Trening > ::Cardio::

da li prosirene vene smetaju treniranju?

(1/2) > >>

vlada85:
zanima me da li prosirene vene smetaju i da li mogu da nastanu kod vezbi sa opterecenjem ili u kardio treningu. interesuje me iskustvo nekoga ko je imao problema i kako ih je resio/la. hvala unapred :thumbup1:

Tikica:
Prosirene vene nastaju kod ljudi koji dugo stoje, kod onih sa vecom telesnom tezinom , nekad u trudnoci a i geni imaju uticaja tu!
Citala sam negde da preterana aktivnost nije dobra .. najbolje je plivanje jer aktivira sve misice i nema gravitacije sto znaci - automatski nema dodatnog pritiska.
Svi sportovi koji zahtevaju nagle i brze kontrakcije misica ne preporucuju se.

Tikica:
Jos nesto...  :vertag:

..Osnovno je jesti hranu koja je bogat izvor bioflavonoida (citrusi, svo voce i povrce bogato vitaminom C, heljda, grozde, sipak, zeleni caj, borovnica). To su supstance koje deluju kao jaki antioksidansi, sprecavaju infekcije i upale, jacaju zidove kapilara i vena.

ANILI:
Ja sam imala problem sa kapilarima i venama....sad kad sam pocela da radim zato sto sedim ceo dan i primetila sam da mi puko kapilar....sto znaci da puca u mom konkretnom slucaju...ceo dan spustene noge i plus stikle...smrt za vene....isto taka prosle godine kad sam "forsirala" sa treninzima.....prosirile su mi se vene...bukvalno su mi bile nabreknute....pa pravila sam pauzu od par dana i povuklo se....isto se desava i kad je toplo vreme....al nasla sam neke tablete za vene i kapilare....na bazi vina i mogu da kazem da su mi tad pomogli....sad nisam imala slicne probleme sem male kapilare al kad unosim po dva puta na dan C vitamin od 1000 ne pucaju....znaci samo C vitamin i uzivaj VVVLADOOO :thumbup1:

vlada85:
hvala tikice i anili na odgovoru... :blowkiss:

ajde neki bilder da da svoj odgovor...

p.s. nemam ja problema sa venama, ali sve jedno hvala :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version