EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vojna Akademija  (Read 7543 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hotshot

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Vojna Akademija
« on: March 28, 2011, 04:12:57 PM »
Pozdrav svima.....treba mi par strucnih saveta.....spremam prijemni za VA, pa mi treba par saveta za sledece vezbe......
 
1. Trcanje na 60m.... ( slab mi je start, a i sama zavrsnica.....ako mozete da mi kazete sta da radim da to poboljsam.....)
2. Trcanje na 2.4 km...( istrcao sam  za 10:45 min, sto je mnogo......za max rezultat mi treba 9 min....ako moze isto neki savet....)
3. Skok u dalj.... (on me isto mnogo zeza, ne znam tehniku skoka.....da li imaju neke vezbe za ovu vrstu vezbe? )
4. I cetvrta vezba jeste zgib....sto mi ne predstavlja problem ( da se pohvalim u necemu :D )


                        Pozdrav svima, i hvala Vam unapred.....!!!

Offline eyesburn

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija
« Reply #1 on: March 28, 2011, 04:50:52 PM »
Pa jednostavno, trcanje, trcanje,  trcanje, a sto se tice startnosti, mozes mozda da ubacis npr trcis 200m nekim srednjim tempom pa, zastanes na sekund i nagli sprint - tj jednostavno vezbas eksplozivan start.
Skok u dalj, hm. . . pa idi u neku skolu lepo u zbornicu, trazis profesora fizickog vaspitanja, i kazes dobar dan, ja sam taj i taj, problem je taj i taj, mozete li da mi pokazete tehniku!? :)

Offline hotshot

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija
« Reply #2 on: March 28, 2011, 10:18:10 PM »
To ti nije lose :) moram ici do skole :)

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija
« Reply #3 on: March 29, 2011, 05:03:08 PM »
Ne znam, nisam strucan, ali s obzirom da sam trenirao kosarku ranije i odraz mi je jako bitan, primecivao sam da cucnjevi sa velikim tezinama, a malim brojem ponavljanja mogu da uticu na odraz i eksplozivnost, sto ti moze pomoci i kod skoka u dalj, a i kod startnosti. Opet kazem, nisam strucan, a ne bih da se zezam sa tudjim telom, pa je bolje da to potvrdi neko malo strucniji od mene
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline hotshot

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija
« Reply #4 on: April 03, 2011, 09:04:28 PM »
Poceo sam sa cucnjevima, imam mesec dana vezbe i prijemni !!!! :)

Offline Drakce-Powerlifter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 576
  • Gender: Male
  • taj rad
Odg: Vojna Akademija
« Reply #5 on: April 03, 2011, 10:13:03 PM »
Cao,idemo redom....
imas li negde da trcis sprinteve pod kosinom od 30-45 stepeni u povratku smirivanje i tako da vezes makar 5 sprinteva,duzina staze 30-ak metara?
Moj je savet da manes teretanu,i da pocnes da radis gusterov let i zeciji skok,sve da zalijes pacijim hodom,ali anrocito ova prva dva..
Dalje za skok u dalj je jako bitna koordinacija,kao i snaga trbusnjaka,udri po njim,skaci,naravno ne sa peta bukvalno..ali je sve bitno..nek te snimi neko iz profila,da vidis gde noge gube zlaet zbog trbusnjaka.....
Za 2400 radi promene deonice promene ritma,testiraj se,koja ti brzina odgovara,preracunaj krugove,kad zelis da finisiras,da li zelis..........koma je,mi smo tako radili polu sprint 300m pa smirivanje tih 100 pa tako ponovo vezano 2400....
jedan krug probijaj,jedna smiruj,pa dva,pa 4,rotiraj,....
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Vojna Akademija
« Reply #6 on: April 03, 2011, 11:13:26 PM »
skok u dalj jel iz mesta? il onaj iz zaleta?

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Vojna Akademija
« Reply #7 on: April 04, 2011, 12:37:29 AM »
skok u dalj jel iz mesta? il onaj iz zaleta?
Na vojnoj akademiji se radi iz mesta
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.