EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Da se predstavim  (Read 4849 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Faster87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Da se predstavim
« on: December 03, 2014, 08:21:35 PM »
Lijep pozdrav.
Novi sam na forumu i trenutno jos uvijek iscitavam clanke, postove, kupim korisne informacije, ucim, i radujem se da cu odsada ovdje dijeliti svoje muke, probleme, al i pobjede :)
27 mi je godina, treniram citav zivot nesto, sa prekidima povremenim zbog povreda. Trenirao sam judo jako dugo (9 godina) u ranijim godinama. Trenutno stanj: 105 kg, dosta sala, al ponesto i misica. Trening u teretani 4 puta sedmicno, fokus na kompleksne vjezbe, pokoja izolacija, HIIT 2 puta sedmicno. Trenutno primjenjujem intermittent fasting princip prehrane. Cilj mi je ocuvati sto je vise moguce misicne mase, i maknuti svo salo sa sebe, dakle totalna definicija.
Evo jedna slika trenutnog stanja, od danas:


Kritike, komentari, prijedlozi dobrodosli. Lijep pozdrav.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Da se predstavim
« Reply #1 on: December 04, 2014, 12:14:27 AM »
Napisi kako ti se ishrana krece, kad jedes, sta ..

Offline Faster87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Da se predstavim
« Reply #2 on: December 04, 2014, 10:22:31 AM »
Pa ovako.
Trenutno se hranim po IF principu (povremeni post), gdje otprilike postim 15-16 sati (samo voda, zeleni caj i crna kafa bez secera), a jedem 8-9 sati. Najcesce prestajem jesti oko 8 navecer, i ne jedem do sljedeci dan 12 sati. Ovo mi je dosada skinulo vec malo sala, i uopste mi ne pada tesko. Snage u teretani imam vise nego prije, nekim cudom.

U dane kada treniram: dva obroka prije treninga, laganija, po otprilike 600 kalorija... Onda trening oko 5 popodne, i onda navecer 1500 kalorija poslije treninga. Svi UH (od 200-250 g) su poslije treninga, prije treninga samo P i M.
U dane kada ne treniram nema UH, samo ono sto uleti kroz vlaknasto povrce. Dakle neka kombinacija cikliranja UH i povremenog posta.

Prehrana mi se vecinom zasniva na clean namirnicama - meso, jaja, voce, povrce, orasasti plodovi, nezasicene masti (riblje ulje, maslinovo ulje, laneno ulje). Nekih 10-20% prehrane mi je junk, al to samo u posebnim prilikama, dakle ne junkam svaki dan, nego vikendom s drustvom kad izadjem i tako. Iako ni tada nije mcdonalds ili slicno, nego neka talijanska pasta ili nesto slicno. Tada malo popustim kocnicu, al nista pretjerano.

Komentari i kritike su dobrodosli :)

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Da se predstavim
« Reply #3 on: December 05, 2014, 02:12:37 AM »
Po mom misljenju, kako sam mogao da zakljucim, ti nemas dorucak? Jedes tek tamo oko 4, 5 popodne, pred trening i to ne unosis UH.. Kako covece to, odakle ti energija? Mislim, nema logike to. U PWM bi bas trebalo da unosis proteine, meso, jaja, ella, tunjevina.. Sve nekako kontra radis, ali kazes da imas efekta. Poenta je bila da napises koliko otprilike proteina, uh i masti grama unosis u toku dana i kalorija zbirno (naravno sve mozes okvirno, ne moras precizno u kaloriju, bilo bi pozeljno, ali moze i bez toga)..

Offline Faster87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Da se predstavim
« Reply #4 on: December 05, 2014, 08:21:48 AM »
Nisi dobro shvatio.
Prvi obrok mi je u 12 sati, zadnji oko 8-9 navecer, a to mi je ujedno i obrok poslije treninga. U ovom obroku poslije treninga spakujem vecinu kalorija i UH za taj dan.To ti je princip intermittent fasting.
Prije treninga samo proteini, masti i vlaknasti UH.
Na dane treninga oko 2700-2800 kalorija, na dane odmora malo manje. TDEE - 3500 kalorija.
Oko 220-250 g proteina dnevno jedem svaki dan, UH i masti cikliram u zavisnosti od treninga.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Da se predstavim
« Reply #5 on: December 05, 2014, 08:35:11 AM »
Sto ne bi imao energije?

Ne daje tebi energiju samo taj obrok ujutru vece generalno hrana u toku vise zadnjih nekoliko dana...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Da se predstavim
« Reply #6 on: December 05, 2014, 10:08:27 AM »
Kako zasto ne bi imao energije? Ajde ti ustani ujutru, nemoj da jedes do 5 popodne i odradi trening u teretani. Pusti pricu. Ali ja sam pogresio, pogresno sam shvatio momka, izvinjavam se. Unos proteina je odlican, samo me i dalje cudi zasto unosis obrnuto, prvo P i M pa posle treninga UH..

Offline Faster87

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Da se predstavim
« Reply #7 on: December 05, 2014, 10:17:37 AM »
Pa svrha je ta da se inzulin drzi niskim, i da tako se potice maksimalna mobilizacija masti. Svaki skok inzulina automatski zatvara adipocite kao izvor energije. UH i inzulin poslije treninga radi anabolnog efekta.

P.S. kritike i komentari oko izgleda? :)

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Da se predstavim
« Reply #8 on: December 05, 2014, 11:30:04 AM »
Kako zasto ne bi imao energije? Ajde ti ustani ujutru, nemoj da jedes do 5 popodne i odradi trening u teretani.

Ja tako radim poslednjih par meseci, uzeo sam da vidim kako će ići. Kad ustanem, umijem se, popijem kofein i krećem na trening, prvi obrok mi je tek posle treninga koji traje oko 2 sata. Nemam neke padove energije, čak tako svež baš odlično odradim trening.

Doduše, poslednji obrok mi nije u 8h već pred spavanje, zavisi kad ležem.

Offline ivanjtd156

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Da se predstavim
« Reply #9 on: December 05, 2014, 02:58:39 PM »
Jel moze neki link na nasem jeziku za taj IF? Hvala