EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?  (Read 3093 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pitalica_neznalica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?
« on: February 22, 2008, 06:33:24 PM »
Stvarno mi treba pomoc da skinem ove nagomilane kilograme  :dunno:
Ja shvatam da ih nisam “skupila” u zadnjih par meseci i da sam se ja gojila zadnjih 5-6godina svake godine po kg ili dva …ali ja bih nekako malo brze sad ih skinem ako je to uopste moguce.
Znaci visoka sam 172cm i trenutno imam nekih desetak kg viska – moja tezina na kojoj se ja osjecam ok je 68-70kg (znam mozda i ovo zvuci mnogo ali ja u sustini imam takvu gradju tela da ako bih smrsala na 60kg bila bih kostur, bar gornji deo tela, medjutim problem je u tome sto ja sam imam 78-80kg - katastrofa)…
Naravno probala sam ja milion razlicitih dijeta – mislim da sam najvise zbog njih dogurala tu gde jesam, tj. yo-yo efekat.
Sto se fizicke aktivnosti tice, tu nemam drugog izgovora osim da sam lenja – jer imam na raspolaganju zatvoreni bazen, plus teretanu – tako da shvatam da je tu u pitanju samo moja lenjost ali eto odlucila sam da to menjam i da pocnem da vezbam – prvo teretana a posle bazen (ne bih bas sad da se skidam u kupaci).

Inace imam 25god i zivim sa verenikom, radim od 8-17 sa pauzom za rucak od 12-13.  Verenika sam pomenula jer nekad pomislim da to sto skoro svako vece kuvam veceru mi isto tako poremeti moje planove- a on naravno moze da jede sve bez da se goji.

Pa ne znam mozda da opisem moj neki tipican dan pa da mi kazete sta da popravim (osim fizicke aktivnosti)…
-Budjenje u 7:20
-Na poslu sam u 8 i uvek sebi ponesem od kuce dorucak koji je uvek vocni jogurt sa 1% mm plus ili jedna-dve kriske dobro prepecenog tosta sa malo putera ili dzema ili neka puter od kikirikija, a nekad umesto tosta ponesem neke pahulje (uvek gledam da su sto “prirodnije” i da imaju seme lana).
-Do podne popijem bar litar vode
-Rucak znaci u podne e rucak mi je neredovan, tako da vrlo cesto je to samo neki latte sa nemasnim mlekom, mozda neki biskvit uz to.  Jos jedna stvar je da ja par puta mesecno idem na ruckove sa klijentima i onda tu nastaje problem jer kako u restoranu da se drzim neke dijete?
-od 13-17 nekad se nadje jabuka/mandarina/banana, nekad kikiriki, nekad bademi, nekad i cokoladica, (cokoladu prosto obozavam i pokusavam da je nikad ne drzim u kuci jer bih inace imala 100kg)
-kuci sam malo posle 17 i onda naravno treba nesto spremiti za veceru – jer moj verenik ubrzo posle mene stize sa posla- znaci uglavnom kuvam neka obicna "nasa" jela – da ne nabrajam…
-vecera bude gotova do 18 – 18:30 tako da veceramo do 19
-posle naravno se uvek nadje jos neka grickalica (znam to se MORA izbaciti, ali problem je sto ja bas volim da pecem peciva i kolacice – to mi je kao hobi tako da uvek probam to sto napravim…nekad odem malo u setnju, nekad u kupovinu tako da nisam bas svako vece u kuci.

I sta sad?  Odakle da krenem?   :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?
« Reply #1 on: February 22, 2008, 10:54:09 PM »
krenemo od dobrodosla  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: 5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?
« Reply #2 on: February 23, 2008, 12:30:30 PM »
cao :)

Quote
Sto se fizicke aktivnosti tice, tu nemam drugog izgovora osim da sam lenja – jer imam na raspolaganju zatvoreni bazen, plus teretanu – tako da shvatam da je tu u pitanju samo moja lenjost ali eto odlucila sam da to menjam i da pocnem da vezbam – prvo teretana a posle bazen (ne bih bas sad da se skidam u kupaci).

Jel ti mislis da su oni koji idu na bazen svi redom savrseno zgodni? ;D Sta te je sramota, ako vec imas mogucnost za bazen, idi plivaj ;)
Trebalo bi da se nekako organizujes da tri puta nedeljno ides u teretanu. O tome cemo detaljnije kad budes krenula sa vezbanjem.

Quote
Inace imam 25god i zivim sa verenikom, radim od 8-17 sa pauzom za rucak od 12-13.  Verenika sam pomenula jer nekad pomislim da to sto skoro svako vece kuvam veceru mi isto tako poremeti moje planove- a on naravno moze da jede sve bez da se goji.

Jeste malo komplikovano sremati dva jela, ali uvek mozes sebi uvece da spremis za sutradan sta ces jesti kad dodjes sa posla, a vereniku kuvas regularno. To sto on moze sve da jede, ne znaci da trebas i ti ;) Ako ne kuvas svakog dana, jos bolje.


Quote
-Na poslu sam u 8 i uvek sebi ponesem od kuce dorucak koji je uvek vocni jogurt sa 1% mm plus ili jedna-dve kriske dobro prepecenog tosta sa malo putera ili dzema ili neka puter od kikirikija, a nekad umesto tosta ponesem neke pahulje (uvek gledam da su sto “prirodnije” i da imaju seme lana).

dorucak: ovsene pahuljice + obican jogurt sa sto manjim % mlecne masti ili tunjevina + integralna kifla ili integralna kifla + jogurt itd ... imas na forumu dve teme "Dorucak" i "Sta za dorucak" pa pogledaj sta treba da se jede

Quote
-Do podne popijem bar litar vode

mozes i jednu solju zelenog caja recimo

Quote
-Rucak znaci u podne e rucak mi je neredovan, tako da vrlo cesto je to samo neki latte sa nemasnim mlekom, mozda neki biskvit uz to.  Jos jedna stvar je da ja par puta mesecno idem na ruckove sa klijentima i onda tu nastaje problem jer kako u restoranu da se drzim neke dijete?

Za rucak bi trebala da nesto poneses od kuce. Barenu ili pecenu piletinu sa nekom salatom recimo. Isto imas temu "Nasi jelovnici" pa potrazi i pogledaj opcije za rucak.
Ako jedes u restoranu, uvek mozes da narucis sebi neko meso sa rostilja + salata. Poslovni ruckovi nisu izgovar za brljanje jer uvek mozes da porucis adekvatnu hranu ;)

Quote
-od 13-17 nekad se nadje jabuka/mandarina/banana, nekad kikiriki, nekad bademi, nekad i cokoladica, (cokoladu prosto obozavam i pokusavam da je nikad ne drzim u kuci jer bih inace imala 100kg)

jabuka i mandarina mogu, banane izbegavaj
slatkise takodje, kikiriki ili bademi ... moze jedna saka nedeljno ;)


Quote
-posle naravno se uvek nadje jos neka grickalica (znam to se MORA izbaciti, ali problem je sto ja bas volim da pecem peciva i kolacice – to mi je kao hobi tako da uvek probam to sto napravim…nekad odem malo u setnju, nekad u kupovinu tako da nisam bas svako vece u kuci

spremaj ti kolacice i peciva ali se trudi da ih ne jedes, ili za sada dok tek ulazis u celu pricu, ostavi za ujutru pa tada pojedi. naravno, ne bi to smelo svakodnevno nego da ti bude bas kad ne mozes da se iskontrolises kao neka uteha da pomislis, pa dobro, pojescu ujutru :)

Quote
I sta sad?  Odakle da krenem?   :help:
Jel sada malo jasnije? :)

:flowers:


Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline flegma

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: 5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?
« Reply #3 on: February 23, 2008, 12:34:20 PM »
Dobro nam dosla  :)

Tanja je bila vrijedna  :innocent: pa ti sve objasnila ljepo  :clap:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: 5-6 godina skupljanja i kako sad da se skine tih 10kg viska?
« Reply #4 on: March 02, 2008, 09:17:17 PM »
danas sam ti aktivirao mail..nadam se da ces doci da nastavis!!
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap