EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: "bez secera"  (Read 9986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #20 on: June 27, 2010, 08:44:18 PM »
iz ovog se vidi da mislish da su to dve razlichite stvari ... shto nisu
Ne, iz gore navedenog se vidi da ne dizu samo seceri insulin, vec ugljeni hidrati generalno (cija su podgrupa seceri). A to je i bilo pitanje: da li stvari "bez secera" dizu insulin. A to sam i napisao, jer se mnogi zalete, pa sve sto se reklamira kao "bez secera" odmah pomisle ne samo da ne dize insulin, vec i da im je nutritivna vrednost 0 kcal.

a odave se vidi da su ugljeni hidrati  vishevalentni alkoholi .. shto nisu ..
Ja ne znam, tako stoji na pakovanju:


Svi, pa i ja, smo tu da bi nesto naucili, zato mislim da nema potrebe da se odmah krene po caps locku i po 3 uzvicnika, upitnika... Mislim da je mnogo bolja solucija "nisi u pravu zbog toga i toga..."

Svako dobro lokk1, pozdrav.


Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #21 on: June 28, 2010, 02:15:51 AM »
Ne, iz gore navedenog se vidi da ne dizu samo seceri insulin, vec ugljeni hidrati generalno (cija su podgrupa seceri). A to je i bilo pitanje: da li stvari "bez secera" dizu insulin. A to sam i napisao, jer se mnogi zalete, pa sve sto se reklamira kao "bez secera" odmah pomisle ne samo da ne dize insulin, vec i da im je nutritivna vrednost 0 kcal.Ja ne znam, tako stoji na pakovanju:


Svi, pa i ja, smo tu da bi nesto naucili, zato mislim da nema potrebe da se odmah krene po caps locku i po 3 uzvicnika, upitnika... Mislim da je mnogo bolja solucija "nisi u pravu zbog toga i toga..."

Svako dobro lokk1, pozdrav.



izvinjavam se ako su te moja 3 uzvichnika uvredila .. forum sluzi prvensveno u informativne svrhe i smatram da je preterana kurtoazija ako ne suvishna onda ne preko potrebna .. ipak je forum sa ciljom da se ljudi obrazuju i odviknu od uzasnih navika koje prvenstevno formira sredina i nestruchni ljudi kojima su okruzeni .. s obzirom na situaciju mislim da je svako zbunjivanje mase s neosnovanim i neproverenim informacijama jako lose po ovaj forum i ljude koji su zbunjeni sa milion informacija i pristupa problemu .. i bash zato shto si rekao da su ljudi ovde da bi neshto nauchili mislim da bi bilo pametnije i produktivnije da ovo bude jedna arhiva korisnih informacija koje ce pomagati ljudima a ne poligon gde ce svako da lupeta shta mu padne napamet i tako samo doprinositi konfuziji .. ne mislim nuzno na tebe ... i ne mislim da si naneo shtetu neku preteranu nego samo ti objashnjavam kojim motivima se ja vodim ovde poshto neam nikakve opipljive koristi od ovoga osim shto mogu pomoci tu i tamo nekom ... isto tako ne zelim da budem preterano prijatan i fin prema ljudima koji zasipaju forum glupostima zato shto ne zelim da ohrabrujem tu vrstu aktivnosti na istom ... nisam covek koji voli masovnost na ushtrb kvaliteta i jako bih se obradovao kada bi neko sledeci ko pomisli da napishe prvu stvar koja mu padne napamet stao i razmislio o reakcijama stalnih chlanova ... ne nekog pojedinachno ,ne smatram sebe nishta vrednijim chlanom od bilo kog drugog , nego da generalno bude takva atmosfera na forumu i da to nekako bude najmanji zajednichki ... naravno to ne znachi da je ovo zvanichan stav foruma daleko od toga .. ja zapravo nemam nishta sa administracijom istog .. nego je to chisto nachin na koji ja komuniciram i razlozi zashto , jer zapravo mi je par ljudi iznosilo primedbe i samo zelim da razjasnim o chemu se radi ...

ne vidim da sam bio nepristojan i prek ... ako jesam izvini .. trudio sam se samo da budem kratak i jasan a ne da umotavam celu prichu u neku prezentabilniju formu kako bi svi bili srecni i zadovoljni poshto mi je jedini cilj KORISNA INFORMACIJA .. ne forma u kojoj ona dolazi ..


btw makronutrijenti imaju neku opipljivu i konkretnu kcal vrednost koja se vredi urachunavati ... to ne znachi da druga jedinjenja metabolizam ne moze koristiti kao izvore energije .. dosta ljudi ne zna da npr i vlakna imaju kcal vrednost poshto ih neke bakterije indirektno vare i to iznosi oko 1-2 kcal  po gramu .. ali to se ne rachuna jel nishta sushtinski ne menja ... tako i ovo .. niko nije rekao da polivalentni alkoholi ne mogu da se metabolishu ..ali opet nisu sheceri iako imaju slichnu strukturu , ali niko se nece zamarati recimo hexolima i njihovom kcal vrednoshcu .. pola ljudi nije chulo za sorbitol recimo .. NI NE TREBA !!! ne bih ni ja da nisam uchio organsku igrom sluchaja .. zato te i razumem shta prichash ali je stvarno retardirano zamarati se tim stvarima .. ALI JAKO .. i ako neko ovo sluchajno zna NEK POTISNE POSHTO GARANTUJEM DA MU NIKAD NECE TREBATI ..  detalji i nijanse su jedno ali ovo su produkti obsesija i nerealnosti ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #22 on: June 28, 2010, 03:48:40 AM »
Ako je istina ono sto su pisali po novinama za krv i redbul, onda je katastrofa pit ga tokom treninga

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #23 on: June 28, 2010, 10:31:42 AM »
Sta je to pisano?

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #24 on: June 28, 2010, 11:40:29 AM »
Kad ga popijes zgusnjava krv ili tako nesto pa je opasan uz alkohol

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #25 on: June 28, 2010, 12:55:13 PM »
To se desavalo sa biomedom 4 ranije. Nije izaslo u javnost ali znam par slucajeva da se primala neka injekcija protiv zgrusavanja. Svasta nesto prodaju :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #26 on: June 28, 2010, 07:03:37 PM »
Kad ga popijes zgusnjava krv ili tako nesto pa je opasan uz alkohol

ne vidim koji sastojak bi bio sporan
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #27 on: June 28, 2010, 08:13:35 PM »
Bilo je u svim novinama, kao kad popijes sat vremena imas krvnu sliku srcanog bolesnika tako nesto pa ako dodas alkohol onda je tek uzas....i kao zabranjen vec u nekim zemljama
us.mobile.reuters.com/mobile/m/AnyArticle/p.rdt?URL=http://www.reuters.com/article/idUSSYD5846120080815

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: "bez secera"
« Reply #28 on: June 28, 2010, 08:20:04 PM »
Bilo je u svim novinama, kao kad popijes sat vremena imas krvnu sliku srcanog bolesnika tako nesto pa ako dodas alkohol onda je tek uzas....i kao zabranjen vec u nekim zemljama

nigde nije zabranjen .. da je tako shtetan izvrtali bi se ljudi svaki dan .. secam se sada toga .. digli frku samo i smirilo se poshto su lazne tvrdnje ... puno para je u igri moguce da konkurencija nameshta .. al ne znam stvarno .. znam da cu ga piti i dalje   :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!