EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Novak Djokovic  (Read 36431 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Msmaza

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: Novak Djokovic
« Reply #30 on: March 27, 2008, 10:53:56 PM »
 Šta reć' nego :bow: :bow: :respect: :respect:

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #31 on: March 29, 2008, 02:00:55 AM »
Svaka cast Noletu,ali je izgubio u Majamiju tako da ce izgubiti puno ATP bodova.  ;)
U svakom slucaju svaka mu cast  :clap:

Offline wellness_coach

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
  • Ja pre i sada
    • Zdravlje Za Vas
Odg: Novak Djokovic
« Reply #32 on: July 23, 2008, 12:15:18 AM »
Šta se desilo na Wimbldonu, nikad nećemo znati.
Nadam se samo da se to neće ponoviti u Torontu...  :dunno:
Mi smo ono što jedemo...
Hipokrat

http://dozdravljalako.pitajmekako.com

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #33 on: September 25, 2008, 05:14:42 PM »
5. septembar 2008. | Izvor: B92
Đoković lako preko Štadlera
Reuters
Novak Đoković je uspešno započeo takmičenje na turniru u Bangkoku, pobedom u 2. kolu nad Simonom Štadlerom, sa 2:0.


Đoković, glavni favorit turnira, slavio je sa 6:1, 6:3 i posle samo 65 minuta igre rešio duel sa nemačkim teniserom, 141. igračem na ATP listi, koji je u glavni žreb ušao kroz kvalifikacije.

Srpski teniser je oduzeo servis Nemcu već u prvoj prilici za vođstvo od 2:0, nastavio je u istom stilu i dobio prvi set uz samo jedan izgubljen gem.

Štedler je uspeo da uzvrati početkom drugog seta, kada je jedini put oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser brzo povratio inicijativu i uz tri brejka došao do 6:3.

U 3. kolu, rival Đokovića biće Šveđanin Robin Soderling. Šesti nosilac savladao je u 2. kolu Rusa Gabašvilija, sa 6:1, 6:3.

Za razliku od Đokovića, takmičenje u 2. kolu završio je Viktor Troicki, nakon poraza od Jirgena Melcera.
al se nekad dobro jelo

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #34 on: September 27, 2008, 01:42:59 PM »
27. septembar 2008. | Izvor: B92
Đoković u finalu Bangkoka
Reuters
Novak Đoković se plasirao u finale turnira u Bangkoku, pobedom nad Čehom Tomašom Berdihom, sa 2:0, po setovima 7:5, 6:1.


Đoković će u Bangkoku igrati za četvrtu titulu sezone, a rival u finalu biće mu Francuz Žo Vilfred Conga, koji je savladao zemljaka Gaela Monfisa, takođe u dva seta, 6:0, 6:3.

Posao u polufinalu Đoković je završio za sat i 21 minut. U prvom setu je u finišu iskoristio jedinu brejk loptu i slavio sa 7:5, da bi u drugom potpuno nadigrao 23-godišnjeg rivala, najpre brejkom u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1, a zatim uz još tri vezana gema za konačnih 6:1.

Meč za titulu, duel prvog i drugog nosioca biće repriza finala Otvorenog prvenstva Australije sa početka godine, kada je Đoković slavio sa 3:1.

Conga trenutno zauzima 20. poziciju na ATP listi, a i dalje je bez osvojene titule u singlu. Sa druge strane, Đoković je ove sezone osvojio tri, ali je od prethodne, na Mastersu u Rimu, prošlo oko 4 meseca.

Turnir u Bangkoku igra se za nagradni fond od 576.000 dolara.
al se nekad dobro jelo

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #35 on: September 29, 2008, 08:20:20 PM »
28. septembar 2008. | Izvor: B92
Conga bolji od Đokovića u Bangkoku
Reuters
Novak Đoković nije uspeo da osvoji titulu na turniru u Bangkoku, pošto je izgubio od Francuza Žoa Vilfreda Conge, sa 2:0, po setovima 7:6, 6:4.


Conga, 20 teniser na ATP listi, tako je osvojio prvu titulu u karijeri i revanširao se Đokoviću, koji je dobio jedini prethodni duel ta dva tenisera, u finalu Otvorenog prvenstva Australije. Đoković je, sa druge strane, propustio priliku da osvoji četvrtu titulu u sezoni, a ovo mu je bilo šesto finale sezone.

Meč je trajao sat i 41 minut. Prvu prednost stekao je Đoković, kada je poveo sa 3:1, pa 4:2. Srpski teniser je oduzeo servis rivalu u trećem gemu, ali je prednost sačuvao samo do osmog gema, kada je Conga izjednačio na 4:4. Tome je prethodila lekarska pauza kada je Đoković slučajno udario samog sebe reketom u arkadu prilikom jednog udarca.

Set je ušao u taj-brejk. Conga je, uz jedan mini-brejk poveo sa 3:0, Đoković je uspeo da uzvrati i povede sa 4:3, ali je Francuz u finišu bio bolji, 7:4.
Reuters

U drugom setu oba tenisera su bila veoma sigurna na svoj servis i sve do finiša nije bilo prilika za brejk. Ipak, Conga je u devetom gemu uspeo da oduzme servis Đokoviću i povede sa 5:4.

Svetski broj 3 je imao priliku da se vrati, ali je propustio tri brejk šanse u sledećem gemu, uključujući i vođstvo od 40:15.

Đoković posle meča nije izgledao preterano razočaran, čestitao je Congi na trijumfu, dok je Francuz izrazio zadovoljstvo pobedom nad srpskim teniserom i priznao da je imao tremu pred finalni duel.

"Ova pobeda je posebna. Ovo sam želeo već dugo. Ispunio mi se san. Srećan sam jer je Novak veliki igrač. Bio sam nervozan pred susret sa njim, naročito zbog moje igre, jer ako jako udarite loptu ka njemu, on će vam je vratiti još jače", rekao je Conga posle osvajanje prve ATP titule.

Nagradni fond turnira u Bangkoku iznosio je 394.000 evra.
al se nekad dobro jelo