EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Porodilja-visak kilograma  (Read 1511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zvezdaplava

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Porodilja-visak kilograma
« on: February 12, 2013, 11:13:17 AM »
Imam jedan problem.Porodilja sam.Drzim dijetu koju mi je nutricionista prepisala.Ona izgleda ovako :

Dorucak 7h:   jogurt 0,9% i corn flakes tek toliko da pokrije povrsinu solje bijele kafe
Uzina  10h : voce (ja obicno popijem cijedjenu pomorandzu.
Rucak 13h: supa ne masna i bez tjestenine,piletina(nekad riba,teletina,junetina kuvana ili gril bez ulja ne vise od 100g,ponekad umjesto mesa skuvam 2 jaja),parce crnog hleba i salata,obicno zelena
Uzina 16 h: voce (ne banane,grozdje i sl sto je puno secera)
Vecera 19h : parce crnog hleba,malo dijetalnog sira i salata

Ovim nacinom ishrane uz uzimanje 2l vode ja sam za ne puna 2 mjeseca smrsala 12 kg.Odlicno se osjecam.Ukljucila sam aerobik 3 puta nedeljno po 1h.Treninzi su uglavnom kondicioni i na steperu.Tokom treninga nosim slim gace da bi mi efekat bio bolji.Ne pijem pola sata nakon treninga vodu i ne jedem nista posle njega.Medjutim evo 10 dana stojim na istoj kilazi i ni grama manje.Kad nemam trening idem u setnju sa bebom kolicima dosta brze od obicnog hoda.Malo me deprimira jer mi je ostalo jos nekih 5,6 kg da skinem i da budem zadovoljna i nastavim sa treningom medjutim ne mrdam.Kako da pokrenem mrsavljenje opet?

Offline fatboyslim

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 258
  • jurim sq , dl ga prati a za bp cu posle vec nekako
Odg: Porodilja-visak kilograma
« Reply #1 on: February 12, 2013, 04:15:18 PM »
ne znam da li to sto si porodilja menja stvar,ali da nisi rekao bih ti sledece:
hleb nikako ,ni integralni ni bilo kakav drugi,nikakve preradjevine brasna
supa nikako,ono iz supe moze
voce nikako,ni sa manje ni sa vise secera
salate  iskljucivo bez ulja  u sto vecoj kolicini
od mlecnih preradjevina izbaciti sve osim potpuno nemasnog sira,(nista nemasni jogurt i sl.)
caj i kafa bez secera i bilo kakvih zasladjivaca
sokovi nikako kao i alkohol
sve vrste barenog mesa,junetina piletina riba ,jaja -belanjce,od dorucka do vecere mozes u svakom obroku
nikakve grickalice ,cokoladice,i slicne gl...
kuvani krompir i pirinac ,ovsene pahuljice prelijene vodom-treba ih unositi kontrolisane kolicine
uz fizicku aktivnost za mesec-dva skinuces i ostali visak
a onda postepeno ukljuciti u ishranu sve bez cega bas ne mozes u manjim kolicinama i pratiti kilazu

Offline zvezdaplava

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Porodilja-visak kilograma
« Reply #2 on: February 12, 2013, 05:29:49 PM »
Hvala puno...

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Porodilja-visak kilograma
« Reply #3 on: February 12, 2013, 05:51:45 PM »
Ovo je klasicna glupa dijeta koju svima preporucuju.Pogresila si u startu sa time.Sad da odes dalje kod nje verovatno bi ti smanjila i ovo malo kalorija.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Porodilja-visak kilograma
« Reply #4 on: February 12, 2013, 06:08:54 PM »
Quote
Ovo je klasicna glupa dijeta koju svima preporucuju.
x2

Ovdje nema ni 800 kalorija...

Ne znam koliko si teska i visoka, ali ovo mi se cini kao dobar primjer kako ne treba raditi dijetu, krenula si odmah sa premalim unosom kalorija i sada kada se tijelo naviklo na unos te kolicine kalorija ti nemas kuda dalje, ukopana si u mjestu, mozda ako ubacis proteine umjesto ovog voca i supica vidis napredak, uz adekvatnu fizicku aktivnost, ali i to je pitanje...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.