EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: hocu da smrsam ali neznam kako !!!  (Read 3196 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wanja

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
hocu da smrsam ali neznam kako !!!
« on: November 12, 2009, 01:39:23 PM »
Vec par dana vas citam i nikako da ukapiram neke stvar  :crazy:i,dve trudnoce i nepravilna ishrana su ucinile svoje visoka sam 173cm,i imam 82kg :((( Moram nesto da preduzmem,kupila sam sobno biciklo i pocela sa brzim hodanjem (sat-sat ipo svaki dan) sobzirom da imam bebu od 6 meseci i dete od 3 godine jedino to mogu za sada..  Ali imam veliki problem nekapiram sta i kada treba da jedem,kontam da treba da jedem manje i cesnje da izbacim hleb,slatkise,svinjsko meso itd.. ali opet mi treba pomoc..
Da napomenem da sam vec procitala teme kao uvod za pocetnike,ali eto ja nisam uspela cak ni da izracun svoj BMr :wallbash1:
Verovatno bih trazila previse,ako zamolila da mi neko od vas napravi raspored za celu sedmicu sta,koliko,cega i kada jesti unapred zahvalna!!! :help:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: hocu da smrsam ali neznam kako !!!
« Reply #1 on: November 12, 2009, 02:17:09 PM »
Tvoj BMR je 1612.

Da biste odredili vas dnevni kalorijski unos,pomnozite vas BMR sa odgovarajucim faktorom aktivnosti:
Ako ste staticni (retko trenirate ili ne trenirate uopste) : Dnevni unos = BMR x 1.2
Ako ste malo aktivni (lagan trening/sportske aktivnosti 1 do 3 puta nedeljno) : Dnevni unos = BMR x 1.375
Ako ste umereno aktivni  (trening srednjeg intenziteta/sportske aktivnosti 3-5 puta nedeljno) : Dnevni unos = BMR x 1.55
Ako ste veoma aktivni  (tezak trening/sportske aktivnosti 6-7 puta nedeljno): Dnevni unos = BMR x 1.725
Ako ste napredan vezbac (tezak trening/sport i fizicki posao ili 2 puta dnevno trenirate) : Dnevni unos = BMR x 1.9

Onda maknes 15 posto od TDEE i to ti je kolicina kalorija koju unosish da bi mrshavila...

Naravno ako radish Carb rotation onda svakodnevno ide druga kolicina UH (ugljenih hidrata), dok kolicina B (bjelancevina) je ista (2 gr po kg tjelesne tezine je najbolje)...

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.