EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pašteta od tunjevine  (Read 3532 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Guddy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Pašteta od tunjevine
« on: October 23, 2012, 12:44:30 PM »
Nedavno sam počeo da se bavim mršavljenjem i tražeći neke recepte da izem bilo šta iole ukusno, nabasah na ovaj. Izgleda mi kao ok recept što se tiče namirnica, a i jako je ukusno.

Naime, ono što vam je potrebno je:
- malo bibera (zavisi koliko volite)
- sok od celog ili 1/2 limuna (lični izbor, ja stavljam od 1/2 )
- 1 veza peršuna
- 1/2 šolje maslinovog ulja (ja cedim i ono ulje iz tunjevine, a stavim i otprilike trećinu male šoljice maslinovog i bude ok. Ono vam je najviše neophodno da bi pašteta mogla lakše da se maže i da ne bude mnogo suva. Isprobajte par puta sa različitim količinama, pa kako vam se svidža  :) )
- 1 šolja mlevenih oraha
- 1 ili 2 čena belog luka (zavisno od ukusa ali ja lično volim manje luka, jer bude prejak ukus luka u pašteti)
- mala glavica crnog luka (može i manje od glavice, opet ponavljam, da ne bude prejak ukus luka)
- 1 konzerva tunjevine.
P.S. Ko voli slanije, može i da posoli malo, ali mislim da je nepotrebno.  :)

Priprema: Sve ovo natrpate u blender/secka/šta god i lepo iseckate/izmiksate dok se masa lepo ne ujednači. I onda - uživanjeee  :wow:

Nadam se da će vam se svideti!  :blowkiss:

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Pašteta od tunjevine
« Reply #1 on: October 23, 2012, 01:36:50 PM »
Nije loša ideja, ne podnosim tunjevinu, ribu generalno (osim sardine u 4500000 glavica luka), mogao bih da probam

Offline Guddy

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Pašteta od tunjevine
« Reply #2 on: October 23, 2012, 01:54:33 PM »
Onda samo naroksuj više luka. Možeš 2-3 čena belog i jedan manji crni. Ukus luka biće dosta jak, i onda nećeš mnogo ribu da osećaš  ;)

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Pašteta od tunjevine
« Reply #3 on: October 23, 2012, 03:08:19 PM »
Probaću, hvala :)