i kojim tempom da povecavam opterecenje; a sto se tice kardio vezbi one su mi problem kako zbog kondicije tako zbog opterecenja kolena i straha da mi opet sve ne popuca,pa ne znam koje da izbegavam. Ako neko moze da mi pomogne oko ovih problema bila bih veoma zahvalna. :help:

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: Pocetak
« Reply #1 on: January 10, 2008, 10:31:44 AM »
hey cveticu...

evo ja sam ti ovdje kao podrska... i zelim ti najvecu dobrodoslicu...  :welcome:
ja ti necu pisati nista strucno i drugi koji su za to strucnjaci ce ti sve objasniti...
a ja cu samo podjeliti svoje iskustvo...i ja imam koljeno koje mi je 2,3 puta izletjelo i sto je najbolje ja bih ga sama vracala u casicu...nakon prvog puta sam isla doktoru i imala gips preko cijele noge...a nakon toga, vise nisam niti isla dokturu,nego samo vratila pa idemo dalje...ne savjetujem ti to...al ja sam svoj problem rijesila steznjacima za koljena...to imas u svakoj ljekarni i to po velicinama...od kada za vrijeme vjezbanja,a ponekad i bolova, nosim taj steznik nemam tolikih problema, te se iskakanje koljena vise nije niti dogadjalo...no to je vjerojatno zato sto sam i ojacala misice pa ga ima sta drzati na mjestu...
eto dosta od mene...
zelim ti puno srece i drzim fige...
velki poz...
 :blowkiss:
:)))

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Pocetak
« Reply #2 on: January 10, 2008, 11:14:07 AM »
Hello :)
najbolje bi bilo da postepeno ulazis u celu ovu pricu sa ishranom i treningom jer najgora stvar koju mozes da uradis je da krenes..pa stanes..i tako se vrtis u krug..

Moras da imas 5,6 manjih obroka u toku dana da bi ubrzala metabolizam za pocetak .

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak..
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice ..

Moras da nabavis neki multimineralni- vitaminsko kompleks i pijes redovno..
Suplementi su dodaci ishrani i mnogim osobama pomazu koji kolicinski ne mogu da ispostuju dnevni unos proteina.

Sto se tice fizicke aktivnosti sada kreni sa nekim brzim hodanjem..
tipa 100 m ides normalno 100 m brze..
tako idi 15 minuta..svaki dan povecavaj do 30 sekundi..najbolje je da to radis uvece.
Moras da radis kako treba najgore je prvih 10-ak dana..

Lepo bi bilo kad bi bajs mogla da radis ujutru na prazan stomak a pogledaj i ovde sta ima..


 :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

Offline cvetic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Pocetak
« Reply #3 on: January 13, 2008, 04:21:52 PM »
Hvala vam na podrsci,to mi je nekako najpotrebnije :) jer koliko god da sam motivisana nekako mi posle prve nedelje sve dosadi.Ali sad sam bas odlucila,i nasla partnera za teretanu pa ce sve ici lakse. Zanima me taj steznik, da li je on na preklop-na cicak, jer oni na navlacenje mi bas ne odgovaraju?

Offline cvetic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Pocetak
« Reply #4 on: January 13, 2008, 05:12:09 PM »
Ako moze jos jedna pomoc-koliko smem proteina i uh da uzmem u toku jednog dana,ili tacnije koliko po obroku?

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Pocetak
« Reply #5 on: January 13, 2008, 08:52:23 PM »
Ako moze jos jedna pomoc-koliko smem proteina i uh da uzmem u toku jednog dana,ili tacnije koliko po obroku?

A koliko imas kg? Ne vidim da si to navela  :dunno:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline cvetic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Pocetak
« Reply #6 on: January 13, 2008, 10:36:43 PM »
85 kg :blush:, 174cm. a zelim da dodjem na 65kg

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Pocetak
« Reply #7 on: January 13, 2008, 10:45:53 PM »
oko 130g proteina, i max 100g UH
opet zavisi i koji ces sistem ishrane primeniti ... ako ides sa ovim varijacijama unesene kolicine skroba, onda se menja kolicina UH iz dana u dan dok kolicina proteina ostaje ista
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline cvetic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: Pocetak
« Reply #8 on: January 13, 2008, 11:37:25 PM »
Pa sta mi ti preporucujes?Kakve u to varijacije?
Hvala

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Pocetak
« Reply #9 on: January 14, 2008, 12:11:26 AM »
varijacije su se pokazale OK, ljudi skidaju kg
procitaj bilo koju temu u ovom podforumu, jos bolje, udji u arhivu i videces o cemu se radi

edit:

evo mozes ovu da procitas ... Tijana je bas detaljno ispisala

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,1478.0.html
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D