EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Plan ishrane za def  (Read 9193 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #10 on: March 10, 2009, 01:42:19 PM »
Slicice

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #11 on: March 10, 2009, 01:46:27 PM »
Mislis, isti ovaj plan samo da dodam proteine uz svaki obrok?
Da, i izbaci to voce, pojedni jednu vocku ujutru i to ti je to.
Uz proteinsku hranu jedi vlaknaste Uh koji ne debljaju, vec slusze samo za probavu i nemoj skroz da izbacujesh skrobne UH iz ishrane, vec radi varijacije.

I kako to imash 226 gr. proteina, racunash proteine biljnog porekla?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #12 on: March 10, 2009, 01:46:52 PM »
Nema nista nejasno sto se tice toga. Nego ne znam sta da radim sa UH. Kojim danima koliko da uzimam i da li da recimo ujutru uzomam prot + skrob, a oko recimo 12 prot + vlakna itd... Ili???

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #13 on: March 10, 2009, 01:49:28 PM »
I kako to imash 226 gr. proteina, racunash proteine biljnog porekla?
Nemam toliko u ishrani nego bi po onoj aplikaciji trebao da unosim toliko. U toku dana unesem recimo 120max a ostalo bih nadoknadio wheyom.
Daj mi nek predlog za UH var. molim te.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #14 on: March 10, 2009, 01:50:53 PM »
Skrobne UH uzimash do 15:00, poslije 15:00 uzimash vlakna.

I sa UH varirash, na primjer evo ti ovo:

200-100-50-0-0-50-100

To su ti dani od ponedeljka do nedelje i to su brojevi skrobnih UH/kg telesne tezine koje unesesh u sebe svaki dan, ovo gore  mozda nije odgovarajuca brojka, ali to ti je samo zbog primjera.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #15 on: March 10, 2009, 02:05:43 PM »
Skrobne UH uzimash do 15:00, poslije 15:00 uzimash vlakna.

I sa UH varirash, na primjer evo ti ovo:

200-100-50-0-0-50-100

To su ti dani od ponedeljka do nedelje i to su brojevi skrobnih UH/kg telesne tezine koje unesesh u sebe svaki dan, ovo gore  mozda nije odgovarajuca brojka, ali to ti je samo zbog primjera.
a sto nebi ovako 200_100_0_200_100_50_0i nedeljom, masti kao sto su leshjak, badem itd...
tako ja odprilike radim...u svakom slucaju sve zavisi kako kome pase.. meni ovako...
ja kda jedem uh skrob(integralnu testeninu ili rizu) jedem, i prije treninga oko 5h..i ujutro zobene.. a toku dan vlakna a oko 6h pojedem nesto od voca uglavnom jabuku, i popijem NO CREATIN.. A trening mi je U 7h... u 8:30 ili 9hpwm a posle kad stignem kuci ciste proteine i vlakna (karfijol,brokula, zelena salata itd...)nekad kuhano nekad sveze...
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Herbie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #16 on: March 10, 2009, 05:27:02 PM »
u svakom obroku moras da imas proteine ....premalo je 120 g iz hrane na 100 kg.........neki minimum je 2g po kg znaci za tebe minimum 220 g proteina......i od toga (ako koristis whey) je 1/3 whey a ostalo hrana.......
a sto se tice skrobastih uh njih jedes varirao ili ne samo do odredjenog dela dana  a tacno do kada moras sam da odredis jel niko ovde nezna kad se dizes i kad lezes ali u svakom slucaju u prvom delu dana......

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #17 on: March 10, 2009, 06:05:14 PM »
u svakom obroku moras da imas proteine ....premalo je 120 g iz hrane na 100 kg.........neki minimum je 2g po kg znaci za tebe minimum 220 g proteina......i od toga (ako koristis whey) je 1/3 whey a ostalo hrana.......
a sto se tice skrobastih uh njih jedes varirao ili ne samo do odredjenog dela dana  a tacno do kada moras sam da odredis jel niko ovde nezna kad se dizes i kad lezes ali u svakom slucaju u prvom delu dana......

1/3 proteina iz wheya na njegovih 100 kg ako bi unosio oko 220 grama proteina da unosi 1/3 iz wheya.to bi ispalo da treba 3 mjerice na dan(jest to 73g proteina ali nikad whey nije 100% protein,a gledam da je mjerica 32g)

sad ovisno kako i koliko trenira tako i varira uh.U dane treninga moze i kasnije ako mu je trening navece,a ako ne onda bolje veliku vecinu u prvom djelu dana unjet i s njima uvjek treba varirat.A gledajuci to da mora varirat s uh na defki onda on nema fiksno koliko proteina bi trebo da unese nego i oni variraju ovisno od dana do dana,ali opet ne spustaj ih ispod 1.4g po kg
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #18 on: March 10, 2009, 10:36:33 PM »
6:30h DORUCAK
-Zobene pahuljice (80-ak gr.) s nemasnim mlijekom,ilijogurtom malo badema i lesnaka
-3 ili 4 jaja (jedan žutanjak)
9:30OBROK:
 mjerica Whey-a sa casom mleka+JABUKA ponekad
12:30h MEDJUOBROK
-posni sir200 g
-Omega 3 tableta
-
3:30hRUCAK
-Meso 200gr (teletina,junetina,piletina,puretina) +zelena salata s maslinovim uljem.
-Zelenjava-Nekakav kelj,spinat,blitva kad SU VISE UH onda intergnalni spageti SAMO pon i cet

-5:30hPRED TRENING JABUKA+WHEY

PWM
-Obrok poslije treninga,cca 15-25 min nakon zavrsteka treninga
-Whey protein + glukoza 30gr,glutamin,kreatin
VECERA – Jedan sat vremena nakon treninga, proteini
-Meso 250gr (piletina, teletina, govedina, riba, kuhani bjelanjci od jaja...)
tuna u konzervi s kuhanim povrcem (kelj, mrkva, blitva, spinat...) i maslinovim uljem,
uglavnom proteini.
D.OBROK
–Jedan sat prije spavanja
-Posni sir (200g)

evo odprilike kakv je moj plan ishranbe...varira tu i tamo...PoooZ
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Herbie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za def
« Reply #19 on: March 10, 2009, 11:56:58 PM »
Quote
.A gledajuci to da mora varirat s uh na defki onda on nema fiksno koliko proteina bi trebo da unese nego i oni variraju ovisno od dana do dana,ali opet ne spustaj ih ispod 1.4g po kg
zasto?