EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: štitna žlijezda i višak kilograma  (Read 23713 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline malakala

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #10 on: May 24, 2008, 03:22:51 PM »
2 jaja ti ne mogu zameniti tunu ili 200g posnog,jer tuna ima 35g proteina a 2 jajeta oko 7-8 recimo.

Za veceru bi idealno bio posni + protein (mozes 5-6 belanceta).

Vidi da uvedes jos obroka  gde ces unosti proteine,jer ih ovako malo unosis.

Kako to misliš posni + protein? šta posni sir nije protein?

zašto ne mogu žumanjke?čitala sam na nekim drugim temama da žumanjak nije dobar jer sadrži neke masnoće, ali meni je to jako zgodno za ponjeti na posao...

a šta vi onda radite sa žumanjcima,npr. kad si skuhate 5 jaja, odvojite bjelanjke i pojedete ih, šta radite sa ovih 5 žumanjaka?
 
a osim toga, lazić je rekao na početku da to nije baš najbolji način prehrane za mene i da bi ja trebala jako reducirati unos...ja bih to i napravila, ali opet ne želim iscrpljivat previše organizam zbog tih problema, a i želim vježbti tako da ipak nešto moram jesti.


Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #11 on: May 24, 2008, 03:28:31 PM »
Kako to mislis posni + protein? sta posni sir nije protein?

Jeste i posni protein.Nego sam mislio neko meso ,jaje ,riba + posni ako mozes i oces.

zasto ne mogu zumanjke?citala sam na nekim drugim temama da zumanjak nije dobar jer sadrzi neke masnoce, ali meni je to jako zgodno za ponjeti na posao...

Ne preporucujemo previse zumanjaka jer sadrze holesteroal dosta.Na recimo 4 belanca ide jedno zumance.

a sta vi onda radite sa zumanjcima,npr. kad si skuhate 5 jaja, odvojite bjelanjke i pojedete ih, sta radite sa ovih 5 zumanjaka?
 

Bacimo ih.


a osim toga, lazic je rekao na pocetku da to nije bas najbolji nacin prehrane za mene i da bi ja trebala jako reducirati unos...ja bih to i napravila, ali opet ne zelim iscrpljivat previse organizam zbog tih problema, a i zelim vjezbti tako da ipak nesto moram jesti.

Rekao je za varijacije.A mislim da ti neke osnovne smernice tipa sta sa cim ide,sta u koje vreme jedes,ne bi naskodile.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline malakala

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #12 on: May 24, 2008, 04:26:07 PM »
ok.

da li to znači da bi za večeru trebalo jesti samo proteine? npr. posni sir i tunjevina?

i da li je bolje, ako idem na aerobic navečer, jesti prije ili poslje vježbanja?


Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #13 on: May 24, 2008, 05:05:01 PM »
da li to znaci da bi za veceru trebalo jesti samo proteine? npr. posni sir i tunjevina?

Mozes ubaciti i vlakno ali ne moras.Bitno je ne jesti skrob.


i da li je bolje, ako idem na aerobic navecer, jesti prije ili poslje vjezbanja?

Jedes i pre i posle treninga.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #14 on: May 24, 2008, 10:00:49 PM »
uglavnom baziras ishranu na potrebnu kolicinu proteina, sto manje slatkog, junka, skroba, vise salata i omega masti..umereni treninzi i na duze staze bice rezultata
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline malojaci

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 269
  • Gender: Male
  • potpis
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #15 on: May 24, 2008, 10:04:10 PM »
uglavnom baziras ishranu na potrebnu kolicinu proteina, sto manje slatkog, junka, skroba, vise salata i omega masti..umereni treninzi i na duze staze bice rezultata

Boldano je jako vazno,nemoj odustati ako nakon nekog vremena ne budes zadovoljna rezultatima.
...na kraju svake priče ti ostanu lijepi snovi,
maštovite priče o lovi i sijećanja na lijepe dane,
ja rušim zidove iz glave i gledam život sa strane,
posmatram stare jarane koji pucaju kao grane...

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #16 on: May 25, 2008, 07:20:53 PM »
@malojaci
62 kg nije mnogo na tu visinu ako je ta kilaza u korist misicne mase :)
kod jedne "obicne" zene,na zalost, normalno je da je stvar obrnuta. ona je verovatno dobro procenila da ima oko 10 kg viska ...

@malakala
neka od clanica, koja ima identican problem kao ti, je napisala da joj je lekar rekla da zivi normalno kao i svi ostali. to i nije uopste cudan niti bezobrazan komentar, kako je clanica protumacila. ti pijes lekove i ti lekovi rade posao nadam se dovoljno dobro. znaci, lekovi te dovode u stanje, da kazem tako, normalnog funkcionisanja organizma. e sad, posto je shema sa variranjem UH takva da kod zdravih osoba provocira razlicito izlucivanje insulina iz dana u dan i sokiranje organizma, a ti pijes lek koji bi trebalo da ga drzi na odredjenom nivou bez nekih skokova, onda ovo ne sme da se primeni kod tebe.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #17 on: May 30, 2008, 11:42:26 PM »
Takodje patim od iste bolesti... pijem eutirox evo ima josh malo pa 2 godine. jednu tab od 50.
To sto si izgubila je najvishe voda, ja svoj zivot zivim nomalno jer to nije kao kod secjerne bolesti i insulina. Treniram 5x nedeljno, istina metabolizam mi je spor, te izbegavam skrob, tj jedam sam integralnu rizhu, ovsene, itd.... Kada sam na dijeti variram UH sasvim normalno pa chak i sa 0 UH 2 puta nedeljno. Eto toliko od mene :)

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #18 on: May 31, 2008, 09:51:07 PM »
@Vexxx, dobrodosla
:flowers:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline malakala

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: stitna zlijezda i visak kilograma
« Reply #19 on: May 31, 2008, 10:52:50 PM »
Vexxx, hvala na odgovoru!

Super je čuti da se to može, evo ja sam ovaj tjedan pokušavala jesti što je više moguće u sklasu sa svime što je tu rečeno. zaptavo jedino se doručka nisam baš držala, a vjerojatno bi trebala  :hitself: jer znam da je to važno.

priznajem dakle, doručkovala nisam, max pojemla jednu voćku ujutro i popila kavu.

Za ručak sam pokušavala jesti proteine i neku salatu - na poslu je to dosta teškjo za izvesti, ali ili si kupim neki posni sir u dućunu i zelenu salatu iloi dvije rajčice ili doma skuham komad piletine ili dva jaja pa to pojedem.

Za međuobrok dvije jabuke.

Za večeru obično jedem ili meso ili tunjevinu ili neku kuhanu ili pečenu ribu i salatu ili neko kuhano povrće.


Kupila sam si i orbitrek :flex: ali zaista nisam stigla puno vježbat još na njemu. samo dva puta ovaj tjedan! jednostavno nemam vremena. malo spavam, puno radim  :crazy: