EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...  (Read 36021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #40 on: May 30, 2010, 10:41:17 AM »
Gde ode ova tema....  :lol: :hitself:

pa jbg kada je crkvica uleteto sa necim sto on zna a mi pojma nemamo,a to sto npr ja tebe i licno poznjaem i durzimo se po furmiima vec enmamlo 3 godine..to nema veze

there is no fear-little church is here  :clap: :clap: :clap:

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #41 on: May 31, 2010, 01:53:28 PM »
Stvari stoje ovako, kod Vexxx-a i mene je u pitanju Hashimoto hipotireoidizam, odnosno autoimuni proces na stitnoj zlezdi, gde antitela ne  prepoznaju zlezdu kao sopstveni organ, vec kao strano telo, i napadaju je kako bi "odbranili" organizam, sa smanjenom funkcijom stitne zlezde, tako da se nedostatak hormona nadomescuje dozivotnom terapijom lekovima.
Nisam cula da je iko uspeo da ozdravi i da je prestao piti levotiroksin-natrijum, bilo ishranom bilo nekim drugim cudima.

U svakom slucaju, hvala svima koji zele da nam svojim savetom pomognu.

Ono sto stoji jeste da smo mi, sa svakodnevnim unosom leka, i stabilnim hormonima, isti kao i sve druge zdrave osobe. Problem je u tome sto vecina ljudi dobije dosta kilograma pre nego sto sazna da ima hipotireozu. Obicno se dobar deo istih skine ubrzo nakon uspostavljanja Dg i pocetka terapije. Takodje, metabolizam jeste usporen pa se ne smeju jesti namirnice koje usporavaju rad stitne zlezde (kupus, breskve, brokoli...), ostale namirnice se mogu jesti normalno ali pomoc koja nama treba jeste kako, kad i koje namirnice kombinovati da bismo, uz treninge, ubrzali metabolizam i izgubili kilograme.

Meni je recimo jasno da ne trebam jesti slatkise, puno ugljenih hidrata, ali ono sto ne znam je koliko bih cega smela jesti, ako dnevno provedem 2-2.30h na fitnesu (od toga 40min. na kardio spravama).

Program koji sam dobila u fitnes centru, cak i meni kao laiku, izgleda kao da nema veze sa zivotom ( samo iz razloga sto sam navela sta zelim, a to je mrsavljenje; a dobila sam program identican programu moje kume koja ne treba smrsati ni gram).
Uglavnom, jedan dan se radi unutrasnja i spoljasnja loza nogu (primicaci, odmicaci - sa 6 ploca; i kais, gluteus I - bez opterecenja sve 3X10 ponavljanja; Pec Deck, bez opterecenja, 3X10;
drugog dana - tzv. nozna ekstenzija, kais, i bicepsi i tricepsi - sa 2 ploce, lat, sve 3X10
svakog dana trbusnjaci, 3X30
+ kardio (bicikla 20ak min., traka 5min., steper 5min., nordijska bicikla 5min.)

Jel moze neko da mi kaze sta da promenim u ovom programu kako bih imala najbolji efekat?
I da mi napravi neki program ishrane koji bi mi pomogao da izgubim tih 6-7kg?
Sigurna sam da bi bilo ko od vas to napravio milion puta bolje nego ja, koja pojma nemam o tim stvarima.  :blush:

Hvala unapredi i izvinite na opsirnosti.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #42 on: May 31, 2010, 02:52:12 PM »
 cao again!! :)
ja bih ipak probao da ostanem na tom programu ma koliko god izlgedao bez veze sto i jeste ali tebi nije problem da se skinu kg i to mozes da uradis bez ikakvi problema

DANI OD PETKA DO SUBOTE
1.OBROK(9:00) 2 cela jaja+4 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey proteina+2 caps omega 3

3.OBROK(14:00) 150g mesa+ zelena salata+30 g oraha ili badema ili kikrikija

4. OBROK(17:30)merica whey protena+omega 3

5. OBROK(20:00) 150g mesa+ zelena salata+30 g lesnika

6.OBROK(23:00) ako bas ne mozes da izdrzis 2 cela jaja   

SUBOTA
1.OBROK(9:00) 2 cela jaja+5 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey+2 CAPS OMEGA 3 CAPS

3.OBROK(14:00) 150g mesa + 75g RIZE!! +20 g oraha

4. OBROK(17:30) merica whey+2 OMEGA 3 CAPS

5. OBROK(20:00) 150g mesa+75g RIZA!! + 20 gr LESNIKA

6.OBROK(23:00) ako si bas umorana I osecas da treba 2 cela jaja pojedi




NEDELJA


 1.OBROK(8:00) 2 cela jaja 5 belanaca

2.OBROK(11:00) merica whey +2 caps OMEGA 3

3.OBROK(14:00) 100g mesa +75g KROMPIRA ILI RIZE ILI CAK CRNI HLEB

4. OBROK(17:00) merica whey+ 2 CAPS OMEGA 3

5. OBROK(20:00) 100g mesa+75 gr RIZE ILI KROMPIRA  ILI CAK CRNI HLEB

6.OBROK(23:00) ako  mislis da treba 2 cela jaja


75 gr rize znaci NE KUHANE MJERE
Kao sto vidis bez obzira dali imas odbjonost ili ne prema prepartima ipak bi trebala da kupis OMEGA 3 FISH GEL CAPS I WHEY PROTEIN ISOLATE jer ti to cini jedan tj dva obroka u danu a ono sto je vaznije mogu da sluze tj da se nose bilo kuda a priprema je veoam jednsotavna.
Stavis tu jednu mericu praska u shaker,nosis tako sa sobom,I kada je vreme za obrok dolijes 2 ili 3 dcl vode ,popijes skupa sa OMEGA 3 caps I to je to…
Vremena koja sa naveo su okvirna I bilo bi idealno da ih postujes.
Ali ukoliko se ne moze,onda se vreme pomera onako kako to tebi odgovara-naravno


znaci tih 5 kg sa ovom dijetom se rese bez problem aza 4 nedlje..i u to sam siguran......

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #43 on: June 01, 2010, 01:05:29 AM »
Pedja, puno hvala. Poslusacu tvoj savet, a sa vezbanjem necu prestati kad skinem kilograme jer mi jako prija.  :)

Iako vezbam po 2 i vise h, posle toga imam vise energije, nego pre treninga. A sem toga, godinama sam trenirala rukomet i kosarku, pa mi to jako fali.

Reci mi samo kako da nastavim da se hranim nakon sto skinem kilograme jer ja u zivotu nisam pojela toliko puno hrane za jedan dan (sad iz ovog ugla mi deluje kao puno, zato sto moj jelovnik, npr. danasnji izgleda ovako: dorucak 4 supene kasike ovsenih pahuljica i 100ml mleka 0.5% mm, rucak 100g sampinjona, 100g kuvanog kukuruza, 1 paradajz, 1 krastavac, vecera belo pilece meso 120g i 1 kafa; obicno imam i 2 vocne uzzine, ali danas nisam stigla da uzinam). Inace, ne mogu da pojedem vise od 2 jaja za obrok, pa ne znam kako cu uspeti jos 4 belanca da dodam u to. Jel mogu da pojedem 1 jaje i 2 belanca ili da se striktno pridrzavam plana i da se nadam da cu uspeti da pojedem sve to?
I da li smem da jedem kajganu (spramljenu na teflonu, sa vrlo malo Omegol ulja) ili moram jesti kuvana jaja (koja ne volim ni da vidim, inace, ali sto se mora nije tesko :yes:)?

A sto se tice preparata, nisam protivnik. Reci mi samo gde mogu naruciti OMEGA 3 FISH GEL CAPS? WHEY PROTEIN ISOLATE sam nasla na sajtu koji imas u SIG-u, pa cu poruciti, samo mi reci da li je to Elite Whey Protein Isolate 2300 gr -Dymatize ili THE WHEY ISOLATE 1250 gr - The Nutrition.

Mnogo hvala na savetu! Tvoj sam duznik. Javljacu rezultate.

P.S. Upravo procitah tvoju pricu na tvom sajtu, i videh da imas trostruku discus herniu. Ja, takodje, imam discus herniu, na L5S1, pa me i to muci sto devojka koja mi je trebala reci sta i kako da radim, kako da vezbam zbog tog problema, nema pojma o tome. Rekla mi je sam da je bolje da ne vezbam na hiperekstenzoru, ali da ne zna za ostale vezbe sta mogu, a sta ne.

Evo prepisacu kako izgleda original program koji mi ja napisala (danas sam napisala po secanju), pa ako ti nije tesko, posto imas veliko iskustvo, a imamo i isti problem sa kicmom, da mi kazes sta od toga da promenim ili da izbacim, da ne bih opet napravila problem (pre 3god. sam bila skoro potpuno nepokretna i provela u krevetu 4 nedelje).

I dan:
aerobni trening: bicikla, steper, iziglaider, klupica - 20-30min. (ja radim 40min)
stomak, struk: gornji, donji, kosi i bocni trbusnjaci 3X30 ; tvister 5 min. (bez opterecenja)
grudi: pek dek 3X12; potisak - ravna klupa 30X10 ili kosa klupa, takodje 3X10, sve sa po 1 plocom
ramena: prednji, srednji i zadnji polozaj 3X10
prednja loza: sedeci 3X10 (2ploce); gluteus I 3X12 (2 ploce) ili kais 3X10 (1ploca), iskorak + cucanj 3X8 (sa tegom od 2kg)
zadnja loza: lezeci 3X12 (1 ploca); gluteus II 3X10 (max tezina); gluteus I ili kais 3X10 (1-3 ploce)

II dan
aerobni trening: isti kao i I dana
stomak, struk: isti kao i I dana
ledja: lat (1 nedeljno) 3X10 (2ploce); vucenje (2X nedeljno) 3X10 (2 ploce)
ruke: biceps 3X12 (2-3 ploce); triceps 3X12 (2ploce); vezbe tegovima (3 X nedeljno) 2-3kg
spoljna loza: odmicaci 3X30 (6ploca) - ja radim 4X50; gluteus I 3X10 (2ploce) ili kais
unutrasnja loza: primicaci 3X30 (6ploca) - ja radim 4X50;gluteus I 3X10 (2ploce) ili kais

I tako naizmenicno, jedan dan jedno, drugi drugo. Obicno idem 5-6 dana u nedelji, jedan dan odmaram. Prija mi trening, ali sam primetila da me kicma bolucka, a cini mi se najvise osecam kad radim donje trbusnjake...




« Last Edit: June 01, 2010, 02:20:20 AM by lola28 »

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #44 on: June 01, 2010, 02:55:37 AM »
Zaboravila sam nesto da pitam.
Po sastavu namirnica, rekla bih da je ovo uvodjenje u fiziolosku ketozu i znam da se tako jako brzo skidaju masne naslage, tako da ce sigurno delovati, ali ne znam kako da sprecim nagomilavanje kilograma nakon zavrsetka dijete. Takodje, da li se ovakvim nacinom ishrane ne usporava metabolizam, nakon vracanja na svakodnevni nacin ishrane?

Imala sam prilike da cujem o Protekal dijeti (radi na istom principu, uvodjenje u ketozu), ali se nisam usudila da probam iz straha da mi se kasnije ne vrate i izgubljeni kilogrami i + XXX kg.Jel moguce tako nesto? Mislim na to da se nagojim brzo nakon prestanka drzanja ovakve dijete.

Inace, nisam nestrpljiva osoba. Stoji da imam vise elana da istrajem u necemu ako vidim rezultate, ali ovog puta hocu da se trajno "obracunam" sa kilogramima. Jednostavno, ne mogu da se naviknem na sebe sa tim viskom koji nosim zadnjih par godina.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #45 on: June 01, 2010, 06:24:19 AM »
vidi
sto se tice zaustavljnja metabolizma veci problem imas SADA nego ukoliko se drzis necega sto je planski koncipirano.veruj mi
dorucak bi mogao i da ti prodje mada to mleko i lakotza itd itd itd itd....jak malo da bi se bazalni metablizam odrzavao na visokom niovu
rucak..katastrofa..gomila NECEGA sto moze da se svede pod SALATA i to spada pod one glupe kupus dijete i ovo je idelan nacin da sa tim obrok jos vise usporis metabolizam koji je kod zena i onako probmetnacian.
vecera..beelo meso..ok...
uzina..uzas..unososis frutkozu na prazan zeludac.
sve u svemu ja nisam znao da je ovo TVOJ JELOVNIK i tu nastaje sada jos veci rpoblem
jer ti kg ne mozes da skines ne iz razloga sto nisi fizici aktivna kosto i sama kazes da jesi i ne zbog toga sto imas visak cal ili necega drugog vec jednsotavno sto su tvoje dnevne potrebe BILE VECE a ti si unosila manje i sada je telo naucilo da se BRANI i to malo hrane tj cal sto unosis cuva kao zenicu oka da bi koliko toliko moglo da funkcinose...

jednom recju...uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff...
tako da sada npr imas veci problem..a to je kako pravilno da radis dijetu a ne da brines o tome kako ces posle pravilne dijete  da se bojis od kilograma koji ce se vratiti nazad jer to je najmanji prolbem...
jednom davno sam imao zenu koja je imala nesto slicno i bukvalno je zivala kao ptica od nekih semenki i dosta sam se namucio dok sam stvari ostavio na mesto.
ona je cak imala problem i sa mensturacijom,cak bih rekao bio i da su joj se hormoni usled takve dijete i fizicke aktivnosti bili malo poremtili ali posto je bila tvrdolgava nikada nije htela to da prizna a ja sam na njoj video i promene raspolozenja,i osicliajije u telsnoj temperaturi bez ikakvg razloga itd itd itdi
ali da ne gnajvim o tome sada..
moj predlog bi onda bio da ovo sto sam ti ja napisao ZA POCETAK a to je bar 2 nedlje PRILAGODIS SEBI
pa tako npr gde pis 150 gr mesa..da jedes 100,tamo gde pise 2 cela jajeta i 5 belanca da uradis da pojedes 1 celo i 2 ili 3 belnaca..
znaci..da korigujes sve sa odredjeni % na dole bar provh 2 nedlje a mozda i vise pa da se polako  pravlino u odjredjenom trenutnku dodjes na ovu dijetu pa te onda kada se postgine reuzlatat da se razmislja o tome dai ce kg da se vrate nazad ili ne
ali defintivno je ovo sto si mi sada napisala VELIKIIIII PROBLEM....VELIKIIIIIII a ja t nisam znao...a pogtovo iz razloga sto uzimas tbl koje ubrzavaju metabolicke procese a ti ih sa druge strane zaustavljas....uf i uff
ali mislim da bi trebalo da probamo ovako i da ovo punjenje naravno ogranicis na manju kolicinu rize i krompira i to na nekih 50ak gr NE KUHANE MERE..

a sto se tice treninga
pa kako ti moze neko da daje da radis vucenja sa diskus hernijom??
kakvi su to trneeri?
pazi.
tebi donji deo kicme sada drze misici donjeg dela ledja i trubsnog zida.
zpamti ovo
NE RADI NIKAKVA VUCENJA
ali one vezbe kod kojih ili prilikom koji ne osecas ama bas nikakvu tegobu i osecas se sigurna pri pokretu treba da forisras.
sta to znaci.
ako ti visece podizanje nogu na vratilu ne predstavlja problem-NJEGA FORSIRAJ DO BESVESTI
odlicna vezba
jako je tesko dati savet preko interneta nekome sa diskus hernijom STA I KAKO DA RADI jer ja nisam pored tebe da bi mogao da vidim KAKO RADIS,KOLIKO TE U  POKRETU NEKE VEZBE OGRANICAVA POVREDA itd itd itd
i zato nemoj da se ljutis ali to je odista veoma rizicno da ti dajem savet i da kazem e radi ovo,iz razloga JER JA T RADIM a tebe moze dovesti samo do pogorsanja stanja
postoji slucaj gde mi je covek imao diskus herniju i nije mogao da radi ni 1\4 pokreta vezbe koja je meni omiljena i koju obavezno radim ali eto..njemu nije odgovarala,morali smo nesto drugo
ako me razumes.
cardio program moras da budes veoma OPREZNA jer i biciklo a narocito stpeer vrse tj prilikom pokreta nogu vrsiss veliko opterecenje na donji deo kicme i tu trebas da budes pzanjiva prilikom odredjnjvannja LEVEL-a na kojem radis.
sve u svemu..VEOMAAAAAAA KOMPLEXNO..
iskreno....
a nema razloga da mi hvalis i da govris da si duznik jer nisam uradio nista,bar ne za sada.
ajde da pokusas ovako kako sam ti rekao i mislim da bi trebalo da uspes u svojoj nameri jer kao i sto sam ti pokusao objasniti a nadam se da si shvatila da je rpoblem evidentan.
a sto se tice izbora preparta...tacno to tj nisi pogresila ni sa cim..

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #46 on: June 01, 2010, 10:41:51 AM »
Jos jednom, hvala na odgovoru.

Sto se tice ishrane, tu si apsolutno u pravu i ja sam svesna toga, ali ono sto jeste svojstveno hipotireozi jeste smanjenje apetita, pa sam tako i ja, logicno, prestala da jedem onoliko koliko sam jela ranije. A iskreno, nikad se nisam ni hranila pravilno. Moja glavna hrana bili su krompir i meso, hleb sam izbacila zato sto sam primetla da me "naduvava", a pocela sam da jedem vise povrca, s tim sto su kalorijski te kolicine daleko od potrebnih. Savet sam potrazila upravo zato da ako vec nesto radim, radim pravilno.

Samo da napomenem da sam visoka 180cm, teska 72kg. Pre trudnoce, a nakon dijagnostikovanja hipotireoze, sam imala 65-66kg, a inace pre toga nikad nisam imala vise od 60-62kg, jela sam "kao mecava", sto bi rekao Shojic, i nisam se gojila. I sada nisam sklona gojenju. Zadnjih par godina sam imala 74kg, u zadnjih mesec dana skinula sam 2kg. Bicu prezadovoljna kad se vratim na staru tezinu. Samo sad me brine to sto kazes da moram da smanjim kolicine koje si naveo. Sta bi se desilo ako bih strogo postovala prethodno navedeni plan?

Sto se tice vezbanja i pitanja "kakvi su to treneri", tu si apsolutno u pravu. Primetila sam da je pocela kicma da me boli od kad sam pocela sa treninzima i logicno povezala sa tim. Zato sam i pitala kako bi trebao da izgleda moj program i sta od vezbi mogu, a sta ne, da radim. A koga cu pitati ako ne ljude sa ovog foruma, ipak ste vi profesionalci; a u teretanama i fitnes centrima danas radi ko stigne, a ne ko zna i ko treba. Nazalost.

Samo jos nesto, gde mogu da nabavim omega 3 koji si mi preporucio i za koji od proizvodjaca whey proteina da se odlucim Dymatize ili The Nutrition ili ovaj 100% Whey isolate (samo nigde ne vidim koja je kolicina ovog zadnjeg u pitanju)? Za koje vreme mogu da ocekujem posiljku, nakon porudzbine? Pocela bih sto pre sa ovom dijetom.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #47 on: June 01, 2010, 11:05:31 AM »
sto se tice tvog pitanja u vezi dijete da krenes odmah na ono sto sam napisao
ne bih to uradio sada!!
ipak bih se ograncio na onaj drugi deo gde sam ti rekao da dijetu koju sam napisao modifukujes sama za otprilike 30% i onda tako krenes 2 nedlje pa ce mo postepno da pratimo razvoj situacije kako stvari se krecu.
lako je kasnije da se regulise kada nadjemo ono sto odgovara i na to se fokusiramo.
sto se tice treninga.
ipak gledaj da radis LOW intesy cardio treninge bez nalgih promena ritma,a sto se tice tegova izlebgavaj sve vezbe vucenja i ostalih stvari koje ti opterecujeu direktno donji deo ledja a i one vezbe za koje smatras da ti smetaju NEMOJ DA RADIS
objasnio sam vec kako bi to trebalo da izlgeda..
sto se tice pitanja u suplemmtacije..
 omega 3 pakovanje od 200 kaps ima
i moja preperuka je THE isolat....

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #48 on: June 01, 2010, 11:09:46 AM »
i moja preperuka je THE isolat....

Za koji period je dovoljna ova kolicina 1250 gr?  Ne znam kolike su te merice, a vidim da su potrebne 2 dnevno.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #49 on: June 01, 2010, 11:14:20 AM »
zasto odmah pribegavas suplementaciji..ne mozes da jedes..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap