EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: debela želi biti mršava  (Read 3753 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jafat

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
debela želi biti mršava
« on: August 16, 2008, 03:34:01 PM »
zdravo....ja sam jafat ;)
ovak,u 3.mjesecu ove godine krenula sam u teretanu i vježbala do 6mjeseca i izgubila 9 kila....sad u ponedjeljak krećem opet i hou izgubiti još 10kila....čitala sam uputstvo,al na žalost ne mogu se tako hraniti jer mama ne želi više da mi kuha "po nekom receptu za dijetu" jer je prošle godine izgubila sve živce kuhajući meni za un dijetu,a nisam niišt postigla(u 2 tjedna sam izgubila 5kg,al to je bila voda)....jesti ću 4-5put dnevno,u teretanu bum išal oko 16 popodne i poslije toga(poslije 18,30) samo proteini(posni sir najjednostavnije il kad je doma roštilj-piletina)....e moj problem je??????1.put kad sam bila u teretani vježbala sam 4-5put tjedno po jedan sat samo kardio,a sad bi htjela i oblikovati mišiće(trbušne npr)....ne znam još trenere tam(idem u drugu teretanu) pa zato vas pitam(u pon javim šta su mi tamo rekli)-bi bilo npr dobro 6puta tjedno 45min kardio+trbušnjaci,vježbe za noge,bedra,ruke.....jer htjela bih tih 10kila izgubiti recimo u 3 mjeseca?????savjete molim :help:
i da razmišljala sam o nekom sagorevaču masti,čitala sam o puno njih,al ne znam šta da radim....šta mi vi preporučujete?

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: debela zeli biti mrsava
« Reply #1 on: August 16, 2008, 05:00:23 PM »
Dobro dosla  :)

Cestitam na izgubljenim kg.  ;)

Mama ti ni ne treba za kuvanje... Uzmi sama izdvoj vreme i spremaj si obroke  :evillaugh: Tako je i najbolje  :)

Ako si procitala uputstvo onda znas da se ova "dijeta" zasniva na variranju UH. Da li te varijacije imas u planu ili ces se hraniti kao ranije? Kako si se hranila ranije kad smo vec kod toga..?

Ako bi se pridrzavala ove dijete i vezbala za 3 meseca bi se najverovatnioje oslobodila kg, medjutim zavisi od organizma i koliko je velikodusan  :lol:

Dakle, kakav je tvoj plan tacno? Kakav je bio pre uputstva?

Koliko si visoka i teska?

I da, srecno  :) :)


Offline jafat

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: debela zeli biti mrsava
« Reply #2 on: August 16, 2008, 07:43:52 PM »
Ibis,hvala na dobrodošlici....e onda da krenem ispočetka....visoka sam 167cm i imam sad 69kg,imala sam 68kg....kad sam prvi put krenula u teretanu,prehrana mi je izgledala ovako:doručak-dvije voćke il pecivo s namazom,jogurtom
ručak-šta je bilo skuhano
večera oko 18,00h(poslije teretane)-voće il jogurt,a tu i tam i slatko....svašta
sad moj plan:ja planiram raditi varijacije,al fakat ne mogu točno prema uputstvu.....npr,moja mama inzistira da se jedu juhe,variva i sl...npr 0UH bi imala kad bi ona bila cijeli dan na poslu,a kad mi ona kuha:jedan dan bi bilo voće il pecivo za doručak,pa kaj ona kuha-znači to bi bilo više uh,a drugi dan npr jogurti il posni sir za doručak pa međuobrok neko vlakno.....to bi bilo nešto slično varijacijama.....i naravno,pazila bi na kombiniranje namirnica...kak ti se čini?

Offline Ibis

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 261
  • Gender: Female
Odg: debela zeli biti mrsava
« Reply #3 on: August 17, 2008, 12:21:08 AM »
Pravila su tu da bi se postovala  :evillaugh:  :vertag:

Ako nastavis sa teretanom i kardiom (koji praktikujes?) i izmenis ishranu tako da se pridrzavas rezima ,uz male nepravilnosti, na pocetku bi mogla izgubiti par kg, ali kasnije ce biti puno teze  :yes: Bar ja tako mislim  :rolleyes01:

Znaci, vecina u fazi prilagodjavanja izgubi 1-2 kg (ili nista), a kasnije kroz varijacije krene sa onim o cemu se ovde prica bez nekih vecih gresaka. Ja pretpostavljam da bi ti mogla u prvo vreme gubiti kg, ali onda bi sve otislo bez traga... Tacnije mogla bi se zakociti na nekoj kilazi.. :boxed: Ti si vec izgubila dosta tako da moras da probas kako ce organizam reagovati na ovu dijetu... To bas neces videti ako se budes delimicno pridrzavala...  :dunno:

Ne mora da bude ovako, ja sada kao nesto proricem... :shocking: :Peace:
Stvar je u tome da probas i da vidis ide li sa brljavljenjem ili ne... :dunno:
Kod mene se nista ne pomera ako ne postujem sve stavke uputstva tako da... :bored:

Ti najbolje znas sta mozes a sta ne mozes...
Pozdrav

Malo sam oduzila pricu, ali nadam se da kapiras sta pokusavam da kazem... ;)

Offline jafat

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: debela zeli biti mrsava
« Reply #4 on: August 17, 2008, 10:30:49 AM »
kužim sve,hvala....ma probat ću ja prvo po svojem,a ak nebu išlo dalje,probat ću da razgovaram s mamom,pa ak bum imala neke sad rezultate-možda će htjeti kuhati mi.....ma uglavnom,sad idem na sve il ništa,idem se rješiti toga....mislim da će mi za taj moj višak trebati još 3,4mjeseca najmanje....