EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: adri - dnevnik ishrane i treninga  (Read 29237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #30 on: November 22, 2008, 10:14:41 PM »
Murija i xm,.34cfyuz :)

Hvala na savetima.
Istina, ne doruckujem vec 18 godina.  Znaci kako sam zavrsila srednju i upisala fax nikad nisam doruckovala.  A to je bilo pre 18 godina.  :wow:   Mislim da sam tu losu naviku stekla bas za vreme studiranja jer sam uvek nocu ucila ......
Posle faxa nikad nisam imala dovoljno vremena da sve obaveze zavrsim u toku dana i nastavila sam da radim nocu na kompu....... i nikad ne legnem pre 2-3 ujutro.
Ali ako i jedem u tri pre spavanja, ja cu svejedno nesvesno da se probudim na minut dva oko 5 ujutro i da odem do frizidera.

Medjutim, od danas sam pripremila gomilu salata i loptice mocarele da me prve docekaju kad otvorim frizider.
Nadam se da ce uspeti.
Za dorucak.... OD SUTRA POCINJEM DA DORUCKUJEM MILION POSTO...sam pripremila one male imlekove jogurte sa zitaricama.  Nadam se da je to dovoljno.

Idem sad  jos jednom da procitam sva ona uputstva i BUKVALNO od sutra pocinjem.

Mrzim sama sebe zbog tog problema i jednostavno moram da skinem taj mali visak jer onda stvarno lepo izgledam ( jednostavno sam jako lepo gradjena..... nemojte me pogresno shvatiti ali je tako)  i ne zelim da ne mogu da komandujem sebi u vezi pravilne ishrane.  HOCU I MORAM OVAJ PUT DA USPEM   ( kao sto sam rekla...... jednom sam to lako uspela na Atkinsu........ ali sada stvarno zelim da iz temelja promenim nacin ishrane )

Hvala Vam svima na podrsci.
Cak razmisljam i da okacim slicice PRE i nadam se POSLE........ ali me je malo blam, ali hocu sigurno ukoliko stvarno uspem.

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #31 on: November 23, 2008, 12:10:25 AM »

Mesozdere,  u svakom slucaju ti se zahvaljujem na pracenju teme i odgovoru, ali mislim da si me pomesao sa nekim drugim forumasem.  Ja stvarno nikad nisam napisala da mi je tesko napraviti neki obrok i da me nesto tera da jedem gluposti.

Moj problem je sto ja kao prvo ne mogu da zaspim gladna ( poslusala sam neke savete i sad jedem samo sir pre spavanja) a onda se NESVESNO budim nocu i odlazim do frizidera bukvalno za zalogaj dva bilo cega, uglavnom suvomesnato.  Cesto tu istu hranu odnesem i u krevet i ujutro nadjem ostatke hrane......... blagi uzas.  Znaci zaspim u medjuvremenu.

Ja bi rado da zaboravim nocnu klopu ali kao sto kazem, ....... to mi se desava nesvesno ili polusvesno i ako nesto ne stavim u stomak jednostavno ne bi mogla ni da spavam vise.
To  i jeste moj osnovni problem, kako to prestati da radim ...... a savet sta da jedem kad se probudim vec sam prihvatila od gore navedenog posta.

U svakom slucaju thanks i pozz
Kao prvo ne brini nisam te zamjenio s nikime, nego mi se učinilo da ili nemožeš ili ne želiš unaprijed pripremiti noćni obrok, jer si se i nakon savjeta o tome kako da izgleda taj obrok, opet požalila da ne možeš izdržati.
Ipak, očito te nisam doslovno shvatio kada si rekla da nesvijesno tamaniš klopu po noći, no sada vidim da si stvarno doslovno mislila.
Jedino šta ti mogu preporučiti je da posjetiš stručnu osobu koja ti može pomoći - recimo psihologa. Pošto ljudi inače imaju krivu percepciju o psiholozima samo da napomenem da ne kažem da si luda, nenormalna ili šta već ljudi poistovjećuju s psiholozima, baš naprotiv, nego imaš stvarno ozbiljan problem oko kojega ti psiholog može pomoći.
I meni se naravno dogodi da se usred noći probudim gladan ko vuk, ali onda roknem proteinski shake i stvar je riješena. Problem je upravo u tome šta se to tebi događa stalno, te praktički polusvijesno jedeš u snu. I to je problem kojeg treba shvatiti ozbiljno i riješiti što prije, naravno sama zbog sebe.
Kao i sa svakim problemom, što se prije suočiš s njime, to češ ga prije i rješiti.
Sretno i drži se, tu smo ako možemo ikako pomoći.  ;)

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #32 on: November 23, 2008, 01:27:50 AM »
Evo ja da pomognem, ajde da saznamo malo vise o kulenu o kome je toliko bilo reci

Kulen is a type of flavoured sausage made of minced pork that is traditionally produced in Vojvodina [1] [2] and Slavonija. The meat is low-fat, rather brittle and dense, and the flavor is spicy. The red paprika gives it aroma and colour, and garlic adds spice. The original kulen recipe does not contain black pepper, as its hot flavor comes from hot red paprika.

An annual festival "Kulenijada" is held at Backi Petrovac to honor the history and great regional masters of making kulen.

The meat is stuffed and pressed into bags made of swine intestine, generally the colon (because it is wider), and formed into links that are usually around ten centimeters in diameter, and up to three times as long, weighing around a kilogram.

The pieces of kulen are smoked for several months, using certain types of wood. After the smoking they are air-dried for another several months. This process can last up to a year. Although similar to other air-dried procedures, the meat is fermented in addition to the air-drying. High-grade Kulen is sometimes even covered with a thin layer of mold, giving it distinct aroma.

When the kulen meat is stuffed into the smaller intestine, it is narrower and requires less smoking and drying, but it also gets done quicker. This type of sausage is often referred to as kulenova seka (literally kulen's little sister).

Kulen is occasionally produced commercially, but it has not yet become a major product due to the lengthy and somewhat complicated production process. However, it is economically feasible, given that on a Zagreb market, even a low-grade kulen can cost around 30 euros per kilogram, which is much more expensive than other types of sausages and comparable to smoked ham.

The traditional time of producing kulen is during the slaughter of pigs done every autumn by most rural households. Kulen matures during the winter; it can be eaten at this time, although not fully dried and cured yet, with very hot taste, but it will develop its full taste by the following summer. Kulen is a shelf-stable meat product, with a shelf life of up to two years when refrigerated or even kept at room temperatures.

Kulen eaten during the winter is not as hard as those left to mature until the summer, but some people prefer this kind of kulen, because it is very spicy.

In parts of Slavonia, kulen is called kulin due to Ikavian speech.


[edit]
Should I stay, should I grow...

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #33 on: November 23, 2008, 01:35:51 AM »
Uz postovanje prema koleginici samo bih dodao:

Kačkavalj (kaškaval) je specifična vrsta žutog sira, koje može biti iz ovčjeg ili kravljeg mleka. Često se taj termin koristi na Balkanu za sve žute sireve. Slično se i u Rumuniji koristi izraz, сaşcaval.

Po kvalitetu i specifičnom ukusu u našim krajevima poznat je takozvani Pirotski kačkavalj.

Reč kačkavalj je italijanskog porekla i dolazi od reči (ital. caciocavallo), šta označava vrstu italijanskog sira. Odatle se ta reč proširila na Balkan.
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #34 on: November 23, 2008, 01:43:58 AM »
Citam i ne mogu da verujem sta pisete vas dvoje i to kao ozbiljni fitness treneri :pullhair:. Umesto da pomognete devojci vi je jos nagovarate da se hrani tim proivodima prepunim nitrita i laktoze. Ja bih umesto toga preporucio duvan cvarke,ali iskljucivo od svinja Mangulica cije meso nema holesterola,a dobijeni su priprodnim procesom proizvodnje bez ikakvih boja i aditiva,pa samim tim ne izazivaju stomacne probleme tipa gasnih reakcija cak i kada se jedu nocu :clap:


Uploaded with ImageShack.us

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #35 on: November 23, 2008, 01:50:44 AM »
Ok, mozda nisam temu ispratila od pocetka, pa mi je promaklo da se prica odnosi na malo radikalnije promene u ishrani...

Mangulica

http://www.metacafe.com/watch/593513/mangulica/

Should I stay, should I grow...

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #36 on: November 23, 2008, 01:55:43 AM »
Duvan čvarci – srpski kavijar od svinje

Sigurno je da čvaraka ima otkad i Srba. Postoje mađarski, sremski, bački, biber, šoder i duvan čvarci. Ovi poslednji se proizvode samo u valjevskom kraju, a u poslednje vreme i na drugim prostorima. I samo su duvan čvarci specijalitet, redovni u ponudi kao predjelo u boljim restoranima, još redovniji na slavama, svadbama, drugim veseljima. Moglo bi se reći da su duvan čvarci otmenija vrsta klasičnih čvaraka, koji se dobijaju pri ceđenju masti. Dakle, duvan čvarci su čvarci koji se dobijaju dužim kuvanjem, prženjem i ceđenjem, dok se ne raspadnu i postanu zlatni.

Valjevski duvan čvarci imaju zaštitni žig, a uskoro će dobiti kompletan sertifikat sa zaštićenom tehnologijom proizvodnje, po pravilima Evropske unije, što će omogućiti da se izvoze na to tržište kao prepoznatljiv srpski brend, najavljeno je u Privrednoj komori Srbije. Valjevski duvan čvarci originalan su proizvod u svetu, budući da se prave po jedinstvenoj tehnologiji.
Should I stay, should I grow...

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #37 on: November 23, 2008, 02:03:04 AM »
video sam negde primer ketonske dijete gde se kao predlog jelovnika daju cvarci 3 puta na dan
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #38 on: November 23, 2008, 04:17:11 AM »
Quote
u prvoj poruci si izneo konstataciju da si nocu jeo zato sto si preskakao dorucak.
E sad citiram sebe...
Quote
Ono sto je bilo tacno, jeste, da se moj oragnizam navikao da me ta nocna vecera drzi do rucka sledeceg dana. Znaci nikada nisam doruckovao.
Bas suprotno tvom tumacenju moje poruke. citaj kako pise.
Taj dorucak sam potencirao s namerom da krene s obrocima na vreme(ujutro), da nema potrebu uvece da se hrani.
Imao sam taj problem, znam kako je.
Quote
u sledecoj poruci si mi trazio da ti izracunam kad bi trebao da ti bude poslednji obrok ako ti je prvi u podne, pa sam te pitala o cemu pricamo ...
Ovo si shatila previse licno a mozda i kao uvredu. To mi nije bila namera!
Opet... Taj dorucak sam potencirao s namerom da krene s obrocima na vreme(ujutro), da nema potrebu uvece da se hrani.
Pa sam krajnje prakticno tebi postavio primer, uzimajuci sebe kao subjekt rasprave. Cilj je bio, da nadodjes na: Ako se krene na vreme s ishranom, nema potrebe uvece da se jede. Ne zaboravi slicicu koju sam postavio, ona je naslov teme i devojka jasno kaze da zeli da se otarasi nocne hrane.
Quote
a s tobom ovako moze u nedogled izgleda i idemo offtopic
Gresis, nemam celicne zivce. Ovo je zadnja poruka ovakve prirode. btw na kraju krajeva, ova nasa rasprava i jeste konstruktiva u nekom pogledu. Suprotstavljena misljenja... da svi mislimo isto... tralala... Tako da nije offtopic, pa ne pricamo o fudbalu...
Pazi, ove rasprave mi je bas krivo. Osecam se ko da sam stvorio neprijatelja.
Nije mi to bila namera. Mozda jeste da i ti promenis svoju desetogodisnju naviku. Ali i ti rece da radis nesto povodom toga. Drago mi je.
Ajd...
Sve najbolje.  ;)
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!

Offline murija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 166
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #39 on: November 23, 2008, 04:34:51 AM »
Nema na cemu adri!  :)
Quote
Ali ako i jedem u tri pre spavanja, ja cu svejedno nesvesno da se probudim na minut dva oko 5 ujutro i da odem do frizidera.
Za ovo i nemam neki savet. Ali verujem da bi pravilna ishrana izlecila tu losu naviku. (Verujem, sto ne mora znaciti da hoce!)
Quote
Idem sad  jos jednom da procitam sva ona uputstva i BUKVALNO od sutra pocinjem.
TO!!! Predlazem ti da pre spavanja procitas ovu odlucnost sto si napisala. Procitaj svoju poruku jos jednom!
Ehhh kad bi ja imao takvu odlucnost za svoje ciljeve...
offtopic:
Inace, takva metoda se koristi i za odvikavanje od cigareta(moguce i neke druge stvari). Zapises sebi ciljeve zasto bi ostavila cigarete, navedes jedno 10 i kad ti se dimi cigara ti procitas svoje ciljeve. Dobijes "snagu" i ne zapalis.
Probaj i ovo da dodas u svoj repertoar tehnika za odvikavanje nocne hrane i skidanja kilograma. Mislim... Sta te kosta???
Gubite, odrzavajte, nabacite... Sve na jednom mestu! Klikni Ovde!