EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Plan ishrane za def  (Read 9217 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Plan ishrane za def
« on: March 10, 2009, 03:40:53 AM »
Sve pohvale za ljude koji ulazu ovoliki trud u forum.
Prepun je informacija i mnogo novih stvari sam naucio i na tome vam zahvaljujem.

E sad...
Od kad znam za sebe bavim se istocnjackim borilackim vestinama, a od skoro sam presao na boks ( ranije mi nisu roditelji dali ). Uz to sam i u teretanu isao oko pola godine aktivno. Problem je sto sam prosle godine imao gadnu povredu kolena i dugo sam lezao u krevetu i naravno zdrao po ceo dan pa se salo nagomilalo. Imao sam 107kg ( visina 189-190cm)!!!
Pre mesec dana sam poceo opet sa aerobnim treninzima i relativno regulisanom ishranom i skinuo sam na oko 100kg.
Sad pocinjem da radim definiciju u teretani pa sam sastavio sebi mali program ishrane po vasim uputstvima.
Naravno, sve kritike i korekcije su dobrodosle.
Planirani dnevni unos sam izracunao pomocu Murijine aplikacije, mada stvarno mislim da je 280gr UH previse, a i ne znam kako da unesem toliko.
Da li da uzimam AC ili ne?
Okacicu i neke slike ovih dana.
Hvala unapred :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #1 on: March 10, 2009, 07:15:22 AM »
Hmmm jelovnik je bzvz, recimo 250g pirinca za dorucak pa 4 obroka sa jajima  :hitself: Drugi dan isto jedes samo jabuke i sargarepe ceo dan... 5 dan vec je bolji al opet ne treba ti whey u svakom obroku i to je dobar dan ako si taj dan na 0 uh, znaci gledaj da u svakom obroku imas proteina, a 280g uh za definiciju mi zvuci previse, ja idem na 100 uh dnevno najvise

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #2 on: March 10, 2009, 09:12:41 AM »
nije 280gr previse ako si aktivan, s tim sto ako si na dijeti malo smanji
previse voca imas, jedna vocka dnevno je sasvim dovoljna, ne pola kile lol
voce i skrob jedes do 15-16h
jelovnik je u stvari poprilicno jednostavan:
1. protein
2. protein
3. protein
4. protein
5. protein
6. protein
i ako imas jos koji obrok, opet protein. biras izvor proteina, a uz proteine dodajes skrobne ili vlaknaste UH (skrobne do 15-16h). nemoj unosisti 200gr proteina u jednom obroku, podeli to, i nemoj unositi 200gr uh u jednom obroku. moras periodicno unositi namirnice.
ti volis krompir za dorucak?  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #3 on: March 10, 2009, 11:32:37 AM »
Veoma sam aktivan, svaki dan treniram intenzivno. Te vrednosti za proteine, UH i masti sam dobio pomocu one aplikacije koju je napravio Murija, i to sam racunao sa deficitom od 40%, a onda sam kombinujuci te vrednosti i Lazicev plan ishrane napravio ovaj program.
obrok     
Ovako je Lazic napisao:
       
ponedeljak            utorak     sreda             cetvrtak       petak       subota     nedelja 
1.    skrob                  protein   protein           protein      skrob       protein   protein
2.    voce                  vlakno           voce                   vlakno     vlakno   vlakno   omega masti
3.    protein+vlakno     protein   protein+skrob   protein     protein   protein   vlakno
4.    vlakno                  voce            voce                   vlakno     voce   voce           vlakno
5.    protein          protein   protein           protein     protein   protein   protein


Do sad je moja ishrana sadrzala sto vise proteina u svakom obroku, sto manje UH i sto manje masti. Ja znam solidno sto se tice ishrane, ali hocu da naucim jos vise i hocu da dovedem svoju ishranu maksimalno u red da bih se sto je pre moguce vratio na nekih 95kg.

Nije pitanje sta volim, nego sta moram.
« Last Edit: March 10, 2009, 12:52:48 PM by Shurba »

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #4 on: March 10, 2009, 12:49:00 PM »
Hmmm jelovnik je bzvz, recimo 250g pirinca za dorucak pa 4 obroka sa jajima  :hitself: Drugi dan isto jedes samo jabuke i sargarepe ceo dan... 5 dan vec je bolji al opet ne treba ti whey u svakom obroku i to je dobar dan ako si taj dan na 0 uh, znaci gledaj da u svakom obroku imas proteina, a 280g uh za definiciju mi zvuci previse, ja idem na 100 uh dnevno najvise
Malo si pogresno protumacio. 1,2,3,4,5 su obroci u toku dana, a gore lepo pise pon, uto, sre......
U svakom slucaju hvala :)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #5 on: March 10, 2009, 12:51:21 PM »
pa dobro, ako znas ne treba mi da te ucimo  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #6 on: March 10, 2009, 12:56:04 PM »
Pa da ne treba da me ucite ne bih ni postavljao ovu temu. Reko sam to u smislu da nisam totalni debil sto se tice ishrane.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #7 on: March 10, 2009, 12:57:00 PM »
Samo povrce(pogotovo vlaknasto) ili voce nije obrok, mora sa njima biti i proteina i tu nema greshke.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #8 on: March 10, 2009, 01:04:52 PM »
Mislis, isti ovaj plan samo da dodam proteine uz svaki obrok?
Da li da smanjim UH bar na 200gr( ili mozda jos manje)? Tesko mi je da unesem tolike kolicine UH. Zato i imam toliko voca i povrca u ishrani.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #9 on: March 10, 2009, 01:24:58 PM »
ja ti nisam ni rekla da si debil lol
napisala sam ti jednostavan jelovnik. svaki obrok proteini, uz proteine skrob ili vlakno. skrob do 15-16h (ako imas problema sa viskom). menjas izvore proteina. ne znam sta je nejasno


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads