EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: BCAA  (Read 255212 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
BCAA
« on: February 27, 2007, 10:26:16 PM »
Evo da pitam ukoliko ima netko da uzima BCAA u prahu, ja uzimam od Optimuma BCAA onu bočicu od 300g i to mi najvise pase, pa me zanima ima li netko da mi pomogne i kaze kako to proguta, ja se doslovno zgrozim, odvratan je ukus, gorak, smrdi, sve najgore, ako netko ima ideju, probao sam sa Juicevim-a, ubacit sa dexom i dalje se grudvice i ukus ne gube, to vec trpim par mjeseci ali doslovno riga mi se na pomisa, ima li koja pametna ideja, prijedlog?
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: BCAA
« Reply #1 on: February 27, 2007, 10:44:44 PM »
kada samo to uzimam sipam samo prst  vode i tako saspem direktno u grlo,sipam opet malo u casu da se skine sa zidova case i opet i tako popijem..srecom vise ga stavljam u pwm
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #2 on: February 27, 2007, 10:47:25 PM »
kada samo to uzimam sipam samo prst  vode i tako saspem direktno u grlo,sipam opet malo u csu da se skine sa zidova case i opet i tako popijem..srecom vise ga stavljam u pwm
Dakle nije samo moja nježnost nego je i tebi ogavno, mislim stvar je super, ali JEBENO gadno...a i ja sam pokusao da stavim na jezik i progutam onda zakasljem pa kihnem prasinu pa sam kao neki carobnjak hahhhahah  ;D
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #3 on: February 27, 2007, 10:53:10 PM »
BCAA

Amino kiseline su osnovni izgrađujući blokovi proteina. Dijele se u nekoliko skupina: esencijalne, neesencijalne, uvjetno esencijalne i amino kiseline razgranatog lanca (BCAA). Ovom prilikom saznat ćete nešto više upravo u ovim posljednjima.

BCAA čine tri kiseline: L-leucin, L-valine i L-izoleucin. Čine do 1/3 svih amino kiselina u mišićnom tkivu.

BCAA tijelo koristi uglavnom tijekom fizičkog opterećenja, pa tako i treninga. Istraživanja su dokazala da uzimanje BCAA prije treninga može alternirati hormonalni podražaj na visoki intenzitet treninga reducirajući katabolički efekt pri dugotrajnom naporu. BCAA dodaci tijekom dugotrajnog napora mogu spriječiti pad razine BCAA plazme, stabilizirati slobodni triptofan naspram BCAA nivoa, minimalizirati podizanje serotonina i poboljšati fiziološke i psihološke reakcije na dugotrajni napor. Ove podatke treba uzeti kao preliminarne, budući da je još monogo eksperimenata potrebno kako bi se sa sigurnošću moglo potvrditi ove rezultate.

Dodatno, većina pozitvnog utjecaja uzimanja BCAA provedena je na skupini atleta pod dugotrajnim opterećenjem. Nije potvrđen utjecaj BCAA na anaerobne sportove.

Znanstvena istraživanja pokazala su da uzimanje BCAA prije aerobnih sportova smanjuje razgradnju proteina i ima dobar učinak na mišične zalihe glikogena. Uzimanje 200 mg L- leucina po kg tjelesne težine prije anaerobnog sporta, u ovom slučaju trčanja (sprint), nije međutim dovelo do poboljšanja performanci, odnosno rezultata. Također, jedna bolnička studija ukazuje da je retencija dušika u pacjenata kojima su amino kiseline davane kao zasebni dodatak prehrani manja od one u kojoj su amino kiseline davane uz kvalitetnu prehranu, odnosno da je apsorpcija slobodnih amino kiselina u organizam manja od one preuzete prehranom iz proteina.

Ispitivanja uzimanja i djelovanja BCAA kod različitih sportaša za sada su ograničena i - proturječna. Pod pretpostavkom da očekujete ergogenički efekt potrebno je uzimati doista velike količine BCAA. Time BCAA postaju vrlo skup dodatak prehrani (ne vjerujte preporučenim količinama proizvođača BCAA). S druge strane, whey (sirutkin) protein sadrži velike količine BCAA, što je još jedan razlog popularnosti sirutke kod sportaša.

BCAA zaslužuju veliki plus zbog pozitivnih funkcija u našem tijelu, ali kao zasebni dodatak prehrani može, za sada, dobiti samo minus. Jednostavno, ekonomičnije je koristiti dobar whey protein koji je bogat s BCAA, nego ih uzimati u formi tableta ili kapsula.

www.nutrix.hr
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #4 on: February 27, 2007, 11:07:57 PM »
Ma samo saspi u grlo..otvori jako usta i jezik sto vise dole i saspi... :yes:
Ma radim to ali onda mi dimi iz nozdrva, izgledam smijesno, zasuze mi oci a u ustima kao da se neko pos*ao iza svakog zuba, užaš ali izgleda da nema pomoci nego stisnut zube i uprit, sve dok drugi put ne narucim 1000 komada kapsula jer mi ovo ide na želudac  ;D ;D ;D
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Dusko Madzarovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #5 on: March 06, 2007, 11:36:10 AM »
Ma samo saspi u grlo..otvori jako usta i jezik sto vise dole i saspi... :yes:

Najpametniji odgovor, sipas u usta i preko toga popijes malo vode i eto. E sad, ako vam je ukus najvaznija stvar u zivotu, krkajte cokolino.... :lol:.

Neke teorije kazu, da je u kapsulama mnogo bolje uzimati BCAA, naime u prahu valjda prebrzo pocne da djeluje.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #6 on: March 06, 2007, 11:53:02 AM »
Ma samo saspi u grlo..otvori jako usta i jezik sto vise dole i saspi... :yes:

Najpametniji odgovor, sipas u usta i preko toga popijes malo vode i eto. E sad, ako vam je ukus najvaznija stvar u zivotu, krkajte cokolino.... :lol:.

Neke teorije kazu, da je u kapsulama mnogo bolje uzimati BCAA, naime u prahu valjda prebrzo pocne da djeluje.

Pozlatile se te teorije sutra kupujem 400 kom. ODMAAAAAAAAAAA JUHUUUUUUUUUUUU
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Fanatic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 93
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #7 on: March 06, 2007, 12:25:45 PM »
I ja ga uzimam u tabletama jer je lakse.E sada jel bolje u tabletama ili prahu stvarno neznam.
Sponsored by Pansport Novi Sad

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: BCAA
« Reply #8 on: March 06, 2007, 12:59:12 PM »
Ma samo saspi u grlo..otvori jako usta i jezik sto vise dole i saspi... :yes:

Najpametniji odgovor, sipas u usta i preko toga popijes malo vode i eto. E sad, ako vam je ukus najvaznija stvar u zivotu, krkajte cokolino.... :lol:.

Neke teorije kazu, da je u kapsulama mnogo bolje uzimati BCAA, naime u prahu valjda prebrzo pocne da djeluje.
..VOLIM KADA ME NESTO SPUSA STO PRE :twisted: :twisted: :twisted:

ENIVEJ..JA COPAM SAMO PRAH..ODVRATAN JE I GADI MI SE..AL SPUCAM GA U ONAJ PRASAK OD STEP SOKA OKUS JAGODA I ONDA NEKAKO PREGURAM..

I RAZMILJSAM KAKO JE FLEX REKAO..

i WILL EAT SHIT IF THEY MAKE ME BIG!!!

Offline Floyd

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: BCAA
« Reply #9 on: May 11, 2007, 10:38:37 PM »
Kada ih treba uzimati i koliko?
Uzeo sam 200 kapsula od ON , sta mislite o njima.
Sorry ako vec ima ovakva tema