EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: UH  (Read 174882 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #100 on: August 09, 2009, 02:33:42 PM »
leguminoze su mahunarke, znaci pasulj, grasak, socivo, soja, kikiriki itd.
mali ispravak, kikiriki je kostunjicavo voce

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #101 on: August 09, 2009, 03:59:54 PM »

@gamby
pogledaj ovaj link:
http://www.coolinarika.com/clanak/mahunarke-u-prehrani

citat:
"Naime, mnogi se varaju kad misle kako kikiriki spada u orašaste plodove. Jedina je razlika u tome što se kikirikijeva mahuna neće sama otvoriti, već se nakon sušenja mora nasilno oljuštiti. I još nešto, jedino je kikiriki jestiv odmah nakon sušenja dok se ostale moraju prethodno termički obraditi. Naravno, kikiriki sadrži i značajnu količinu ulja pa ga zajedno sa sojom mnogi svrstavaju u uljarice"

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #102 on: August 10, 2009, 02:56:01 PM »
sorry

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #103 on: August 20, 2009, 09:36:58 PM »
dilema: Kad Sarcev kaze "...koliko god vlaknastih uh iz povrca i kad god, da li ovde misli i na grasak, pasulj i leguminoze...jer jeste da imaju vlakna ali imaju i skroba"...da li da grasak racunam u dnevni unos uh kad ga sracunavam u Diet Organizer-u?????

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #104 on: August 20, 2009, 10:03:00 PM »
dilema: Kad Sarcev kaze "...koliko god vlaknastih uh iz povrca i kad god, da li ovde misli i na grasak, pasulj i leguminoze...jer jeste da imaju vlakna ali imaju i skroba"...da li da grasak racunam u dnevni unos uh kad ga sracunavam u Diet Organizer-u?????

da zashto da ne .. skrob je to .. isto kao i fruktozu i sve .. baci na papir pa srachunaj ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #105 on: August 21, 2009, 11:57:21 AM »
da zashto da ne .. skrob je to .. isto kao i fruktozu i sve .. baci na papir pa srachunaj ..

pa on u Secrets of the Pros kaze, citiram:"vlaknasto povrce kad god i koliko god, bez obzira da li pokusavate da smrsate ili ne..." grasak je povrce bogato vlaknima...razumes pitanje???

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: UH
« Reply #106 on: August 21, 2009, 12:19:53 PM »
I kikiriki ima vlakna, ali ga neces racunati kao vlaknasto jbmga...

Sve sto ima skrob rachunas kao skrob...vlaknasta hrana je sve zeleno osim mahunarki i to ti je to...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #107 on: August 21, 2009, 02:46:16 PM »
kikiriki ima 600 kalorija na 100 grama i od toga 400 iz masti tako da ne mozes da poredis sa 80 kalorija na 100 gr koliko ima grasak...ali da, sad sam nasao neki intervju u kome Sarcev prica o sargarepi i grasku...evo linka, ima i dosta drugih dobrih tekstova...posebno preporucujem Ronijev intervju Flexu o treningu ramena...

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0KFY/is_7_21/ai_107422310/

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: UH
« Reply #108 on: August 21, 2009, 03:00:20 PM »
Znam, citao sam taj text, ali jednostavno grasak i mahnarke ne racunas kao vlakno i gotovo...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #109 on: August 21, 2009, 03:06:38 PM »
rekao sam DA...da se slazem..