EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: TAEKWONDO  (Read 20439 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline xxl

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
TAEKWONDO
« on: September 19, 2008, 10:35:54 PM »
Taekwondo je vrsta borbe bez oružja koja vodi poreklo iz drevne Koreje. "Tae" znači noga, udariti nogom ili uništiti nogom, "Kwon" je ruka, udariti rukom ili uništiti rukom ili pesnicom, a "Do" znači put ili metod.

Taekwondo je samoodbrambena tehnika borbe bez oružja koja uključuje primenu udaraca nogama i rukama (sa zemlje i iz skoka), blokove, eskivaže, itd. To je mnogo više od obične fizičke borilačke veštine. Taekwondo je sistem treninga tela i uma u kome je naglasak stavljen na razvijanje moralnog karaktera.

Na Olimpijskim Igrama u Sidneju 2000. godine, Taekwondo je postao zvanični olimpijski sport.

Od nastanka savremenog Taekwondoa 11. aprila 1955. godine, njegov razvoj bio je veoma brz. Danas više od 30 miliona ljudi trenira Taekwondo u preko 156 zemalja širom sveta.

The World Taekwondo Federation Official Site
www.wtf.org

World Taekwondo Headquarters
www.kukkiwon.or.kr

Taekwondo Asocijacija Srbije
www.tas.org.yu

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #1 on: September 26, 2008, 12:05:20 AM »
treniro sma ga od 6 godine do 11(do petog razreda) kad sma moro prestat zbog zdravlja.Inace odlican sport za rad nogu kao sto mu i ime samo znaci.Trener nas je mucio da glava boli.4x tjedno po 2h pisanja krvi.Njemu nije bilo vazno imo ti 20 ili 8 godian on je tjero i tjero i za njega si nula ako nisi davo 110 na treningu.najvise ljudi su se trudili sto je nakon svakog treninga drz predavanje od 15 min di je pljuvo sve koji su nes kriv oradili i hvalio one koji jesu.Ako vam treba disciplina ovo je pravi sport(bar kod mene bio rezim gori neg u vojsci)
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline xxl

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #2 on: September 26, 2008, 12:12:06 PM »
Pozdrav za taekwondoistu, gde si trenirao, koji pojas imas?

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #3 on: September 27, 2008, 01:20:33 AM »
Jbg davno je to bilo ali treniro sam u zg i trener mi je bio drugi na svjedskom.Jbt ga zaboravio sma i ime kluba i njegovo takodjer jer bilo je to jako jako davno.

Doso sam do visljeg zelenog.Kod mene je to islo sporo jer bio sma mlad kad sam kreno,a i trener nije bas tio dizat pojase samo tako(kao njegov rejting je to bio),tako da sam izlazio u velikim rasponima na polaganjaMislim da bi vec imo dugo crni da sma do dan danas treniro ali kao mnostvo ljudi i mene je sprjeclo zdravlje.Moja frendica je bila svjedski prvak u karateu prije jedno 5 godina ali onda je dobila tumor na stitnjaci i morala se povuc.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline xxl

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #4 on: September 27, 2008, 10:27:57 AM »
Ti si trenirao ITF taekwondo koji se dosta razlikuje od WTF, meni je najslicniji karateu.
Svakako je za svaku pohvalu. Ja sam imao par izleta u ITF na nekim manjim lokalnim turnirima ali je ovaj sa olimpijade preovladao kod mene. ITF se bazira na kombinaciji rucnih i noznih tehnika i borbe se rade sa stitnicima na nogama, rukavicama i bez kacige i oklopa.

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #5 on: September 27, 2008, 02:24:02 PM »
ne ne wtf jer smo se borili s opremom :D

ma nas je hebo sve zivo i morali smo znat sve zive pozdrave i poze kako se izgovaraju.Budala nas je gazio ,suto,cvegere nam davo samo da jace radimo.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline xxl

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #6 on: September 28, 2008, 12:00:40 AM »
U nasem klubu nema zelenih pojaseva: beli, zuti, plavi, crveni, crni sa po jednom i dve trake od sledeceg viseg pa sam pomislio da je ITF.

Offline Chivas

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1126
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #7 on: September 28, 2008, 02:54:38 AM »
nemoguce da nema.Ali hajde...

Onako kad sma ja treniro bilo je vislji i nizi ako si to mislio na dvije trake.

Ma ja sam ispo iz stosa i bas mi je zao zbog toga.Moj prvi sport i moja velika ljubav je jos uvjek prema njemu.Sto je najgore ne smijem ga trenirat ni rekreativno vise.
Mozes biti jaci i veci,ali ludji....

Offline kwon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 280
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #8 on: October 12, 2008, 06:33:55 AM »

Offline xxl

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: TAEKWONDO
« Reply #9 on: October 30, 2008, 07:21:33 PM »
Sjajno Kwon,   :clap:

Evo jedan sjajan klub za sve zainteresovane.

 :link: www.taekwondosc.rs