EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Proteini  (Read 230230 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #170 on: November 28, 2009, 01:40:25 AM »
Ne znam Ted jebesh ga, en razumijem se ali na ovom sto jedem pise da je bez holesterola, ne znam kakav josh ima, mozda onaj przen u ulju?

ti jedes najverovatnije peceni ne slani kikiriki. zovu ga dijetalni jer jedine masti koje sadrzi jesu masti koje sama mahunarka ima. nego pricas onekim stvarima koje ti uopste nisu poznate. uz to lazic je pisao dijetu kako izgubiti visak kilograma gde jednom nedeljno preporucuje da se jede kikiriki. nego slabo citas forum. jeste da kikiriki nije sjajan izvor proteina ima i dosta masti a i 670 kalorija na 100gr. zalete se svi zato sto u 100gr ima 25gr proteina, jesu biljnog porekla, ali to je neka druga tema. medjutim, nije tema da li valja ili ne vec sta jeizvor proteina. mnogi koji idu u teretanu (muskarci) licno ih poznajem jedu soju i ako nije pozeljna za muskarce. no dokazi ti njima to kada vide etiketu o nutritivnoj vrednosti gde pise 50gr proteina na 100gr proizvoda.

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Proteini
« Reply #171 on: November 28, 2009, 01:59:39 AM »
Ne znam Ted jebesh ga, en razumijem se ali na ovom sto jedem pise da je bez holesterola, ne znam kakav josh ima, mozda onaj przen u ulju?
ma to ti je samo glupi marketinski trik da se stvori utisak da je to nesto ekstra zdravo,kao sto se i od soli stvara bauk, kikiriki je kikiriki i nista vise,a cak i da je przen na ulju tesko da ce imati holesterola u sebi,vec samo vise masti :dunno:


Uploaded with ImageShack.us

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Proteini
« Reply #172 on: November 28, 2009, 09:34:56 AM »
ma to ti je samo glupi marketinski trik da se stvori utisak da je to nesto ekstra zdravo,kao sto se i od soli stvara bauk, kikiriki je kikiriki i nista vise,a cak i da je przen na ulju tesko da ce imati holesterola u sebi,vec samo vise masti :dunno:
Ok, hvala na pojasnjenju Ted.  :)



hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #173 on: November 28, 2009, 04:09:31 PM »
Biljne masnoće i biljni proizvodi NEMAJU HOLESTEROLA, sto Ted reče to je samo klasična navlakuša za neinformiranu populaciju.
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteini
« Reply #174 on: November 28, 2009, 04:35:41 PM »
dobar izvor proteina je i riblje brasno, ali ko ce da ga jede  :crazy:
balansirajte malo , sto bi neko pojeo 50 gr masti za 25 gr proteina, i to u danasnje doba, kada ima hrane na pretek
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Proteini
« Reply #175 on: November 28, 2009, 05:08:33 PM »
Quote
sto bi neko pojeo 50 gr masti za 25 gr proteina, i to u danasnje doba, kada ima hrane na pretek
To i pokusavamo Slobi objasniti svo vrijeme... :)

Biljne masnoce i biljni proizvodi NEMAJU HOLESTEROLA, sto Ted rece to je samo klasicna navlakusa za neinformiranu populaciju.
Hvala i tebi Bebac, nisam ni ja to znao...jbg znas kako kazu covjek se uci dok je ziv i opet umre u neznanju. :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: Proteini
« Reply #176 on: November 28, 2009, 09:07:38 PM »
Proteini u kikirikiju nemaju odgovarajuci aminokiselinski profil, stoga se proteini iz kikirikija ne racunaju u dnevni unos.
Oni se u ishrani unose zbog nezasicenih masti, a ne zbog proteina!

P.S. I u pasulju i soji ima proteina, ali... :rolleyes01:
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Proteini
« Reply #177 on: November 28, 2009, 09:24:53 PM »
mozete vi da racunate i proteine iz hleba..ali onda nemoj da se pitate sto unosite 200 gr proteina a ne rastete
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: Proteini
« Reply #178 on: November 29, 2009, 11:36:45 PM »
mozete vi da racunate i proteine iz hleba..ali onda nemoj da se pitate sto unosite 200 gr proteina a ne rastete

 :yes: :yes:

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: Proteini
« Reply #179 on: November 30, 2009, 08:38:28 PM »
moze neko da mi da neke informacije o gilicama ( riba ) ?
interesuje me pretezno koliko ima masti , proteina .. hvala.. poz  :help: