EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: UH  (Read 173503 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline invplg

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
Odg: UH
« Reply #270 on: January 15, 2013, 02:33:56 PM »
Na tu visinu ti treba jedno 5+kg sa %bf maksimum 10, da bi moglo da se prica o nekoj misicnoj masi i to koja je u pocetnoj fazi "izrade".

95 6 kila i 10% bf verujem da je neki moj maksimum ili jako blizu maksimuma sto se misica tice i tome necu prici bez 5+ godina konzistentnog rada.. opet ne znam kako smo sa "skidanje sala bez misica" presli na ovu temu al aj..

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #271 on: January 15, 2013, 03:27:37 PM »
Nikola, znam da ti je tesko da se spustas na moj nivo, ali molim te, daj mi barem hint u cemu je problem, gde to katastrofalno gresim

Bezveze sam reagovao jer sam i ja do skoro gledao bodibildere po netu i ziveo u jednoj velikoj zabludi kada su u pitanju natural dostignuca. Dodjes jednostavno do zakljucka da ne mozes nista dok ne ukljucis malo svoj mozak. I ako nadjes nesto pametno na netu opet dobro razmisli o tome potrazi dokaze za tome , sagledaj realno situaciju i prilagodi sebi i svom organizmu.  Al dobro . nema opravdanja svi gresimo i ucimo se vremenom.


1.Dobijanje na misicnoj masi u fazi skidanja sala je nemoguce. Za natural dok skidas masti moguce je donekle da ne gubis misice ali da bi to mogao treba mnogo vise vremena nego obicno i treba veoma dobro da poznajes svoj organizam uz MAXIMALNO zategnutu i besprekornu ishranu.Sto zahteva punoo vremana i znanja.  Znaci to bi bio jako spor proces i pet ne bi skoro bilo nikakve sanse da sacuvas misicinu masu 100%.
2. 140 g proteina na tvoju kilazu u fazi skidanja masti je malo da bi sprecio gubljenje misicne mase, pogotvo ako forsiras kardio.
3. To -500 kal,... izbacio secer i nezdrave masti ???? ne ide to tako...
4. A taj maximum zavisi od dosta toga, a njavise od godina i hormona. A ako bi vec u teroji govorili o tome za top level natural bb formula je visina -100 sa 5-6 % bf. Ne verujem da je ovde neko top klasa naturalni bb. O tome imas ovde, teorijski opisano  :link:
http://www.leangains.com/2010/12/maximum-muscular-potential.html#links
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #272 on: January 15, 2013, 04:56:58 PM »
Dosli smo do toga, jer prvo mora da se vidi ko daje savete.
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline invplg

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
Odg: UH
« Reply #273 on: January 16, 2013, 03:54:44 PM »
1.Dobijanje na misicnoj masi u fazi skidanja sala je nemoguce. Za natural dok skidas masti moguce je donekle da ne gubis misice ali da bi to mogao treba mnogo vise vremena nego obicno i treba veoma dobro da poznajes svoj organizam uz MAXIMALNO zategnutu i besprekornu ishranu.Sto zahteva punoo vremana i znanja.  Znaci to bi bio jako spor proces i pet ne bi skoro bilo nikakve sanse da sacuvas misicinu masu 100%.
2. 140 g proteina na tvoju kilazu u fazi skidanja masti je malo da bi sprecio gubljenje misicne mase, pogotvo ako forsiras kardio.
3. To -500 kal,... izbacio secer i nezdrave masti ???? ne ide to tako...

1. nikad nisam to rekao
2. hahaah treba mi 2 do 3g/kg jel tako? hahah BUKAS jesi li i ti butthurt zbog ovoga u stvari?
3. Ma da... to je nauka. Samo naucnici mogu da objasne taj proces

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #274 on: January 16, 2013, 07:09:45 PM »
Molim?
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #275 on: January 18, 2013, 02:31:57 PM »
1. nisi ?
 Citat: BUKAS  Januar 14, 2013, 05:33:40 posle podne
@invlpg ti si se tako isekao i povecao misicnu masu?

Tacno tako... -500 kalorija ~140g proteina dnevno, bez secera i losih masti i uspeh je zagarantovan.(IF rezim bi ti pomogao jos)..

2. za natural 2 g  ( mozes i do 2.3g da guras )...a ti unosis 1.5, a to je ako si mislio suprotno OGROMNA RAZLIKA

Ja nemam nijedan razlog da budem butthurt...vec sam ti rekao nijean savet ne prihvataj zdravo za gotovo...misli da si u pravu imas pravo na to briga me je....ovo je forumu i sluzi za razgovore i zaista nemam nijedan razlog a buem butthurt...

3.Ja ipak mislim da je to najvecim delom do poznavanja svog organizma. Pusti ti naucnike. 
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #276 on: January 18, 2013, 02:41:21 PM »
Nikola jel mi mozes objasniti smisao tog "butthurt"?
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #277 on: January 18, 2013, 03:13:10 PM »
Nikola jel mi mozes objasniti smisao tog "butthurt"?

 :) :)  ni ja ne kapiram zasto se proserava i koristi to...mozda da ispadne pametan

Getting your feelings hurt, being offended or getting all bent out of shape because of something petty or stupid. 
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #278 on: January 18, 2013, 03:29:33 PM »
Heh  :lol:


Hvala.
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline Darmarko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 87
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #279 on: January 23, 2013, 02:52:19 PM »
Ovako, jedno pitanjce
Skinuo sam dosta kilograma u proteklih par meseci. Ishrana se bazirala na niskom unosu UH, a naravno velikom unosu proteina i masti. Dakle nisam morao da obracam paznju na skoro nista drugo osim UH. Postigao sam super rezultate i skinuo dosta sala. Iako sam jeo meso koje sam hteo, koliko sam hteo, spremljeno na bilo koji nacin, jaja cela,... skinuo sam prilicno kilograma i sala. Ljudi se iznenade kada me vide jer dugo nisam bio ovako "mrsav" Poenta je bila dovesti organizam u fazu da kao primarni izvor energije koristi ne UH vec masti, kasnije se unos UH povecavao, ali sam ih konzumirao samo u popodnevnim satima. Poenta je bila dopunjavati glikemijske rezerve, dakle prepodne se prazne, a uvece dopune, i tako se ne stvara visak koji bi se pretvarao u salo. Naravno mogao sam nakon treninga da unosim UH u periodu od oko pola sata nakon treniranja. NIje bilo prostih, osim kroz voce i to u kasnijoj fazi "dijete". Ja sam sada uprostio ono sto sam radio, ali bitno je shvatiti poentu. Bilo je perioda sa 0-30 UH i bilo je perioda samo sa vlaknima, pa skrob i vlakna. Naravno i masti (indijskiorah, orasi, bademi,...). Nije bilo alkohola nije bilo mlecnih proizvoda, do kasnijih faza. Pokusao sam onako laicki da objasnim, onako kako sam i ja razumeo funkcionisanje ovog nacina ishrane. Jako kratak period, a dosta dobri rezultati. Samo jos jedna varijacija igranja sa UH ali u mom slucaju delotvorna. To sam sve radio u konsultaciji sa jednim Americkim trenerom sa kojim sam komunicirao preko jednog sajta. Necu da imenujem, ali powerlifting sajt je u pitanju.
A sada i moje pitanje. Hteo bih sada posto sam se prilicno otarasio sala (a samim tim i smanjio ) da nabacim cistiju misicnu masu. Svestan sam da moram nabaciti i nesto sala, ali ne bih da salo bude primarno :)   
Da li bi bilo pametno unositi UH u periodu samo pre treninga i nakon treninga, a izbegavati ih u ostalim obrocima??? Ili predlazete neku drugaciju kombinaciju?

Dakle cilj je dobiti na cistijoj misicnoj masi, recimo jedno 4 meseca bih isao na to, a onda jedno 2 meseca bih isao na cistiju ishranu da se izgubi nesto sala a zadrzi sto vise misicne mase. Citao sam tekstove o carb backloadingu i rotaciji UH, kapiram kako to funkcionise. Sada me interesuje dobijanje misicne mase.