EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kombinacije sa Ella sirom  (Read 74919 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #120 on: September 25, 2012, 03:00:44 AM »
Uglavnom mesam. Bosiljak, kari, celer, djumbir... Sve moze.
Samo izbegavaj vegetu i one mesavine za piletinu, jer imaju mnogo aditiva. Takodje, gledaj da ne solis mnogo. Mozes kalijumovu so da kupis, ona je dosta jeftina, a manje zadrzava vodu u organizmu od natrijumove. I nemoj preterivati u svakom slucaju.
Posto pretpostavljam da jedes iskljucivo prsa, savetujem ti da kupis one kese za pecenje, tad se napacuje u sopstvenom soku, i bude bas ukusno.

I jos jedna interesantna stvar. Pilece belo u omotu kao suhomesnato takodje mozes da konzumiras u umerenim kolicinama. Niskokaloricno je. Samo se malo raspitaj kod prodavca o deklaraciji. :)

U principu, ja sam vise protiv vestacke hrane, nego protiv masne hrane. Vestacka hrana se jako dugo zadrzava u crevima, i sto je najgore, zadrzava se za zidove, i tako katastrofalno utice na digestivni trakt. Kod mrsavljenja primarna obaveza jeste da vodis racuna o stolici, jer ako ona nije u redu, znaci da negde gresis, i da ti metabolizam ne funkcionise u tvoju korist.
Masnoca je neophodna za odrzavanje energije u telu. I mislim da nema potrebe samo da se kljukas oslicem, kad ti vec nije ukusan. Nije ni meni, i konzumiram ga samo kad nemam para za neku drugu ribu, a jede mi se. Bilo koja bela riba je prihvatljiva ako si na dijeti. Zasto sa somom ne bi probao?

Hranu ne smes da posmatras kao mucenje, jer ces cesto gresiti i biti opterecen. Zasto jedes hranu koja ti nije ukusna?

Stagod da te interesuje o ishrani, slobodno me pitaj. Znam koliko je tesko boriti se sa kilogramima, jer sam i sama imala 15kg viska.

I ja se izvinjavam na off topicu. :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #121 on: September 25, 2012, 06:45:55 AM »
Som, pa bolje onda da kupi svinjski vrat ko covjek, a ne da se muci sa somom.

Mislim isti procenat masti, a vrat ukusniji ihahaj...


Sto se tice probave jede se dovoljno povrca tj. vlakana i nema problema sa njom...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #122 on: September 25, 2012, 09:05:18 AM »
Da, i rostilj-kobasicu za uzinu.  ;)
Slusaj, ja sam tamanila soma barem jednom nedeljno na svojoj redukcionoj dijeti, i uspela sam da smrsam 15kg.
I ne morate me apsolutno za sve ispravljati stagod da napisem. Ako se bude pridrzavao onoga cega sam se ja pridrzavala, smrsace, a da to nece ni osetiti. Bez gladovanja, racunanja, razmisljanja i opterecivanja koja riba je masnija. Posle mu vi dajte savete kako da se napuca u misicima, ja mu sigurno mogu pomoci da skine mast, a da ne dira misice.

Neophodno je da mu zdrav nacin ishrane postane navika, a ne da se pridrzava brojanja uh odredjeni period, i kad dodje do zeljene tezine, da pocne da brljavi. A to ce biti tako, ja vam garantujem, jer je ocigledno da mu insulin ide gore, dole non-stop, cim toliko ima potrebu za slatkim.

I jos nesto - panga je belo meso, a suvi vrat crveno, tako da to ni u nutritivnom sastavu ne moze da primirise jedno drugom. Kako uopste mozes da poredis ribu sa svinjom? Dobre, lose masti, to kod tebe ne postoji? Kod tebe su sve lose masti, sem zumanaca? ;)

edit: videla sam njegov dnevnik ishrane, i to nije dovoljno povrca. Pritom ne unosi ni banane, koje su odlicni prEbiotici, ne unosi orasaste plodove, a za kolicinu ovsenih koje dnevno unese, trebalo bi da unese mnooooogo vode kako one ne bi bile kontraproduktivne, odnosno stvarale opstipaciju usled nedovoljne rastvorljivosti.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #123 on: September 25, 2012, 09:26:21 AM »
Smrsala si jer si bila u deficitu sa kalorijama, ne zato jer si jela soma...

Quote
Bez gladovanja, racunanja, razmisljanja i opterecivanja koja riba je masnija.
A mi po cjeli dan gladujemo, racunamo i razmisljamo o tome sta jedemo...

Quote
Neophodno je da mu zdrav nacin ishrane postane navika
Som nije zdrav, masnoce iz soma su iste kao i one kod svinje, tako da...
Quote
jer je ocigledno da mu insulin ide gore
Insulin ide gore kada se jede hrana sa visokim GI, tj. hrana koja ima visok GL.

Quote
Dobre, lose masti, to kod tebe ne postoji?
Kao sto rekoh gore, som nema dobre masti, evo jedan isjecak:


Koje su loše masti?
- Zasićene masti. Masno meso – govedina, svinjetina, jagnjetina, mlečni proizvodi, ali i masna rečna riba – som i šaran, glavni su izvor zasićenih masti u našoj ishrani. One mogu da spreče rast moždanih ćelija, izazivajući štetne efekte na memoriu i učenje. Skoro sav nivo holesterola u krvi nastaje od zasićenih masti, šećera i preradjenih ugljenih hidrata.


Quote
Pritom ne unosi ni banane, koje su odlicni prEbiotici
A ovamo govoris da je gladan jer mu secer skace non stop, o boze...



hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #124 on: September 25, 2012, 09:40:44 AM »
Smrsala si jer si bila u deficitu sa kalorijama, ne zato jer si jela soma...
A mi po cjeli dan gladujemo, racunamo i razmisljamo o tome sta jedemo...
Som nije zdrav, masnoce iz soma su iste kao i one kod svinje, tako da...Insulin ide gore kada se jede hrana sa visokim GI, tj. hrana koja ima visok GL.
Kao sto rekoh gore, som nema dobre masti, evo jedan isjecak:


Koje su loše masti?
- Zasićene masti. Masno meso – govedina, svinjetina, jagnjetina, mlečni proizvodi, ali i masna rečna riba – som i šaran, glavni su izvor zasićenih masti u našoj ishrani. One mogu da spreče rast moždanih ćelija, izazivajući štetne efekte na memoriu i učenje. Skoro sav nivo holesterola u krvi nastaje od zasićenih masti, šećera i preradjenih ugljenih hidrata.

A ovamo govoris da je gladan jer mu secer skace non stop, o boze...

Sto ne stavis i link odakle si prekopirao ovaj tekst?  :lol: Duh i telo. :lol:
Nema uopste potrebe da komentarisem taj post kad smatra da su mlecni proizvodi losi. Niti autora koji pise memoriu, umesto memoriju. Niti autora koji GOVEDINU ubraja u masno meso.

Hipoglikemija? Ajde, google.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #125 on: September 25, 2012, 10:03:45 AM »
Sta ima veze koji je izvor (kopirao prvi na koji sam naletio), cinjenica je da som spada u ribe koje sadrze zasicene masti, jeo soma ili svinjetinu unosis zasicene masti...

Ne pise da su mljecni proizvodi losi vec da su izvor zasicenih masti, ne pravi se glupa ako nisi vec citaj sta i kako pise...

Govoris o tome kako ne treba da secer u krvi skace, a onda mu predlazes da jede banane koje takodje sadrze secer, gdje je logika?

To je kao kada bih rekao nekome da ne valja brzo voziti i onda ga posjeo u formulu 1...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #126 on: September 25, 2012, 01:09:57 PM »
Pa oslic mi je najpristupacniji.Em finansijski em ga svuda ima.Iskreno,uz ellu ide dosta bolje :D Jer mu ubija onaj ukus ribe :D A recnu ribu volim jos manje :D

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #127 on: September 25, 2012, 05:23:31 PM »
Sta ima veze koji je izvor (kopirao prvi na koji sam naletio), cinjenica je da som spada u ribe koje sadrze zasicene masti, jeo soma ili svinjetinu unosis zasicene masti...

Ne pise da su mljecni proizvodi losi vec da su izvor zasicenih masti, ne pravi se glupa ako nisi vec citaj sta i kako pise...

Govoris o tome kako ne treba da secer u krvi skace, a onda mu predlazes da jede banane koje takodje sadrze secer, gdje je logika?

To je kao kada bih rekao nekome da ne valja brzo voziti i onda ga posjeo u formulu 1...

Ja nigde izricito nisam napisala da bi trebalo da jede bananu, samo sam rekla da je banana dobar prebiotik. On ne bi trebalo da konzumira bananu precesto, ali nije strasno ni ako je pojede jednom u nedelju dana. Pogotovo kao obrok pre nekog jaceg treninga. Pa i dijabeticari smeju da je jedu povremeno. Isto kao i grozdje. To jesu visokokaloricna voca, i mora da pazi na kolicinu. Ne znam samo gde si procitao da ne sme da unosi voce uopste? To je mozda za vas, takmicare, on muku muci sa kilogramima, i ne moze tako radikalno da promeni rezim ishrane. Mora da nauci da bude umeren, posle ce mu sve biti lakse. Jeste da je fruktoza prost secer, ali voce ima nezamenljive minerale. Mozda si ti malo fanaticniji kad su masti i secer u pitanju od mene, ali probaj da namirnice posmatras malo sire, svaka od njih ima jos brdo svojih dobrih nutritijenata.

Nestabilan insulin je blokator mrsavljenja, i ja se nadam da nema problem sa tim, jer ce mu put do vitke linije onda biti duplo tezi. On iziskuje vec posebni rezim ishrane pod nadzorom lekara. I zbog toga sam mu negde dala savet da jede jabuke. Posumnjala sam da mozda ima problem sa tim zbog tih napada za slatkim. Ali se iskreno nadam da gresim, mozda je samo problem u navici da se konzumiraju slatkisi i junk food.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #128 on: September 25, 2012, 06:20:34 PM »
Quote
, samo sam rekla da je banana dobar prebiotik
I zamjerala mu jer ih ne unosi...

Quote
ali voce ima nezamenljive minerale
Koji imaju u vocu, a da ih nema u povrcu?


Quote
Nestabilan insulin je blokator mrsavljenja, i ja se nadam da nema problem sa tim, jer ce mu put do vitke linije onda biti duplo tezi.
Slazem se, zato i ne treba da jede banane uopste, ta jedna banana mu nece nista korisno donjeti, hrpa bespotrebnog secera koja ce mu dici insulin naspram ono malo bijede od minerala i vitamina...

Quote
Pa i dijabeticari smeju da je jedu povremeno.
Sto ne znaci da je dobro i da se preporucuje to jesti...
Quote

To je mozda za vas, takmicare
Nisam takmicar, mozda ozbiljniji rekreativa, bar po ishrani...


Quote
svaka od njih ima jos brdo svojih dobrih nutritijenata.
Namirnice gledam prema tome sta sadrze, ako mlijeko sadrzi recimo 2.8 posto masti, 3.7 posto laktoze i 3.5 posto proteina glupo mi je da ga pijem zbog proteina jer cu sa time unjeti i hrpu masti i puno vise nepotrebnih secera, zar ne (sto je slozices se glupost ako si na dijeti)? Tako gledam i na ostale namirnice, ako je izvor proteina onda treba da je sto cistiji i bez nepotrebnih masti i secera...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Kombinacije sa Ella sirom
« Reply #129 on: September 25, 2012, 06:23:18 PM »
mozda je samo problem u navici da se konzumiraju slatkisi i junk food.

Pa ne bih bas to nazvao navikom.Jedem tj jeo sam slatko zato sto ga obozavam.Mogao bih da zivim na slatkom :D