EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kineska kuhinja  (Read 22272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Kineska kuhinja
« on: July 05, 2007, 05:15:12 PM »
Aj' sad, neko voli neko ne voli, ali nije ni bitno. Nije poenta u zacinima i sosovima vec u nacinu pripreme.
Osnovno je da se hrana dugo priprema , a vrlo kratko termicki obradjuje, na maksimalnoj temperaturi. To uzrokuje maksimalnu socnost i cuva hranjive materije. Meso i povrce se rezu na manje komadice velicine zalogaja, tvrdje povrce na tanke listice. Ima vise nacina termicke obrade, ali ja praktikujem przenje.
Zbog extremne temperature vok je neophodan, jer bi inace vise cistili okolo nego sto bismo spremali :clap:. Stavi se 2 kasike ulja i cekamo dok ne pocne da se dimi. Prvo se stavi povrce pa ga vadimo nakon 1-2 min przenja. Zatim se 1-2 min przi meso, najbolje je pilece bijelo :lol: :lol: :lol: :lol:. Onda dodamo i povrce i zajedno przimo do 1 min. Ako je temperatura bila dovoljno visoka meso je gotovo vec nakon 1 min i nevjerovatno je socno. Ako je niza temperatura onda je tvrdo, kao iz tave.
Najbolje je kad meswo prvo odstoji u soja sosu, prije toga se moze uvaljati u gustin. Moze i bilo koji zacin, vegeta ili sl.. Povrce tikvice, mrkva, mladi luk, paprika, brokoli, celer, bademi, bilo sta sto imate u frizideru. Paradajz i krastavci nisu dobri, mada moze sta god volite.
Ako imate sve pripremljeno u frizideru extra rucak je gotov za 5 min. Ja dodam 30 s pred skidanje jednu manju feferonu i eventualno kecap ili neki nemasan sos. Najbolje je eksperimentisati pa svako nadje sta mu se svidi.
Znaci, ne morate staviti nijedan kineski zacin, poenta je da se sijece na manje komade i kratko przi.
Bicu i ja u Troji!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #1 on: July 05, 2007, 07:50:12 PM »
JBT..BOSANSKI LONAC :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #2 on: July 06, 2007, 01:36:15 AM »
 Kineski bilder  :wallbash1:

 :sucks:
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #3 on: July 06, 2007, 09:48:15 AM »
Ma najbolje je jesti zive pilice, jb spremanje :pullhair: :blowkiss:!
Bicu i ja u Troji!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #4 on: July 06, 2007, 09:50:30 AM »
zasto jednostavno kad moze komplikovano  :lol:

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #5 on: July 06, 2007, 09:55:19 AM »
Upravo tako :clap:!
A neki put malo i dosadi jesti stalno isto :innocent:.
Bicu i ja u Troji!

Offline Gonzo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #6 on: June 21, 2009, 11:45:03 AM »
Samo da prijavim da i ja shibam istocnjacku kujnu. Ja sam svoje fore pokupio sa Thai, ali sve je to isto.
Glavna prednost ove kuhinje je prokleto dobar ukus i veoma brz nacin pripreme ovih jela, obzirom da se uglavnom sva prave u tiganjima na jakoj vatri.


Soya sos je shutoguzan dodatak hrani i ne treba ga izbegavati, evo energetskih vrednosti za njega

Artikal (100 gr.)    Kcal    Prot (g)    UH (g)    Masti (g)
Soy sauce made from soy (tamari)    60    10.51    5.57    0.10


Imam wok i sa njime spremanje zaista lakse ide.

Obicno prvo stavim malo ulja od semenki grozdja (najbolje ulje za przenje) i onda malo belog luka i mesa. Posle se dodaje povrce koje se zalije sa soja sosom. Ono sto odlicno ide u istocnjacku kuhinju su paradajz, mladi luk koji isecete preko pola i razlistate, tikvice i patlidzan. Na kraju se dodaju bademi, indijski orasi ili sta je ve po volji od tih kostica.

Sweet & Sour se dobija uz 1 supenu kasiku secera i malo isecanog ananasa, ali ta kombinacija mi je vec dosadila i pre nego sto sam krenuo sa vezbanjem, a i naravno gledam kako da izbegne secer

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #7 on: July 28, 2009, 09:19:31 PM »
Ma ovo treba videti, ovo je hrana se sami proteini, sumski debeli crvi, gusenice i ostalo...
http://www.travelchannel.com/TV_Shows/Bizarre_Foods

Offline ortak BGD

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 88
  • Gender: Male
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #8 on: July 28, 2009, 09:50:59 PM »
Ma ovo treba videti, ovo je hrana se sami proteini, sumski debeli crvi, gusenice i ostalo...
http://www.travelchannel.com/TV_Shows/Bizarre_Foods
Ahahahaha,reci kakav idiot,skroz gore slika sa prasecim glavama...i njemu je to odvratno?Ne zna imbecil sta valja  ;)

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Kineska kuhinja
« Reply #9 on: July 29, 2009, 08:46:07 AM »
Ahahahaha,reci kakav idiot,skroz gore slika sa prasecim glavama...i njemu je to odvratno?Ne zna imbecil sta valja  ;)

Ne, trebas da gledas emisiju, ja sam gledo jer sam imo slomljenu nogu inace ne bi nikad naleteo na ovu emisiju, veruj mi stvarno jede odvratne stvari, znaci blagi uzas.........