EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...  (Read 25635 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nini

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« on: October 28, 2007, 09:53:01 PM »
malo po malo, dodjoh do 10kg viska, zbog kojih sam ocajna... jos ocajnija sam sto nikada nisam imala veci apetit, a manju volju i karakter da smrsam! :crazy:
pre 5 godina drzala sam Atkinsovu dijetu (znam da je nezdrava) i sad se divim sebi kako sam uspela da istrajem tada, skinula sam 8-9kg, bila prezadovoljna i jedno dve godine uspela da odrzim tu idealnu liniju... medjutim, poslednje 3 godine sam pocela da se gojim, ne tako naglo, ali sve vise i vise... a sve teze i teze da mrsavim.
odmah da vam kazem da uopste nisam sportski tip, nikada se nisam bavila sportom, osim sto sam dva puta u poslednjh par godina pokusavala da idem na step aerobik, i uvek batalila posle 2 meseca...a veeeeliki sam gurman!
obzirom na to koliko volim da jedem, ja i nisam puno debela :)
visoka sam 173cm, a mislim da sada imam 69-70kg.
naravno, neravnomerno rasporedjenih - uglavnom stomak, bokovi i butine... ruke, lice i noge solidno, imam lepe listove npr, ali butine sve vece i vece  :pullhair:
moja idealna tezina je max 60kg.
a problem je u tome sto vec godinu dana pokusavam da se dovedem u red, i nikako mi ne ide... od ponedeljka do ponedeljka se zaricem da cu preduzeti nesto, i to me drzi dok mama ne napravi pitu sa spanacem, ili palacinke sa eurokremom, ili dok me decko ne pozove na rostilj ili pizu...  :hitself:
meso obozavam, ustvari, jedem sve, ali bez mesa ne bih mogla!
evo da napisem odmah kako se hranim

radim od 9-17
kad dodjem na posao popijem kafu, bez mleka i bez secera... nekada popijem vocni jogurt sa zitaricama, a nekada kupim neko pecivo u pekari, ali to nije redovno, mozda 3 puta nedeljno. nekada samo popijem kafu, ne uzmem nista za dorucak...

na poslu imam rucak, uvek neko kuvano jelo, uz koje ide salata ili kolac, ja uglavnom uzmem salatu... to je izmedju 12h-15h, ne rucam uvek u isto vreme...

u medjuvremenu pokusavam da pijem vodu, ali jedva dve case i to je to, jer ne volim da se nalivam... vocne sokove i koka kolu skoro nikada ne pijem, ne volim preterano... ponekad razmutim sumeci vitamin c ili cedevitu, eventualno popijem caj od nane bez secera.

kad dodjem kuci, oko 18h, zateknem na sporetu nesto sto je mama skuvala i prosto ne mogu da odolim, a da ne sipam da jedem... ne znam da li je to vecera ili drugi rucak :dunno:...
to uglavnom bude neka supa, corbica, uz neko kuvano jelo, obavezno sa mesom...

kasnije, odem do decka na kafu, a ta kafa ne moze da prodje bez jaffe, kinder buena ili tako neceg... cesto nam se desi da odemo i na neku pljeskavicu ili nesto sa rostilja... nije to svako vece, ali desi se bar jednom nedeljno.

hleb ne jedem, osim ako je u pitanju sendvic...
na poslu sedim, deset godina vozim, ne idem nigde pesaka, tako da sam fizicki totalno neaktivna.  :wallbash1:
voce ne volim, nekada mi se desi da pojedem bananu ili narandzu... i to je sve.

grickalice tipa cips, smoki... desi se, ali ne preterano...pojedem jedan smoki u deset dana mozda...

na kraju da dodam da imam 31 godinu i da sam svesna da sada hvatam zadnji voz da se dovedem u red.

kritike i saveti su vise nego dobrodosli, bar da pocnem uz vasu pomoc...
hvala unapred!

p.s.
zaboravila sam da napisem da imam veliki problem sa nadimanjem - stomak mi se u toku dana naduje, bude tvrd kao kamen i osecam neki pritisak... nemam toliko sala na stomaku, koliko je on veliki zbog nadutosti... to mi je bas veliki problem, stvara mi nervozu... ujutru kada ustanem, budem ok, ali cim stignem na posao, krecu problemi... isto je i kad jedem i kad ne jedem...
inace, nemam problema sa metabolizmom, niti sam ikada imala, u wc idem redovno i normalno  :blush:.

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #1 on: October 29, 2007, 02:01:26 PM »
 :welcome:
:)))

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #2 on: October 29, 2007, 02:26:02 PM »
Cao i dobrodosla  :yes:
Mislim da cemo uspeti da sredim tvoj problem,,,
ali molim te izdvoj malo vremena i procitaj  ovu  temu...zatim ovu ...i na kraju ovu ......pa nam postavi pitanja sta ti nije jasno!     :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Nini

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #3 on: October 29, 2007, 03:06:19 PM »
trenutno sam na poslu, iscitacu sve pazljivo veceras, pa se javljam.

vidim da ima puno slicnih tema, ali nismo svi isti, pa sam zato iznela svoju situaciju.

hvala!

Offline Nini

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #4 on: October 30, 2007, 03:44:25 PM »
prvo i osnovno sa cime moram da se pomirim ako mislim da smrsam je VEZBANJE :)
dakle, pravac teretana... ima jedna fina u mom kraju, jednom sam se tamo upisala, otisla 3 puta i batalila, jer sam dobila grip i posle nisam imala ni snage ni volje da se vracam.

pored viska kg, moj veliki problem je i hronicni umor... ja sam stalno neispavana, budim se umorna, usporena, nemam truncicu energije.kako to da resim?
ujutru kad se probudim, prvo na sta pomislim je kako cu popodne posle posla da legnem da spavam!
inace imam i nizi pritisak.


procitala sam sve one teme, ali opet nekako ne mogu da se snadjem kako da organizujem ishranu... neki mali predlog menija bi mi jako pomogao :)

hvala unapred!

p.s.


hvala na dobrodoslici! :yes:


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #5 on: October 30, 2007, 04:15:09 PM »
Ponedeljak: 100gr proteina +100 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:100gr proteina +50 gr UH-skrobastih
Sreda: 100gr proteina,proteinski dan...dakle..0gr UH, samo unosi proteine preko 150 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:100gr proteina,50 gr UH..
Petak:100gr proteina,100 gr UH....
Subota:100gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:100gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...


1 obrok.

30 gr ovsenih + bezmasni jogurt(ovde odredi koliko ti treba da potopis i pojedes mislim da je dosta 200 gr)
3 kuvana ili przena belanca
________________
oko 15 gr proteina i 25 gr UH

2.obrok
(ovo moze da bude i sendvich)
100 gr mesa i vlaknasto salata ili brokoli
1 parce crnog hleba
________________
oko 22 gr proteina i oko 15 gr UH

3. obrok

200 gr krompira ili 80 gr pirinca
100 gr mesa(oslic)
________________
oko 25 gr proteina i oko 40gr/56 gr UH

OVDE RACUNAM DA JE OKO 16H I TU NEMA VISE UNOSA SKROBASTIH

4. obrok
neko vlanasto povrce...

5.obrok
100gr mesa i zelena salata
____________
oko 22 gr proteina

6. obrok

1/2 tunjevine
posle 10-ak minuta nadjes ella sir probaj 50 gr.
____________
oko 25 gr proteina

uz sve ovo pijes oko 2 l vode i mozes 1-2 vocke..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ovo je neki sablon kako bi varijacija i jelovnik trebalo da izgledaju
iscitaj,pitaj ako nesto nije jasno pa da nastavljamo
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #6 on: October 30, 2007, 04:15:31 PM »
Quote
prvo i osnovno sa cime moram da se pomirim ako mislim da smrsam je VEZBANJE

pomiri se  :yes:


Quote
dakle, pravac teretana... ima jedna fina u mom kraju, jednom sam se tamo upisala, otisla 3 puta i batalila, jer sam dobila grip i posle nisam imala ni snage ni volje da se vracam.

eto krenimo  :yes:..


Quote
pored viska kg, moj veliki problem je i hronicni umor... ja sam stalno neispavana, budim se umorna, usporena, nemam truncicu energije.kako to da resim?

tako sto ces ranije da lezes...da budes naspavana..pravilno da se hranis...8 sati spavanja mora...ko zna koliko spavas..pa cemo sve polako da dovodimo u normalu!...sve ce polako da se vrati...onako kao kad globus vrtis pa stane gde treba  :innocent:
san ti je mnogo vazan..koliko spavas..kakav jekvalitet..da li sanjas? sve napisis....


"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Nini

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #7 on: October 30, 2007, 04:24:32 PM »
hvala na brzom i konkretnom odgovoru :)

spavam u proseku 6 sati... recimo od 01h nocu do 07h ujutru, uz obavezno izlezavanje do 07:45h... radim od 09h.

i popodne cesto odvalim sat i po...  :dunno:

sanjam i previse... sve i svasta, neki iz blize okoline (decko, sestra...) su mi "zabranili" da im prepricavam snove, jer ne mogu da pohvataju odakle meni sve to u glavi :)

snovi nisu skoro nikada kosmarni, znaci relativno kvalitetni...
osim sto se budim umorna, imam i bolove u ledjima.
sama sam sebi postavila dijagnozu da bolujem od FIBROMIALGIJE, jer imam sve moguce simptome.

da napomenem da imam i genetski nasledjenu migrenu, za koji imam dijagnozu od neurologa :)
glava me boli u proseku 15 dana mesecno.
da vam ne pricam da mi tim danima nije ni do zivota, kamo li do neceg drugog...  :dunno:
p.s.
ali interesantno kako tim danima mogu da jedem bez problema  :crazy:

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #8 on: October 30, 2007, 04:28:12 PM »
vise sna
nego,jel si shvatila rezim ishrane  :icecream: :vertag:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: i ja imam tih famoznih 10kg viska koje zelim da skinem...
« Reply #9 on: October 30, 2007, 04:31:15 PM »
Quote
spavam u proseku 6 sati... recimo od 01h nocu do 07h ujutru, uz obavezno izlezavanje do 07:45h... radim od 09h.

Doci ce jedna devojka ovde koja ima muke kao iti..ali je tvrdoglava pa nece da slusa....a da probas da legnes u 12... :flowers:..ajde molim te... :)


Quote
sanjam i previse... sve i svasta, neki iz blize okoline (decko, sestra...) su mi "zabranili" da im prepricavam snove, jer ne mogu da pohvataju odakle meni sve to u glavi smile

dobrodosla u moj svet...resicemo i te stvari..samo polako..idemo redom..ja ko neki psihijatar.... :lol:

Quote
da bolujem od FIBROMIALGIJE, jer imam sve moguce simptome.

to ce neko strucniji!


Quote
da napomenem da imam i genetski nasledjenu migrenu, za koji imam dijagnozu od neurologa

imamo ko ce o ovome..ja nemam pa ne znam kako sa tim!


"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."