EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU  (Read 24865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #20 on: June 10, 2007, 07:00:01 PM »
Kad sam bio reko liku u teretani da jedem 500 grama posnog za 1 obrok, rekao mi je da bacam pare, jer da treba 30 grama po obroku...

Znam da Pedja i ekipa jedu puno vise, jer inace nebi mogli unijet 500 i vise grama...
Pa sta ti to govori??? :idea02:Da lik iz teretane nije bio u pravu :nonono:
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #21 on: June 10, 2007, 07:08:45 PM »
Onda cu ja lepo da rokam 250 - 300g belog mesa u obroku

Citao sam ja i u literaturi da pise 30g....ali nema veze...


Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #22 on: June 10, 2007, 07:10:03 PM »
Koliko je bolji smedji pirinac od bijelog...nije mi se dalo citat tamo di je Tikica postala o belom pirincu jer sam na kompu samo par sati tjedno....


Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #23 on: June 10, 2007, 07:22:36 PM »
Koliko je bolji smedji pirinac od bijelog...nije mi se dalo citat tamo di je Tikica postala o belom pirincu jer sam na kompu samo par sati tjedno....
evo skracena verzija Ticinog posta:Treba mesati i jedan i drugi,i beli je dobar i smedji je dobar...Beli ima kiseline koji smedji nema i obrnuto...Znaci mixuj ;)
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline BEGINER

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 178
  • Gender: Male
  • exyu neznalica(ima dovoljno strucnjaka ovde:lol:)
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #24 on: June 10, 2007, 07:25:11 PM »
Onda cu ja lepo da rokam 250 - 300g belog mesa u obroku

Citao sam ja i u literaturi da pise 30g....ali nema veze...
Sto se tice rokanja mesa-SAMO ROKAJ ;D :clap:
E sad da i literatura moze da pogresi pokusacu da ti dokazem kroz primer za hemiju:po svoj literaturi koju sam ja citao Deca-Durabolin je najbolja za masu sa najmanje nezeljenih efekata...A u praksi svi znaju da Deca moze da ti sje*e "ponos" i da ti treba dugo da se oporavis ili  se nikad ni  ne oporavis...Tako da nemoj da verujes u bas sve sto pise ;)
VRH(mackolina pise Tedu):"Ma ti si genije,nema sta...   
izvini,ali na ovom forumu vise lupetas ti,nego ja...
i mani se vise mene i Misela...ne razumem sto ti toliko smetam...kao prvo,ne pominjem te nigde,pa isto i od tebe ocekujem...i to sto si stariji,ne znaci da si pametniji...imaj to u vidu"
@Sale:Sta reci,omatorio si,vreme je da pustis nove generacije da sire znanje:D:D:D

Offline Kile

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #25 on: June 12, 2007, 02:44:41 PM »
U dorucak si ubaci svakako mlijeko,malo masno 0.9%,radi podizanja inzulina,tj. zajedno sa zobenim i wheyom.

Nadalje,prica o 30g proteina po obroku je smijesna,pogotovo kada se uzima PWM u kojem bi trebalo biti od 40g na dalje ovisno o kilazi i grupi misica koja se radi.
Vec sam jednom pisao o tome pa cu ponoviti...ta famozna prica o 30g proteina je jadna,zasto???pa iz razloga sto bi npr. dok jedemo i predemo 30g proteina organizam vise ne prepoznaje proteine i nemoze ih iskoristiti...smijesno jeli tako???
Dakle obroci nakon treninga trebaju biti jaci proteinima,napominjem proporcionalni s obzirom na tezinu i potrebu...ali ti mozes komotno izmedu 40-50g u obrocima nakon treninga,naravno brzih proteina,ne posni sir...njega koristi kao zadnji obrok zajedno s lanenim uljem...

Naravno s velikim unosom proteina treba i imati veci unos vode barem 3 litre dnevno...

Postavljas i pitanje dali je naturalcima potrebno jesti preko 50g P po obroku...odgovor je NE,ali da poslje treninga kada ti treba jako puno...dok PRO bilderi jedu u svakom obroku barem 50g P,a u PWM dosta vise...

Isto ovisi o periodu u kojem se nalazis,masa - definicija...u definiciji ces povecati unos proteina,a jedan od razloga je i smanjenje testa...

Uglavnom vidjeti cemo se pa cu ti probati pomoci oko par stvari... :showoff: :showoff:

Offline Bildek-21

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 776
  • Gender: Male
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #26 on: June 13, 2007, 01:23:59 PM »
Hvala!!

Sada sam na definiciji jos ovih mjesec dana, pa pauza.

Izmjenio sam si prehranu kad sam procitao neke stvari i dobio neke odgovore.

Posni cu jest samo u zadnjem obroku, u prvom whey 50grama i mlijeko 0,9%MM...

Drugi obrok tuna u vodi, treci 300g pilecih prsa i salata itd.


Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: MOJ PLAN ISHRANE ZA MASU
« Reply #27 on: January 30, 2011, 07:05:55 PM »
jel moze neko da mi da link od neke teme gde ima lepo objasnjena ishrana za masu i jel se varijacije sa uh koriste kad si na masi?Hvala unapred