EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!  (Read 7834 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sljiva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Female
I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« on: January 21, 2011, 03:24:56 PM »
Dragi svi,

Jedno vreme sam cesto posecivala ovaj vas prekrasni sajt, pridrzavala se navedenih saveta, malo oslabila, malo to odrzavala i sve j bilo super. Onda sam upala u neko cudno stanje i ugojila se kao malo krme! :( Trenutna situacija: 24 godine (nepune), 183 cm, 84 kg, ocaj na mom licu.

Ishranu cu promeniti (to prvo!!!), pregledala sam ponovo sajt, pokupila sve cake, mada cu morati malo da prilagodim sebi, posto sam imala nekih zdravstvenih problema, pa mi je doktorka dala jelovnik kog bih trebalo da se pridrzavam.

Buni me trening... Ja sam jedan veliki trut! Niti setam, niti vezbam - i tako vec godinama. Kako poceti? Neki lagani kardio? Vezbice na parteru? Ne bih da se preopteretim za pocetak, a opet ne bih ni da ne vidim rezultate...  :rolleyes01:

Nisam htela da vam dosadjujem, pokusala sam sama nesto da smutim, ali mozak mi je u totalnoj konfuziji. Valjda to tako obicno biva kada primi previse novih informacija. Letos sam otisla u teretanu, svojevoljno sebi zadala trening i docekala ga zamalo u nesvesti, jedva su me povratili. Da se slicne stvari ne bi dogadjale, bila bih vam zahvalna na svakom vidu pomoci...

Srdacan pozdrav! :blowkiss:


Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #1 on: January 21, 2011, 03:37:21 PM »
Jesi pogledala ove teme: http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=952.0
                                    http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=61.0

Offline sljiva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Female
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #2 on: January 21, 2011, 03:50:47 PM »
Jesam, ovu prvu... :)

Quote
Pre vezbi sa tezinama, odradite zagrevanje na stacionarnom biciklu, steperu, eliptiku ili traci (izaberite po zelji) u trajanju od 10-ak minuta. Vezbe raditi u tri serije od 8 do 12 ponavljanja, kontrolisanim pokretima. Izmedju serija i vezbi napraviti male pauze. Ceo trening sa tezinama ne bi trebalo da traje duze od 45 min.
Nakon toga uradite kardio trening na nekoj od kardio-sprava, koji ce trajati od 15-30 min.
Na kraju uradite istezanje celog tela.

Da li i za mene vazi isto? Zbunila sam se malo oko tog kardia. Jedni kazu sto vise, neki kazu ne uopste dok se ne smrsa malo, zbog zglobova, neki kazu umereno. Pa ne znam sta bih! :)

I, koliko puta nedeljno? Tri? Cetiri? Pet? Svaki dan?

Offline nenadinjo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #3 on: January 21, 2011, 04:08:20 PM »
Jesam, ovu prvu... :)

Da li i za mene vazi isto? Zbunila sam se malo oko tog kardia. Jedni kazu sto vise, neki kazu ne uopste dok se ne smrsa malo, zbog zglobova, neki kazu umereno. Pa ne znam sta bih! :)

I, koliko puta nedeljno? Tri? Cetiri? Pet? Svaki dan?

Pa zavisi ja sam isao svaki dan ujutru na brzo hodanje super mi je pomoglo za osam meseci sa sredjenom ishranom trening s tegovima i kardiom na prazan stomak makao skoro 40 kg :))

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #4 on: January 21, 2011, 06:09:30 PM »
Jesam, ovu prvu... :)

Da li i za mene vazi isto? Zbunila sam se malo oko tog kardia. Jedni kazu sto vise, neki kazu ne uopste dok se ne smrsa malo, zbog zglobova, neki kazu umereno. Pa ne znam sta bih! :)

I, koliko puta nedeljno? Tri? Cetiri? Pet? Svaki dan?

Pa nemas ti 180kg da ne radis kardio  :)
Ja bih poceo sa bar 3 puta nedeljno, pa povecavao.
A u teretani pauza izmedju serija neka bude max 60 sek.
I napisi program koji mislis da radis pa cemo ispraviti ako nevalja.

Offline sljiva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Female
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #5 on: January 22, 2011, 09:07:18 PM »
Cao! :)

Hvala na odgovorima i posvecenoj paznji!

Dragi Becks, mislila sam da pocnem s ovim treningom za pocetnike ili s nekim koji je naveden na temi http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=724.0.

Ti predlozi, ja slusam! ;)

Inace, gradjena sam kao pescani sat - mozda je i to bitno! Normalna ramena, mozda cak i uska, uzak struk, siroki bokovi i ogromantne butine.  :yes:

Offline nenadinjo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #6 on: January 22, 2011, 09:37:34 PM »
najbolje da se slikas pa da vidimo o cemu se radi

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #7 on: January 22, 2011, 10:13:45 PM »
Kruzni trening je dobar, taman ces tu nauciti kako se rade vezbe  ;)

Offline sljiva

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 26
  • Gender: Female
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #8 on: January 25, 2011, 01:02:40 PM »
Stvarno treba da se slikam?  :lol:

Ok, krecem kardio i kruzni, sve kako je opisano, trudicu se da vezbam cetiri do pet puta nedeljno... Je l' to dovoljno? Cilj je da leto docekam s 10 kg manje!  :wow:

I jos jedna stvar... Je l' bitan razmak izmedju obroka?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: I ja bih da smrsam... Cak 15kg!
« Reply #9 on: January 25, 2011, 01:12:32 PM »
Jeste bitan, treba da su ravnomjerni razmaci.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.