EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Posni sir  (Read 184937 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Posni sir
« Reply #390 on: July 01, 2011, 04:39:28 PM »
Daleko je on od "nemasnog" ima manje od tvrdih sireva ali opet ima poprilično mm.Sama činjenica da je ukusan i da ti nikako nije teško da ga jedeš ti govori da je mastan, jbg sve što valja je zabranjeno :(
Mislim da nije bas tako (da je sve sto je ukusno lose), pogotovo za te sireve. Mislim da se ukus tih sireva vise razlikuje zbog sadrzaja vode nego zbog velikog procenta masti. Evo ako npr uporedis Ellu i onaj roze, valjda Sabacki, mladi sir. A i gledam na kalorije.net, oni su za sve te namirnice merili koliko cega ima, i evo sta kaze za mlade sireve:

Artikal (100 gr.)                         Kcal    Prot (g)    UH (g)    Masti (g)    
sir kravlji sveži (cottage)            95    14.00    3.00             3.00
sir kravlji sveži (obrano mleko)    72    12.40    2.70             1.00

Sobzirom da su oni to merili, a da im se brojke i za druge namirnice slazu sa ostalim vecim sajtovima koji se bave tom materijom, nemam razloga da sumnjam u njihovu verodostojnost. Jedini je problem sto ti ne mozes da verujes svakome na pijaci da je pravi sir bas na taj nacin. Mada im se za mlade sireve i najvise isplati ako sve zivo izbace iz njega, tj masti, kajmak... iskoriste za druge proizvode.
Rezime: Najverovanije imaju minimum masti (slicno ella siru), ali je najveci problem sto nikad ne mozes biti siguran.

Ja bih voleo kad bi kod nas postojala neka ustanova koja moze/hoce da izmeri te vrednosti, pa da mogu lepo kod njih da odnesem neki proizvod koji me zanima i da mi oni lepo kazu sta tacno ima. Sve i da se placa... Ako neko zna za tako nesto kod nas, mogao bi da nas uputi na pravu adresu.

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Posni sir
« Reply #391 on: July 01, 2011, 06:48:51 PM »
Daleko je on od "nemasnog" ima manje od tvrdih sireva ali opet ima poprilično mm.Sama činjenica da je ukusan i da ti nikako nije teško da ga jedeš ti govori da je mastan, jbg sve što valja je zabranjeno :(
sve to pije vodu, al u odnosu na mladi masni sir ovaj ''torotan'' je  shit, al kad usporedim s nekim kupovnim mozda megle ne sjecam se tacno ovaj je premija  :lol: