EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH  (Read 20915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #20 on: May 30, 2011, 01:47:03 AM »
god damn you boy ure going well :D


samo fuck milk ....eggs and bread pre sleep ftw   Fatzzz+ JU ejch 

e zbog ovakvih situacija sam uskochio u onu prichu o insulinu (koju niko nije prochitao ochigledno..previshe big words ili sta li je :D ) ljudi teze tome da ga satanizuju ....sa jedne strane imash ogromne ljudi koji ubrizgavaju ins u sebe i paradoxalno imash imash ljude koji ga se boje vise od cijanida :O to mi nikad nece biti jasno .. kako ne vide povezanost of being HUGE i insulina .. e sada stelovati tako da izvuches sto vise koristi insa sa sto manje neg strana je umetnost ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #21 on: May 30, 2011, 02:15:47 PM »
ko skonta lokka i nitroma svaka mu cast............ meni ovaj vas srpsko-engleski i ne ide bas  :dunno:

@lokk nisam mislio da mi das objasnjenje za "UH posle podne", nego za "katastrofu od taktike (UH za dorucak), i UH pre treninga..... kad onda da jedem UH osim posle treninga???

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #22 on: May 30, 2011, 02:45:39 PM »
ko skonta lokka i nitroma svaka mu cast............ meni ovaj vas srpsko-engleski i ne ide bas  :dunno:

@lokk nisam mislio da mi das objasnjenje za "UH posle podne", nego za "katastrofu od taktike (UH za dorucak), i UH pre treninga..... kad onda da jedem UH osim posle treninga???

sve sto nije jasno citiraj .. objasnicu ... sva literatura koju chitam o tome je na engleskom .. a u 3-4 ujutro me mrzi da prevodim i vodim rachuna o pravopisu itd .. normalno da ce biti hibridnih reci i izraza  ;)

zasto mislis da ti treba UH u bilo kojoj drugoj situaciji ?? uslovno receno to je jedini razlog zasto unosish UH .. oporavak glikogena .. + pozitivan uticaj na par hormona ..  normalno da ovo nije sve~nista situacija ..nije problem ako uleti nesto uh u drugim terminima ali jednostavno to ne bi trebao da bude fokus .. recimo ovako 2/3 UH bi trebalo da bude uneto u periodu posle treninga ? moze tako ? imam utisak da se nekad ne razumemo .. internet nije najzahvalniji za ovakve rasprave .. i opet kazem ako neshto nije jasno ,recite .. objasnicu bolje na sta sam mislio ..

UH pre treninga jednostavno nemaju efekat koji mislite da imaju .. npr mnogo bolji efekat ima mozda kontraintuitivno visok nivo catecholamina (posle duzeg perioda ne unosenja hrane ) koji mnogo bolje mobilisu vec postojece substrate ..  takodje mnogo stabilniji nivoi glukoze u krvotoku , manje serotonina .. kad mi dodju ljudi u teretani ,,e brate ne znam sta mi je spava mi se jako a bash sam kontao da cu se otkinuti na treningu danas ''  kao po pravilu su uneli brdo UH pre treninga .. neko ima taj problem neko ne ..

e da .. i sve sto prochitate bilo gde .. nije primenljivo na celu populaciju .. uvek ce biti ljudi koji ce bolje ili losije reagovati na SVE .. nek 75% 80% populacije bolje funckionise na low-carb uvek ce biti onih 20% (nas  :evillaugh: ) koji mnogo bolje funkcionisu na high carb itd .. poliqun je pominjao bezbroj puta da je sarcev npr mogao da unosi nerealne kolichine UH i da bez obzira na to izgleda kako je izgledao .. ma ne bitno , ne treba nam poliquin kladim se da svi znate nekog ko unosi UH ko lud a i ne dobija na masti ..

poenta je da su ovo sve smernice i eventualni izlazi iz odredjenih problemu u kojima se mozete naci ... ali sto bi vas zanimalo sta kazu poliquin , bowden itd ako ovo sto radite trenutno funkcionise .. 

sa druge strane ako imate problem sa odredjenim stvarima onda pogledate sta kaze nauka ..  isto to vazi i za treninge itd ako rastes na high intensity low rep treningu sto bi te zanimalo kako trenira loki , coleman ili drugar iz teretane kad si vec nasao ono shto ti odogovara .. kada napredak stane onda trazish resenje ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Johnn1e

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #23 on: May 30, 2011, 04:07:51 PM »
sve sto nije jasno citiraj .. objasnicu ... sva literatura koju chitam o tome je na engleskom .. a u 3-4 ujutro me mrzi da prevodim i vodim rachuna o pravopisu itd .. normalno da ce biti hibridnih reci i izraza  ;)
ako neshto nije jasno ,recite .. objasnicu bolje na sta sam mislio ..
Evo ja da pitam koja je prica u vezi neurotransmitera koje si pominjao ako mozes ukratko, a mozes i text da mi das na engleskom ako te mrzi svojim recima  ;)

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #24 on: May 30, 2011, 06:14:47 PM »
@lokk super objasnjenje.......... HVALA!

Offline Mica86

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #25 on: May 30, 2011, 06:29:27 PM »
Ako vec "mora" da se jede hleb koji je najbolji koji ima kod nas da se kupi?
Idem na neki put pa da napravim sendvice sa piletinom i nekom salatom bar za jedan dan :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #26 on: May 30, 2011, 06:41:43 PM »
Evo ja da pitam koja je prica u vezi neurotransmitera koje si pominjao ako mozes ukratko, a mozes i text da mi das na engleskom ako te mrzi svojim recima  ;)

tesko mogu naci neki dobar text sa sto strana sam kupio ,pa cu probati svojim rechima .. bar dok ne upisem biosignature jednog lepog dana  :lol:
pa kao sto hrana utice na vec poznate hormone sto svi znamo ,tako utice i na lucenje raznih neurotransmitera .. serotonin/melatonin , dopamin , neuropeptid Y,acetylcholine ,norepinefrin itd ..  oni po svojoj prirodi ili izazivaju osecaj opustenosti/pospanosti ili budnosti ..  pa sada mi recite da li bi pre leganja u krevet uveche popili jedno 2-3 espresa ? ili pred trening par pilula za spavanje ??

e ovde je isti princip .. pred trening zelite da stimulishete proizvodnju epinefrina i dopamina kako bi imali sto vise snage na treningu ,a pred spavanje sto vise serotonina/melatonina kako bi sto bolje zaspali i kvalitetnije spavali ..

ugljeni hidrati stimulacijom insulina koji iz nekog razloga ostavlja triptofan u krvotoku dizu serotonin i cine vas pospanim i opustenim , dok proteini mehanizmom koji necu obajshnjavati (nesto sa tirozinom i triptofanom ) stimulisu luchenje dopamina / epinefrina  (osim curetine koja povecanog sadrzaja triptofana  izaziva pojacano lucenje melatonina, i lucenje neuropeptidaY koje je jedan od bitnijih faktora u kontroli apetita .. i zato debeli ameri zaspu ko zaklani posle thanks giving dinner  :lol: :lol:)
 eo jbt sad sam se setio .. pogledajte reklame bash imlek sto je poceo da prodaje mleko sa pojacanom koncentracijom triptofana bash u cilju lucenja melatonina ..

ujutru je ista pricha .. protein i dobre masti = acetyl cholin, dopamin , epinefrin  ,neuropeptid Y ...


naravno da je ovo uprosteno do bezobrazluka  :lol: ali mislim da je dovoljno za sada ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #27 on: May 30, 2011, 06:43:01 PM »
Ja otvorih ovu temu da vidim sta da jedem da bih dobijao na masi a da se ne ogranicavam na jbn pirinac kojeg ne podnosim. Sto vise citam ja manje jedem jer, izgleda, u BB ne smije nista da se jede osim integralnog pirinca mesa i ovsenih. Nije mozda ovo tema ali treba li i sexa da se uzdrzavam?
Neurotransmiteri i ostali neurokur.. me ne zanimaju jer ne studiram medicinu. Zanima me dobar izvor UH kojeg mogu da konzumiram a da nije samo pirinac. Primjetio sam da sto se vise pridrzavam ovih BB dijeta ja ne dobijam na masi iako unosim dovoljno Proteina (150 gr na mojih 75 kg i 183 cm).
Ako moze neko iskusan, koji je probao na sebi a ne citao knjige i net, da mi kaze koliko mi treba dnevno UH ako nista drugo fizicki ne radim osim sto treniram cetiri puta nedeljno?
Da li pola od toga moze da bude integralni heb a pola ovsene i krompir?
Da li i UH iz mlijeka i jogurta da racunam u dnevni unos UH?
Da li u danima kad ne treniram treba da bude manji unos UH a kad treniram veci?

Meni treba savjet KAKO DA PORASTEM a ne sta da ne jedem!




Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #28 on: May 30, 2011, 06:56:47 PM »
Ja otvorih ovu temu da vidim sta da jedem da bih dobijao na masi a da se ne ogranicavam na jbn pirinac kojeg ne podnosim. Sto vise citam ja manje jedem jer, izgleda, u BB ne smije nista da se jede osim integralnog pirinca mesa i ovsenih. Nije mozda ovo tema ali treba li i sexa da se uzdrzavam?
Neurotransmiteri i ostali neurokur.. me ne zanimaju jer ne studiram medicinu. Zanima me dobar izvor UH kojeg mogu da konzumiram a da nije samo pirinac. Primjetio sam da sto se vise pridrzavam ovih BB dijeta ja ne dobijam na masi iako unosim dovoljno Proteina (150 gr na mojih 75 kg i 183 cm).
Ako moze neko iskusan, koji je probao na sebi a ne citao knjige i net, da mi kaze koliko mi treba dnevno UH ako nista drugo fizicki ne radim osim sto treniram cetiri puta nedeljno?
Da li pola od toga moze da bude integralni heb a pola ovsene i krompir?
Da li i UH iz mlijeka i jogurta da racunam u dnevni unos UH?
Da li u danima kad ne treniram treba da bude manji unos UH a kad treniram veci?

Meni treba savjet KAKO DA PORASTEM a ne sta da ne jedem!




jedi sarme 2 kile hleba i 5 litara mleka dnevno .. ozbiljno

javljaju se ljudi koje to ochigledno zanima ili imaju problema sa necim .. od svega sto sam rekao da ne bi trebalo jesti su zitarice .. i sta je to ispalo da ne treba da jedes ?? i odakle ti da je ovo BB ishrana .. ovde je glavni fokus na nekim drugim stvarima .. i kao sto vidish jedino sam rekao da se promeni timing unosenja stvari KOJE VEC unosite .. stvarno mislish da ja kuci kad dodjem i imam samo piletinu kuci uveche da jedem onako se smorim i kao JEBO MAMU LADNO NEMA CURETINE NECU SAD NISTA DA JEDEM POSTO NEMA DOVODLJNO TRIPTOFANA... :crazy: ovo sve je fine tuning vec dobro zasnovanih dijeta gde se zna koliko chega se unosi i ako mozesh da birash izmedju dobrog i boljeg resenja , sta bi izabrao ?? ako nemash kao vecina sto nema cutish i cekas srecnija vremena  :evillaugh:

a sve ovo shto si pitao pise na milion mesta na forumu ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline warlord

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 215
  • Gender: Male
Odg: Beli hleb vs crni hleb i ostali izvori skrobastih UH
« Reply #29 on: May 30, 2011, 06:58:43 PM »
jedi 450gr najmanje UH iz pirinca i krompira...ne 450gr pirinca nego 450gr UH poreklom iz pirinca i nema sanse da se ne ugojis...ako ne daje rezultat posle 2 nedelje povecaj za 50-100gr UH..ugojices se nema da omane