EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: UH  (Read 173399 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #60 on: August 16, 2007, 01:46:29 AM »
- Meni je karfiol, sargarepa, brokli itd sve to gadno i ne mogu da to jedem. Uglavnom volim te salate da jedem. Ali ja to uvek jedem uz jelo.
Sta od voca ima vlakna? Jabuka, breskve (one su jos kratko tu),...


- Da li valja ono smrznuto povrce sto ima da se kupi u prodavnicama, mislim da Frikom proizvodi, oko 500g negde oko 70-100din je? Skuvam to pa svakodnevno da jedem kao izvor vlaknastih UH-a.


- Ako su spagete skrobasti sto ne moze pirinac da odmeni?
Ako hocu nesto za promenu i da ne jedem svakodnevno pirinac onda jedino kuvani krompir, grasak, pasulj,... Sve je to manje UH-a na 100g od pirinca a i ne mogu tolko da unesem toga. Sta mi onda preporucujete?


- 3000 kalorija. Kolko bi od toga u procentima trebalo da bude proteina, UH i masti?
Svakako ja se uvek trudim da kroz zivotinjske namirnice unesem izmedju 220 do max 300g proteina + whey.
Varijacija UH-a na masi ne pomaze? Nisam mislio da idem do 0 UH-a dnevno nego npr 400g,300g,200g,100g pa opet u krug?


articoka- hehehee nemam pojma ni ja  :crazy:. Samo sam copy/paste opicio

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: UH
« Reply #61 on: August 16, 2007, 01:55:29 AM »
Quote
Meni je karfiol, sargarepa, brokli itd sve to gadno i ne mogu da to jedem. Uglavnom volim te salate da jedem. Ali ja to uvek jedem uz jelo.
Sta od voca ima vlakna? Jabuka, breskve (one su jos kratko tu),..


bez ovih gadnih nema dobre probave, soli dok jedes, pripremaj na pari

Quote
Sta od voca ima vlakna? Jabuka, breskve (one su jos kratko tu),...
jedi sta hoces, samo ne preteruj

Quote
- Da li valja ono smrznuto povrce sto ima da se kupi u prodavnicama, mislim da Frikom proizvodi, oko 500g negde oko 70-100din je? Skuvam to pa svakodnevno da jedem kao izvor vlaknastih UH-a.
valja, ako su vlaknasti , ja jedem njihovu boraniju, grasak i neko mesano

Quote
- Ako su spagete skrobasti sto ne moze pirinac da odmeni?
Ako hocu nesto za promenu i da ne jedem svakodnevno pirinac onda jedino kuvani krompir, grasak, pasulj,... Sve je to manje UH-a na 100g od pirinca a i ne mogu tolko da unesem toga. Sta mi onda preporucujete?
ne moze nista, pirinac je pirinac, ali mozes da koristis druge izvore UH koje si naveo

Quote
- 3000 kalorija. Kolko bi od toga u procentima trebalo da bude proteina, UH i masti?
individualno
po meni neka ti min 40-50% bude proteina, min 15% dobrih masti i ostalo UH

Quote
Varijacija UH-a na masi ne pomaze? Nisam mislio da idem do 0 UH-a dnevno nego npr 400g,300g,200g,100g pa opet u krug?
ne moze varijacije u masi, tj moze, ali nema smisla, ako kasnije radis definiciju telo nece reagovati posle na varijacije..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline -XtReMe-

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 142
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #62 on: August 16, 2007, 02:08:36 AM »
Ok. Sve mi je ovo sada jasno. Jos me zanima kolko bi bilo preporucljivo UH-a na masi da unosim i da budem siguran da sam zadovoljio dovoljan unos UH-a?
Kada treba da bude zadnji unos UH-a? Posle treninga (oko 19h) sledi PWM, nekih 40tak min do 60min posle proteini + UH-a sta je ostalo od tog dana. Tako sam do sada radio. Jel  ok ovako?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: UH
« Reply #63 on: August 16, 2007, 02:28:35 AM »
Ok. Sve mi je ovo sada jasno. Jos me zanima kolko bi bilo preporucljivo UH-a na masi da unosim i da budem siguran da sam zadovoljio dovoljan unos UH-a?
Kada treba da bude zadnji unos UH-a? Posle treninga (oko 19h) sledi PWM, nekih 40tak min do 60min posle proteini + UH-a sta je ostalo od tog dana. Tako sam do sada radio. Jel  ok ovako?
sve individualno, zato moras da eksperimentises, probaj
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: UH
« Reply #64 on: August 16, 2007, 08:02:59 AM »
Kada krenem na masu od septembra kako da pristupim sa UH-ma a da se ne usvinjim a opet da ne sprecavam razvitak mase sa zakidanjem UH-a?

Kakav je izvor UH-a iz spageta? Da li vredi nekad da odmeni npr pirinac koji mi je sa ovsenim primarni izvor UH-a?


Niste Ivanu odgovorili na ovo pitanje a i mene zanima. U koju kategoriju spada sledece povrce?

Paradajz
paprika,
krastavac,
patlidzan,
mladi luk,
crni i beli luk,
bundeva,
tikva,
pecurke,
articoka.

mislim da si prilicno opterecen sa UH....samo zbunjujes sebe i jos manje ces znati.

uradis jedan jelovnik i onda se nejga pridrzavas...dali sa carb roattion ,dali sa ili bez carb 2-3 dana pa onda carbloading..to nema trenunto veze..mora da najdes sebe i da znas sta hoces u stvari....

tek onda mozes da razmisljas na ovaj nacin..ti jos uvek i neznas kako tvoje telo reaguje na UH i koja kolicina ti je neophonda..

newgde lazic napisa da je znao nekoga da je bio 30 dana bez UH...to je ludost......

to moze samo da odvede do mnogih organiskih oboljenja i sto ej anjgore moze da ode nervni sistem u pi*ku materinu.......

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #65 on: March 22, 2008, 02:17:33 AM »
Probava uljikohidrata
i utjecaj navedenih organa
na iskoristivost hrane.







Offline Cezar

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 29
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #66 on: June 24, 2008, 10:32:01 PM »
jel  mogu makarone da se jedu? 77g UH mislim 5,6 g pr. i 1g masti

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: UH
« Reply #67 on: June 24, 2008, 10:33:59 PM »
zasto da ne , tjestenina je izvro uh , savisi samo sta ti je cilj , kad je jedes, i kako je spremas..ako je sa sosevima i to ne ide, ..
obicna integralna samo kuhana uz neki protein tuna npr moze prije treninga..

Offline Cezar

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 29
  • Gender: Male
Odg: UH
« Reply #68 on: June 25, 2008, 10:46:12 AM »
da kuvam je bez soseva znaci moze, xtra  :clap:

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: UH
« Reply #69 on: June 25, 2008, 03:30:55 PM »
A ako se jede npr integralna sa sosem od paradajza (onaj u kesici) jednom nedeljno...jel i onda ne valja? Zbog tih raznih secera u sosu ili?