EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: nikotin  (Read 5440 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bosanac27

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
nikotin
« on: July 20, 2007, 08:14:34 PM »
Pozdrav svima, javljam se iz brckg, BiH...
kao klinac do nekih 10-11 godina sam bio "cackalica" znate onaj sistem, roditeljska straza kraj mene i tanjira dok ne pojedem barem 2 zalogaja... bolesljiv, ovo-ono... e onda dodje pubertet, i kako hormoni pocese da luduju, ja od tada gladan dan i noc :)
elem, od tog perioda mislim da sam samo nekih godinu dana imao "normalnu" tezinu, i to u vojsci, i neko vrijeme posle, gdje sam izgubio 20kg...
poceo sam da pusim, pa prestajao, pa onda krene naglo debljeanje kad prestanem... pa tako ukrug
inace, svako ljeto sam se "sam od sebe" topio i po 10-ak kg, ali sa prvim zaklanim svinjcetom na zimu, sve po starom...
visok sam 190, i trenutno sam dogurao do svog maximuma u kilazi, a to je 117kg, ozenio se prije 2 godine, i onda su i ta "sezonska" topljenja od po nekoliko kg nestala...
u medjuvremenu sam poceo da pusim i vise od 2 kutije dnevno, tako da mi svaki veci fizicki napor predstavlja problem...
slatko me "ubija" i jedem svu onu silu nezdrave hrane....

ukratko, stvorio sam krsh od sebe...

mislim, da moj najveci problem lezi u motivaciji, nekoliko puta sam zapocinjao onu dijetu, (ne znam kako se zove, kada se mijenjaju 4 dana, sa velikim akcentom na vocu), ali posle prvih rezultata i skinutih kg, nekako se opustim i pocnem da krsim pravila, i sve se vrati brze nego sto je otislo....
i onda sam naravno skont`o da dijeta sama po sebi, ma kakva bila, nije pravo resenje za ovoliki visak koji ja imam...
naisao sam na vas forum, i odlucio da povucem crtu, i krenem sa necim konkretnim...
inace, neredovno spavam, imam i po 5-7 nocnih smjena u mjescu, takav mi je posao.... fizicki sam totalno inaktivan...

vec sam napomenuo da pusim "k`o turcin" pa me zanima da li je uopste pametno odjednom krenuti sa nekim vjezbama, jer je vrlo moguce da mi srce i nije bas imuno na svu silu katrana i nikotina koji sam protjerao kroz pluca
svjestan sam da je to prvo sto bih trebao da uradim, dakle da prestanem da pusim, i mozda da pocnem sa laganim setnjama, u kombinovanju sa zdravijom ishranom... sta posle toga, ima li neko preporuku za ovaj konkretan slucaj...

hvala
Drazen

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nikotin
« Reply #1 on: July 20, 2007, 08:22:34 PM »
pozdrav i dobro dosao..
pokusacemo da te motivisemo, ali sve sto mozemo je da ti pruzimo podrsku kroz ovaj vid komunikacije, kao i nesto saveta..sve ostalo je na tebi.
kako se sada hranis i koliko imas mogucnosti da se prilagodjavas nekoj ishrani, ovde mislim na finasnije jer kvalitetna hrana zahteva i malo vise para ,nego obicna ishrana..
to sto pusis, pa mnogi vrhunski sportisti to rade, sto ne znaci da je dobro, ali su sigurno nasli nacina kako to da usklade..
u sustini, pokusacemo da nadjemo resenje, a sve ostalo je do tebe.. :yes:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Bosanac27

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: nikotin
« Reply #2 on: July 20, 2007, 08:27:10 PM »
hvala na brzom odgovoru

sto se tice ishrane, finansijske mogucnosti imam, mislim, nije problem, jedino sto imam malog klinca, pa necu bas mnogo da samram zenu da posebno pravi za mene nesto,
kao sto rekoh, godinama sam navikao da preskacem sve sto je zdravo, voce, povrce, i sl, a zderem samo "suicidnu" hranu, znaci i tu je samo volja u pitanju
inace, radim skoro svaki dan, i na poslu sam osudjen na obrok koji je sve, samo ne zdrav, a nije dozvoljeno unositi svoju hranu ?!
tako da bi mozda sretnije resenje bilo, nikako ne jesti na poslu...
radim po rezimu jedan dan 1. smjena, drugi dan 2., ili po par dana prva, pa druga, uglavnom nema nekog reda....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nikotin
« Reply #3 on: July 21, 2007, 12:30:23 AM »
ajmo za pocetak da ubacimo nesto od proteinske hrane, da bar dva puta kod kuce pojedes ili tunu, oslic ili belo, teletinu
na posao da napravis senvich od ovih proteinskih izvora i unutra mozes da stavis neki posan sir i malo zelene salate..
znaci cilj u narednih 10-ak dana da ubacis 4 obroka gde ce biti proteina, uz njih ces za pocetak da jedes samo vlakna(salate)
koristi zenu dok kuva jela da kuva i tebi pa pre nego sto ubaci ulja i zacina ti odvadi sebi mesa i povrca..
bilo bi pozeljno da ti odvojeno priprema i to npr za ceo dan sta ces da jedes pa samo podgrevas.
pokusaj da sto manje jedes slatkisa pa cemo za 10-ak dana da pojacamo tempo..
ti u ovoj temi mozes da vodis evidenciju sta i kako , pa cemo mi da te pratimo i korigujemo u hodu..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Bosanac27

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: nikotin
« Reply #4 on: July 22, 2007, 05:22:23 PM »
pozdrav
juce i danas sam jeo tunu, i uglavnom ribu, sa salatom
na poslu je bila skusa, i pastrmka, (przena, nazalost) ali bolje i to nego pomfrit i pohovane palacinke)
brzo osjetim glad, ali suzdrzavam se

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nikotin
« Reply #5 on: July 22, 2007, 06:54:42 PM »
osetis glad jer ti je ranije  masna hrana drzala sitost, a to nije relevantan parametar da je telo dobilo sta mu je potrebno..bas naprotiv..
samo nastavi tako  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: nikotin
« Reply #6 on: July 22, 2007, 08:53:15 PM »
poceo sam da pusim, pa prestajao, pa onda krene naglo debljeanje kad prestanem... pa tako ukrug ..........

cula sam da pomaze seme suncokreta protiv pusenja... :dunno:
ako nije problem da ti Lazic dozvoljava da to grizkas... :)
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: nikotin
« Reply #7 on: July 22, 2007, 09:51:35 PM »
cula sam da pomaze seme suncokreta protiv pusenja... :dunno:
ako nije problem da ti Lazic dozvoljava da to grizkas... :)

nisam za to da se porok smenjuje drugim porokom...ili -ili  :nonono:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: nikotin
« Reply #8 on: July 22, 2007, 10:05:16 PM »
nisam za to da se porok smenjuje drugim porokom...ili -ili  :nonono:

uh...samo pitam,nisam znala da nije preporucljiv u BB..
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!