EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebna pomoc ex sportisti i sadasnjoj mami  (Read 3121 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stepano

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Potrebna pomoc ex sportisti i sadasnjoj mami
« on: December 17, 2007, 03:31:57 PM »
Zdravo, zdravo  ;)

Prvi put sam ovde, i vidim da izlazite mnogima u susret, pa ako nije problem i meni.

Na pocetku trudnoce sam imala
53kg
161cm

90
55
90
.

Pred porodjaj sam nagurala citavih 80 kg. Posle porodjaja sam skinula bukvalno 17kg za manje od 10 dana bez ikakvih dijeta ili povecane aktivnosti.

Cudna situacija se desila kada je beba prestala da doji i do sada (nakon 8 meseci) ja ponovo imam 80kg.
Imam problema sa manjkom vremena jer sam krenula da radim 9-17h, kancelarijski posao, a subotom drzim skolicu animacije.
Znaci sve vreme sedenje i povremeno stajanje.

Nikada u zivotu nisam imala ovoliku kolicinu sala  :hitself:
osim garderobe --- sto je jeziv problem -- poceli su i zdravstveni problemi -- krckanje kolena, bolovi i grcevi u misicima i kostima, a na kraju i pokrenuo se pesak u bubrezima.
psiholoski sam postala vrlo nesigurna obzirom na izgled, ne prepoznajem se
Inace sam se ranije bavila osam i vise godina karateom.
Smesno je sto imam spolja salo i nezategnutu kozu na stomaku (nijedna krema mi nije pomogla) a ispod toga misice.

Pokusavala sam sa dijetom vocnom, ali u toku dana mi se desi drhtanje ruku, nogu ---ako ne pojedem nesto slano, postanem nervozna i depresivna.
Prijatelji smatraju da je dosta usporen metabolizam

Da li neko moze da predlozi neki sistem vezbi i ishrane? :help:

Offline Jana

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc ex sportisti i sadasnjoj mami
« Reply #1 on: December 18, 2007, 03:20:14 PM »
Kada citam tvoj post skroz sam pronasla sebe, kod mene isti siptomi u potpunosti, imam bebu od devet meseci, jako je tesko naci vremena za naki vid rekreacije ili teretane, osim za setnju, ali hladno vreme to ne dozvoljava u onoj meri u kojoj bi bilo dovoljno. Ja sam bila na dijeti ujedinjenih nacija i za skoro tri meseca skinula 9kg, a treba jos 20 :wallbash1:Izgledam grozno, ja sam jos sa bebom kuci, pa nekako sve u krug po ceo dan :dunno: Dala bih ti savet ali i ja postavih temu da mi neko pomogne i da neki savet, ili makar neke vezbice lagane, da bi se potrosnja kalorija povecala, a zaista se trudim da bas zbog toga jedem sto manje i sto nemasnije, da ne kazem da grickalice, sokove i slatkise ne konzumiram, a cini mi se da zadrzavam vodu i ako ne jedem slano i uzimam samo kalijumovu so ili mosrsku, pijem samo sojino mleko, hleb maltene ne jedem, pirinac samo integralni, iskljucivo maslinovo ulje ili omega 3, ne uzimam masno meso, ne przim, ne jedem zaprske, skoro sve pecem u foliji u rerni, tecnosti  pijem 3l dnevno. Znam da nista ne moze preko noci i ne ocekujem, nadam se da ce tebi kao i meni se naci neko na ovom forumu za pomoc :blowkiss:



Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Potrebna pomoc ex sportisti i sadasnjoj mami
« Reply #2 on: December 18, 2007, 07:56:28 PM »
pozdrav stepano
dobrodosla
za pocetak iscitaj bilo koju temu iz ovog podforuma,u svima je o slicno objasnjeno,dok ne shvatis malo kako to ide i sta je primarno
ono sto ti nije jasno pitaj ovde :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline nency

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc ex sportisti i sadasnjoj mami
« Reply #3 on: December 19, 2007, 03:29:47 PM »
Dobro dosla,
kada citam tvoju i Janinu temu vidim sebe pre 3 godine! Mislila sam da nema teoretske sanse da se to ogromno salo skloni... Ali... ja danas cak i nemam viska koze na stomaku (par strija imam ali to je vec stvarno visa sila). Jeste da sam se ugojila "malo" u zadnjih par meseci (raskrupnjala kako rece Lazic) ali bitno je da ja verujem da cete i ti i Jana resiti problem sa viskom kg jer imate volju i zelju i samo slusajte sta vam se kaze i budite istrajne. Ti brojni kilogrmami najlakse i najbrze ce otici, cuvaj istrajnost za onih zadnjih par kg sto su se najbolje zalepili.