EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Diskusija o vegeterijanstvu  (Read 18988 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #20 on: September 09, 2007, 01:37:06 AM »
Ja jedem samo ribu (od mesa) vec 10 god. Razlog: od 2 - ge godine mi je bilo meso, mnogo zumanaca i teskih sireva zabranjeno, zbog kamena u bubregu. Kasnije mi se dogodilo trovanje hranom, ovaj - bas se jelo mnogo mesa   :boxed: Od tada ne mogu da ga smislim.. Jedem ribu, belanac, mleko i mlecne proizvode  :yes:
When there is a will - there is a way!

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #21 on: September 09, 2007, 03:00:36 AM »
Ja to ubijanje zivotinja kapiram kao lanac ishrane, a odgovor na pitanje koje se namece: gde je covek u tom lancu i ko njega lovi, moj odgovor je-na kraju lanca i niko ga ne lovi kao sto ni lava niko ne lovi zbog mesa. Taj lanac mora da ima kraj. Nebih mogla da zakoljem, kao sto mnogi nemogu, jer smo nauceni da sve te ubijene zivotinje kupujemo. Sta bi bilo s lavom kada bi ga hranili travom ? Opet bi trazio meso. A covek je razvijajuci svoju inteligenciju i filozofiju o prirodi naucio kako da sputava svoje nagone i potrebe, a i dalje se radja sa zubima kakve imaju svastojedi... :yes:

Ipak smatram da svako ima pravo da se hrani kako god zeli...
Should I stay, should I grow...

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #22 on: September 09, 2007, 09:28:08 AM »
Ja to ubijanje zivotinja kapiram kao lanac ishrane, a odgovor na pitanje koje se namece: gde je covek u tom lancu i ko njega lovi, moj odgovor je-na kraju lanca i niko ga ne lovi kao sto ni lava niko ne lovi zbog mesa. Taj lanac mora da ima kraj. Nebih mogla da zakoljem, kao sto mnogi nemogu, jer smo nauceni da sve te ubijene zivotinje kupujemo. Sta bi bilo s lavom kada bi ga hranili travom ? Opet bi trazio meso. A covek je razvijajuci svoju inteligenciju i filozofiju o prirodi naucio kako da sputava svoje nagone i potrebe, a i dalje se radja sa zubima kakve imaju svastojedi... :yes:

Ipak smatram da svako ima pravo da se hrani kako god zeli...

E sad da li imaju zube kao mesojedi ili kao svejedi ili kao biljozderi tu isto ima raznih teorija od kojih svaka vuce vodu na svoj mlin. Pa cu ti eto samo tako navesti kao primjer jednu koalu koja ima ocnjake vece od jednog vuka a cisti je biljojed (o australskoj koali govorim).
Drugo, opet duzina crijeva i probavnog trakta ista stvar, razlicite teorije, naravno svaka tvrdi svoje.

Vegetarijanstvo/veganstvo zbog zdravlja?
Znam i bolesne i zdrave vegetarijance i vegane. To je vise stvar poznavanja prehrane i kako taj tu prehranu primjernju. Ima onih koji su stalno na cipsevima, pitama, raznim sokicima, marmeladicama, przenim krumpirima i kojekakvim veggie odrescima, a ima i onih koji jedu siroviju hranu, koji koriste razne sjemenke lana, sezama, suncokreta i orasastih plodova i koji su zdravi za razliku od onih prethodih.
Isto tako ima svejeda koji bi se mogli tako nazvati fast food nation, a ima i onih koji gledaju da jedu nemasno meso, koji jedu salate uz obroke, paze na razne druge stvari.
Mislim da se uz vegetarijanstvo a i veganstvo moze biti i zdraviji nego na nekoj drugoj prehrani jer ima drugih teorija koje su se pokazale i u praksi da to stvarno tako i jest.
Razni mitovi da normalnom covjeku treba toliko i toliko bjelancevina, kalcija, vitamina b12, zeljeza i sl. nisu se pokazali istinitima vegana.

Kazem vam, mozemo se mi tu prepirati koliko hocemo i koliko ce nam se dati, ali na kraju cemo doci do toga da ce svatko iznositi pojedine teroije koje ce ovaj drugi pobiti s nekom drugom teroijom koju ce ovaj opet pobiti pak s drugom.
Meni se to ne da.
Ja znam da mogu zivjeti zdravo i sretno na ovakvoj prehrani isto kao sto netko moze zivjeti zdravo na "svejedskoj" prehrani. :)
Pozz

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #23 on: September 09, 2007, 01:11:02 PM »
Jbt-dal je moguce....Daj manite se teorija i filozofiranja-dajte mi neke cinjenice.....Niko tebe covece ne ubedjuje da ti postanes krvozedni mesozder,radi sta god hoces-to je tvoja stvar...Jedino sto ja zelim je da mi se na konkretno pitanje "zasto je zdravije"-odgovori sa cinjenicama...Teorije i prepucavanja me ne zanimaju-samo cinjenice...Ja sam vec rekao-mogu da navedem sto cinjenica zasto vegetarijanstvo N.I.J.E dobro i isto tako sto cinjenica zasto je prehrana koja se bazira na svemu bolja,naprednija...,kako god....Ali ako je sve sto imate da mi ponudite na bazi teorija,prica,filozofiranja a da pri tom nista od toga nije objasnjeno,onda vi ljudi imate problem-znaci ne znate sta radite....Ne mogu vise da se bakcem-ako neko ima nesto konkretno da kaze,super-do tad cu da smatram(ja i svi ostali) da jednostavno nemate pojma ni sta pricate ni sta radite........
filmovi.infopult.net

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #24 on: September 09, 2007, 01:13:35 PM »
zato su diskusije, mozda neko predje u vegetarijanca kada cita vase argumente a mozda neki vegetarijanac shvati da to nije ili se vrati na normalnu ishranu..
zdrava i normalna ishrana je ishrana koja u sebi ima sve
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #25 on: September 09, 2007, 01:44:31 PM »
Jbt-dal je moguce....Daj manite se teorija i filozofiranja-dajte mi neke cinjenice.....Niko tebe covece ne ubedjuje da ti postanes krvozedni mesozder,radi sta god hoces-to je tvoja stvar...Jedino sto ja zelim je da mi se na konkretno pitanje "zasto je zdravije"-odgovori sa cinjenicama...Teorije i prepucavanja me ne zanimaju-samo cinjenice...Ja sam vec rekao-mogu da navedem sto cinjenica zasto vegetarijanstvo N.I.J.E dobro i isto tako sto cinjenica zasto je prehrana koja se bazira na svemu bolja,naprednija...,kako god....Ali ako je sve sto imate da mi ponudite na bazi teorija,prica,filozofiranja a da pri tom nista od toga nije objasnjeno,onda vi ljudi imate problem-znaci ne znate sta radite....Ne mogu vise da se bakcem-ako neko ima nesto konkretno da kaze,super-do tad cu da smatram(ja i svi ostali) da jednostavno nemate pojma ni sta pricate ni sta radite........
Ok smatraj.  :yes:

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #26 on: September 09, 2007, 01:57:17 PM »
I ocekivao sam ovako nesto....Posle citanja ove teme vise nikom nece ni pasti na pamet da razmislja o vegetarijanstvu a jos manje da to postane...Jer jako je tuzno kad neko ima neko uverenje i kune se u nesto a nema ni jedan jedini argument da to odbrani....
filmovi.infopult.net

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #27 on: September 09, 2007, 04:31:48 PM »
ok, ajmo reci da vegetarijanska kuhinja ukljucuje vise povrca, voca, zitarica, mahunarki i sl. i s time i vise vitamina i minerala.
Izbacujuci mlijeko iz prehrane cuva se kalcij u kostima.
Ne jeduci meso takoder cuvamo kalcij u kostima zbog kiselosti koju meso stvara u tijelu.
Ne jedenjem mesa ni mlijeka ni jaja ne gubimo takoder vitamin b12 iz tijela. Kako je moguce da netko tko jede hranu zivotinjskog podrijetla da pati od pomanjkanja tog vitamina?
Hoces istrazivanja koja tvrde da je mlijeko povezano sa raznim bolestima tipa dijabetes, bronhitis, akne, ...?
Meso sadrzi i do 14 puta vece koncentracije raznih lijekova, pesticida i sl. nego povrce i voce.

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #28 on: September 09, 2007, 04:33:18 PM »
@wldnbg
i da btw. kad si vec tako otvoren za diskusiju a rekao si i za pomaganje sto mi ne pomognes onda pri mom meniju u temi koju sam otvorio prije tjedan-dva.
Tamo si dosao, nastupio i otisao.
Hvala.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #29 on: September 09, 2007, 07:19:55 PM »
poenta je da se lepo komunicira
idemo princip pitanja i odgovora..imate slobodu da postavite sve linkove ii tekstove koji podrzavaju vase stavove..
Ja znam sta je za mene najbolje.pre bi ubio ceoveka nego zivotinju ali je i dalje jedem meso, evropa je odavno izbacila klanje kao za umor zivotinja, tako da to vise ne ije vodu, strah i sve ostalo...
vec sam milion puta rekao i nikada necu da kazem o nekom ko nije kao ja da nije u pravu, ali taj ko nije kao ja neka se koristi argumentima da odbrani svoj stav.

to je poenta diskusija  :)

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap