EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Idem polagano, uz vašu pomoć, nadam se...!  (Read 17235 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Idem polagano, uz vašu pomoć, nadam se...!
« on: March 30, 2009, 11:28:35 PM »
Da se predstavim....22 god, 180cm visoka, studiram...stala na vagu 70 kg!!! (najzadovoljnija sa 63 kg, toliko sam imala prije!)
Što reći? Jednom davno sam uspjela...tada su nastupili praznici i malo po malo sam se vratila na staro!  :wallbash1:
U raznim pokusajima dijeta, pa ne jedenja u međuvremenu, pa prežderavanja...i tako u krug, tu sam gdje jesam...i više ne znam ni kako ni šta! Pa malo jedem ovako, pa malo onako...  :nonono:  Uglavnom, javljam VAM se da krenemo polagano i ispocetka!!! (Ako je moguće uz vašu potporu i ispravke...) Veceras sam stala na vagu, kad ono.... :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: (a kao, konstantno sam na nekoj dijeti... :nonono:  a kile idu prema gore!!!)
...to me sve psihički dotuće!

Ne znam, osjecam da trebam nekoga da me ispravlja u greškama koje radim, da znam da nisam u ovome sama....jer je mojim ukućanima ionako već bilo dosta mog brljavljenja sa jelom i nejelom! Tako da šutim odsada njima!!! :blush:

Trebam jedno 8 kg dolje! (što nije baš malo...)!
Pozitivna stvar je što imam kondicije i nisam početnik u teretani! Konstantno vježbam i nisam uopće prestajala...samo...hrana mi je znači problem!!!  Cak me i živcira to što sam gotovo svaki dan u teretani, vježbam i nikako na zelenu granu! Onda me to isto dotuće! :pullhair: 

Voljela bih kada biste mi vi pomogli da rjesim i ovaj problemčić (svjesna sam da ima i gorih problema u zivotu od kilograma)...da me ispravljate i da vam se javljam kako i što radim dok se ne ushemim! (opet...)

...i da...oprostite sto sam otvorila novu temu....moja stara je negdje u pozadini!  :blush:

Krecem se vec sutra hraniti ovako:

DORUCAK:50g zobenih s mlijekom
MEDJUOBROK: jabuka
RUCAK: meso (200g) + salata
MEDJUOBROK: 100g meso/ riba/ sir + salata
VECERA: 150g piletina + salata
PRED SPAVANJE: posni sir (200g)

Hoće li ovo valjati??? (jesti ugljikohidrate dopodne, a ostatak dana proteine i vlakna!!?)
Ja sam student....imamo piletinu na žaru u studentskom centru....smijem li to ? (ok, ima dodano tamo ulja...ne znam jel to smeta??)

Bila bih zahvalna kada bi se netko javio? Baš se nekako loše osijećam i moram nešto poduzeti! Ne mogu više dijete, izgladnjivanja i prežderavanja i tako u krug!  treba mi nešto normalno!!

Nadam se pomoći i odgovorima....  :blowkiss:


Offline dianna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 187
  • Gender: Female
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #1 on: March 31, 2009, 07:54:30 AM »
hej...;) ti si jednom imala ovdje temu kolko se sijećam  :yes: pa dobrodošla opet.. meni je ok ovaj tvoj jelovnik iako pričekaj nekog stručnog da ti se javi...ja mislim da umjesto ove prve užine voćke nekad možeš ubaciti i neki sendvič( šnita kruha + npr. piletina ili tuna i sir) ...inače tu smo negdje po visini  i težini, ja 185/70kg... ali bi ja na 65kg ali nikako ne ide, variram stalno 1-2 +-

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #2 on: June 22, 2009, 09:02:07 AM »
Dianna, evo me natrag  :yes:...stanje je isto :blush:...jedino što vježbam redovito već mjesec dana :yes: (dobro zadnjih par dana sam bila kod kuće), počinjem ishranu korigirati, sada ću imati vremena jer su rokovi pri kraju! Nisam uspjela prvi puta, pokusati cu ponovno... (motiv mi je promocija u 9 mj i moja i ona moga dragoga, a i idem na upoznavanje roditelja, tako da... :lol:)...nadam se da ću za 2 i pol mjeseca postići nešto, ako ne i sve...valjda se moguće rješiti 7kg u tome periodu!?
Za sada pisem svoj jelovnik, redovito ovdje na forumu.
Dobro je sto sam ubacila utege i hiit,, hiit mogu odraditi 30 minuta već, pa sam ponosna zbog toga.  :clap:Budući da počinjem danas, dan mi je sa 100UH..sutra smanjujem!

Piši mi kako ti treniraš?
Moj trening je ovako: Vježbam 5 puta tjedno! U jutro odradim CARDIO na steperu (40 min) i moje vježbe za leđa (imam problema, pa moram svaki dan to raditi, moj me fiziotarapeut prati, uhvatili smo se ozbiljno posla oboje, nastojimo ispraviti moja bolna leđa!)
Na večer sam u fitnessu i radim 30 min HIIT i onda utege.
Nadam se da je dovoljno?

Malo mi je problem napraviti nekako podjelu, ne znam koje grupe raditi na utezima i kada... pa onda zato radim naizmjenično : noge + leđa i tbušnjaci 1.DAN, a ruke + leđa i trbušnjaci 2. DAN!Tako naizmjence! (malo više radim leđa jer moramo ojačati pojedine mišiće, neki disbalans je prisutan!)

Eto...nadam se uspjehu...da..cak sam naručila i TURBO PEČNICU, za kuhanje i pečenje bez masnoće (to je kod nas najnovije...)hehe  :lol: :lol:, pa ce mi biti jednostavnije kuhati sebi sama...  :clap:
Veselim se svemu, ljetu i moru, odmoru od ispita, posvetiti cu se baš sebi ova 2 mjeseca, biti će radno u fizičkom smislu!
Moram promjeniti navike i sve ovo shvaćam kao ulog u sebe...ljudi završavaju pripreme za ljeto, a ja se šalim na svoj račun da počinjem pripreme za zimu!!!  :lol: :lol: :lol:Tako i jest!

 :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #3 on: June 29, 2009, 01:35:35 PM »
Jucer mi bila 0 uh, danas je 100 uh, pocla da variram...
Jelovnik za danas:
3 zlice ovsenih s jogurtom
kasnije pojela jabuku
3 obrok - 50 g tune (u maslinovom ulju...to bas i nije dobro) i 1 krumpir kuhani
oko 13h pojela integ. kiflu i 120g piletine... to je to sa Uh danas...ostatak dana jedem proteine i povrće...okok 19 h sam u teretani
pozdrav! :blowkiss:

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #4 on: October 25, 2009, 01:16:40 PM »
Bok ljudi, opet ja.... muku mučim s bakteriom Heliobacter pylori vec neko vijeme u zelucu, pila antibiotike i to, vraćam se na normalnu prehranu, dodus ne smijem nista tesko! Za pocetak se trudim sto zdravije jesti, a u teretanu sam isto krenula! Uf, bas mi je tesko, nemam kondicije! Najcesce jedem zobene pahuljice za dorucak, rucam nesto normalno, zdravije...i poslije treninga pojedem vocku i popijem proteinski shejk s mlijekom. Tako mi ide neko vrijeme, a kilaza je negdje oko 68kg. Nije neki velik bauk, ali voljela bih tih 5 kg i dalje da bude manje, pa da budem zadovoljna. Tjesi me sto je zima pa svi sad pocinju redovno s aktivnostima, a tako i ja. Treniram tri - cetiri puta tjedno i to uradim sve u jednom. I cardio i kružni trening! Tako jedino mogu jer mi obaveze drgacije ne dopustaju. Jos uvijek sam student....dobro, jos malo..ova godina je zadnja. Za koji mjesec mi zavrsavaju predavanja pa cu moci svaki dan vjezbati!
Eto, malo sam vas izvjestila. Nadam se da je ovo u redu. Puse  :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #5 on: October 25, 2009, 02:05:53 PM »
sta pijes?probiotike?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #6 on: October 25, 2009, 04:03:41 PM »
Kako mislis probiotik? Za sto? Pila sam do nedavno antibionike neke (2 vrste). Sada nista ne koristim od lijekova!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #7 on: October 25, 2009, 04:30:25 PM »
Quote
muku mucim s bakteriom Heliobacter pylori vec neko vijeme u zelucu
za to
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Sisley

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 106
  • Gender: Female
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #8 on: December 06, 2009, 08:18:59 AM »
POZDRAV SVIMA! ;)
Ma joj, šta da kažem, ne ide mi nikako...stalno krećem, i nikako da se ustalim, uvijek me nešto spriječi. Krenula sam vježbati i trčati onda kako je bilo i rečeno pa sam nesto u koljenu nategla, nisam mogla hodati i sve propalo šta sam radila. Počela opet i onda me bolio želudac opet... i onda sam ponovno radila test na Helicobacter Pylori i ok je, negativan je. Idem još ovaj tjedan na gastroskopiju...strah me toga, ali nije valjda toliko strašno.  :blush:
Problem je što ja ne mogu tako da se hranim, recimo da ne jedem nešto kruha jer kad pojedem kruh, ne boli me trbuh, kao da mi pokupi tu kiselinu u želucu i nemam problema. Testirala sam ga tako...  :)   Nemoguće je da jedem recimo meso i salate (dan kad je 0 UH i dan kada je 50 UH) jer osjetim želudac čim je nešto sirovo, kiselije (voće, salata) pa čak i jogurt, ako uz to ne pojedem nešto suhoga (kruh, riža), onda goriiiiii  :wallbash1:

Smeta me što nikako ne mogu konstantno da treniram, tu je još i fakultet i predavanja i nekada ne mogu ni stići jer učim. Još malo pa sve to  završava (u siječnju ) pa ću se šlepati do tada. :blush:. Trudim se, otkidam, onda se desi noga, pa trbuh, pa viroza...i sve pade u vodu. Ja se neću predati! Želim promjene i ZNAM da to mogu uraditi! Planiram i mozgam kako da sve ukombiniram! U siječnju mi završavaju predavanja pa tada mogu svako jutro opet na vožnju bicikla, trčenje u fitness, do tada se šlepam...

Prehranu ne znam kako da organiziram...razmišljala sam i o ZONA PREHRANI (40:30:30 u korist UH), toga se moja prijateljica držala i bilo joj je super, a jela je i kruh i rižu recimo na večer i uz obrok ali sve u omjerima koji su dozvoljeni za tu prehranu. Pa sam nešto i ja tako kombinirala da bi mozda mogla??
Dobra stvar je što sam ja ista, nisam se ujačala što je ok. Ali hocu promjene i nikako da uhvatim ritam jer me uvijek nesto muči i složi se tako da ne ispadne dobro...  :nonono: I onda sve ispočetka?!!!!!
Što VI mislite o toj ZONSKOJ prehrani? Ne znam kako da radim sad kad imam više kiseline u želucu, to je sve posljedica te bakterije od prije i problema, spasava me kruh, pa sad ne znam kako i šta?Trbuh mi jest malo osjetljiviji sada. (Čak sam otišla kod gospodina koji ima svoj fitness i propagira ZONA prehranu pa me je izmjerio, mast, kilažu i napisao te neke blokve hrane koje ja lično moram uzimati, s obzirom na težinu, visinu, bf i ostalo...)Sad ne znam, rekoh, da pitam i Vas jel ta ZONA za mene i što da uradim?

Eto nadam se da ćete me savjetovati što je najbolje za mene. :)
ZAHVALJUJEM!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Idem polagano, uz vasu pomoc, nadam se...!
« Reply #9 on: December 06, 2009, 08:45:44 AM »
ja mislim da ti neces nista uraditi
jer je zona zahtevna, moras spremati jela koja ona predvidjaju, a ti jos student
moj savet resi problem sa zeludcem, jer skidanje viska i hleb ne idu zajedno
a verujem da je tvoja drugarica smrsala, samo u cemu..znam ja kako izgleda ta dijeta i mnoge zonerke jos uvek pokusavam da dovedem u normalnu , jer od musake, nema misica veruj mi

resi zeludac , pa onda u dijetu, pocinjanje i prekidanje bilo cega, unistava tvoje samopouzdanje jer svaki put ces biti sve teza, kada ulazis u neku drugu dijetu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap