EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Wimbldon  (Read 13085 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Wimbldon
« on: July 06, 2008, 12:10:13 AM »
[float=left][/float]

Nestor i Zimonjić osvojili Vimbldon

Srpski teniser Nenad Zimonjić pobednik je Vimbldona u konkurenciji dublova. On je zajedno sa Kanađaninom Danijelom Nestorom savladao devete nosioce Jonasa Bjorkmana i Kevina Alijea rezultatom 7:6, 6:7, 6:3, 6:3. U prva dva seta nije bilo brejka, ali su Nestor i Zimonjić u trećem i četvrtom u ranim fazama seta pravili brejkove, a potom kontrolisali situaciju na terenu. Nenadu je ovo prva Gren slem titula u muškom dublu u karijeri. Nestor će od ponedljak biti najbolji dubl teniser na svetu.

Zimonjić i Nestor su odlično igrali tokom celog takmičenja i redom dobili dublove: Aleksa Bogdanovića i Džonatana Marija, Radživa Rama i Bobija Rejnoldsa, Maksa Mirnog i Džejmija Marija, Kevina Andersona i Robina Lindsteta, u polufinalu Lukasa Dlouhog i Leandera Paesa i sada Bjorkmana i Alijea.

Nestor je izneo najveći teret polufinalnog dvoboja, a u završnom okršaju Zimonjić je brilijirao, uprkos povređenoj ruci. Nenad je priredio publici spektakularan poen u poslednjem gemu kada je posle smeča rivala visoko skočio i napravio ’viner’ iz neverovatno teške pozicije.

Najboljem srpskom dubl igraču ovo je bilo treće finale Vimbldona, a u prethodna dva puta gubio je od tada najboljih parova sveta – Vudforda i Vudbridža 2004. godine i od braće Brajen dve godine kasnije.

Nestor i Zimonjić će za trijumf na trećem Gren slem turniru u sezoni biti nagrađeni sa 290 hiljada evra.


www.b92.net
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline jela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: Wimbldon
« Reply #1 on: July 06, 2008, 10:03:07 AM »
Svaka mu cast, zasluzio je :clap:

Offline user_name

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 161
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #2 on: July 06, 2008, 12:59:41 PM »
Ne, da je bio dobar nego odlican, sve cestitke Zimonjicu za prvu titulu :clap:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #3 on: July 07, 2008, 02:01:23 AM »
E kad je komentator krenuo da sere "vise nije samo kralj sljake sad je pravi kralj" ugasio sam tv i zavario daljiski u njega  :pullhair: :pullhair: :pullhair:

Kako ne volim nadala, jedini on mora da glumi ludilo i igra levom rukom(a inace je desnjak) i da igra ceo mec sa osnovne linije  :pullhair: :pullhair:

A odnos leve i desne ruke mu je 3:1  :crazy:

mrzim ga  :lol:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #4 on: July 07, 2008, 02:35:14 AM »
E kad je komentator krenuo da sere "vise nije samo kralj sljake sad je pravi kralj" ugasio sam tv i zavario daljiski u njega  :pullhair: :pullhair: :pullhair:

Kako ne volim nadala, jedini on mora da glumi ludilo i igra levom rukom(a inace je desnjak) i da igra ceo mec sa osnovne linije  :pullhair: :pullhair:

A odnos leve i desne ruke mu je 3:1  :crazy:

mrzim ga  :lol:

Koliko god tebi to nije prijalo,meni jeste ...jer Nadala gotivim vise od bilo koga...decko je za svaku pohvalu i vise sam nego presrecan zbog ovog njegovog uspeha...Koliko god sam se nervirao i grizao kod onog promasenog forhenda za pobedu,toliko sam se veslio nakon pobede...

A sto se tice samog meca...ne pamtim ovakav mec...288 minuta borbe..i to kakve..svaka im cast.

Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #5 on: July 07, 2008, 09:23:46 AM »
Visko je lepo rekao.trenutno je Nadal bolji teniser od federera..hteo to neko da prizna ili ne.I ja vise volim federera..ali je sad tako  :dunno:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #6 on: July 07, 2008, 12:28:40 PM »
Ma Nadal je najbolji igrac sa osnovne linije i tu nema sta, jednostavno brz je moze svaku loptu da stigne i jak je i precizan. Ali Federera sam uvek voleo puno vise jer je on kompletan igrac, pravi teniser jednostavno, ima sve.A o servisu da ne pricam!!! Nadalovi servisi su smesni i jako sam se iznervirao sto Federer nije mogao da mu uzme brejk tj uzeo je samo jedan na celom mecu  :crazy: Po meni Nadal i dalje nije bolji igrac od Federera na travi nego ovaj nije imao dan i jbg  :rolleyes01:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline nellle

  • ExYu sampion-JUNIOR
  • *
  • Posts: 212
  • Gender: Male
  • masa je keva!!!!
Odg: Wimbldon
« Reply #7 on: July 07, 2008, 03:00:17 PM »
nadal je trenutno bolji igrac od federera jer ovaj pederira bez trenera...

cim bude imao trenera verujem da ce se vratiti onaj stari federer koga niko ni u snu ne moze da pobedi...

nadal je ove godine mashina,niko mu ne moze stati na put,ali sledeca je federerova godina ponovo...

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #8 on: July 07, 2008, 05:49:58 PM »
Quote
Nadalovi servisi su smesni i jako sam se iznervirao sto Federer nije mogao da mu uzme brejk tj uzeo je samo jedan na celom mecu


Pa on vec par puta ne moze da mu uzme brejk?!

Federer se malo i zasitio tenisa...tako prica...ali mozda sad dodje do otreznjenja,kad vidi da ima trenutno neko bolji.

Samo znam da onaj nas mucenik nece moci pored Nadala nista.
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Wimbldon
« Reply #9 on: July 07, 2008, 07:49:19 PM »
Samo znam da onaj nas mucenik nece moci pored Nadala nista.

 :yes: Treba on jos par godina da gusli da bi mogao parirati njima dvojici...
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.