EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Duduk  (Read 2287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zheX

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Duduk
« on: January 04, 2014, 02:01:09 AM »
Eto već sam u naslovu opisao sebe kao takvog. Dakle ja sam apsolutni duduk sto se tiče pravljenja programa ishrane. "Trošim dane" vežbajući u teretani (2 meseca), a nikako da se sredim sa ishranom. Upoznat sam sa pričom da mi treba proteina, uh, i to i sad ja sam jeo i belog mesa (100-250gr) kad koliko imam i jeo sam i pirinča i krompira i sve sam ja nekako to mešao, al moj problem je što bih hteo da sastavim plan "života". Dakle spisak/tablicu gde će da piše kad ustajem kad šta jedem i kad ležem. Ne daje mi se baš 200€ za privatnog trenera koji će to umesto mene da uradi, al brate mili ja nisam lenj nego sam glup i uporan i ne mogu da sastavim ništa. Ako neko može da mi izađe u susret da mi samo malo pomogne oko toga da napravim raspored. Cilj mi je da mogućnost da se kvalitetno hranim pretvorim u svoju korist. 168cm/69~71kg i nit sam nešto mršav nit sam debeo, cilj mi je da izgledam pristojno, ne neka definicija nego eto malo mase i malo više mišića. Znam da jedem go*na i da zvučim kao mongoloid al trudim se da budem bolji... Pozdrav  :dir_bye1: :dir_bye1: :dir_bye1:

Offline murbi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 56
Odg: Duduk
« Reply #1 on: January 04, 2014, 12:57:17 PM »
Evo ti mog plana pa iskopiraj ako mozes da ispratis, napredovaces sigurno, ja malo kasnije ustajem ali sustinu ces videti:

11h: 4 cela jaja + 100g mlevenih ovsenih zajedno u kajganu + multivitamin
13:30: 200g pileceg filea sa skare + 40-tak g kostunjavog voca
16h: trening
17h: merica Whey + 25g dekstroze
18h: tunjevina + 100g pirinac + velika salata
20h: 200g belo meso + 100g pirinac + velika salata
23h: 200g Meggle posni sir

Offline zheX

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Duduk
« Reply #2 on: January 04, 2014, 02:19:07 PM »
Hvala ti murbi... ni ja nešto ranije ne ustajem tako da mi mnogo znači što si mi poslao, jedino me brine što ja ne koristim nikakve suplemente pa ne znam šta da "ubacim" posle treninga... i interesuje me npr jel mogu da promenim jedan dan da mi ne bude svaki dan belo meso, nisu mi pare problem nego da mi se ne smuči baš svaki dan isto ili to tako treba?

Offline murbi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 56
Odg: Duduk
« Reply #3 on: January 04, 2014, 02:35:22 PM »
Naravno, tu gde sam u mom primeru napisao 200g belog mesa, mozes i 200g ribe ili 200g govedine. Mozes da krenes i sa ovakvom ishranom bez suplemenata, siguran sam posto si pocetnik a i laksi si po kilazi, da ces se lepo razviti u narednih 7-8 meseci ukoliko ne zabusavas u ishrani, a posle toga bi mogao da ubacis i whey, kako bi se rast neometano razvio, ili da tada ubacis jos 200g mesa dnevno.

Trebam dodati i sledece, whey se koristi odmah posle treninga jer je najbrze svarljiv i obezbedjuje proteine telu kada su najpotrebniji, a dok jos traje krvna pumpa. Ukoliko ga ne koristis trebas ga zameniti isto tako brzim izvorima proteina, a to su riba, jaja i piletina, dok mlecne proizvode i govedinu ostavljas za obroke posle toga ili za pred spavanje.

Offline zheX

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Duduk
« Reply #4 on: January 04, 2014, 02:55:26 PM »
pa ne znam šta da ti kažem, al mislim da ću da ti se zahvalim tako što ću da ispoštujem sve što si mi predložio...  :)

Offline Vedzo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
  • No Pain No Gain
Odg: Duduk
« Reply #5 on: January 17, 2014, 03:50:12 PM »
Pocecu i ja da koristim ovaj plan,jer trenutno nmg da se opredelim ni na jedan drugi. Pa ako bog da bice nesto. :D  :clap: :yes: