EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: da li neko ima i skustva sa noćurkom  (Read 34803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #20 on: July 04, 2007, 07:34:59 AM »
Mada sam pronasla dosta toga na "papiru"ali me interesuju iskustva ...da li je to neko koristio i da li je zaista ta biljka dobra kao sto kazu ..?

znas kako , i na tarabi pise nesto pa nije
mnoge reci koje pisu po etiketama, raznih prozivoda su markentiski trikovi, citajuci komentare drugih o ovome po stranim forumima, je vise nego dovoljno da verujem da je to bacena para, a ne verujem da imas ovde nekoga ko je to uzimao
prvo sto se niko ne igra sa hormonima, drugo niko nema previse para da baca i na to..
tako da moj ti je savet da se drzis uvek proverenih stvari , pa tek onda nesto trece  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nijagara

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Female
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #21 on: July 04, 2007, 09:19:11 AM »
poštujem mišljenje :)

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #22 on: July 06, 2007, 10:58:09 PM »
ŽUTI NOĆURAK
Biljke

Drugi nazivi: ZUTI NOCURAK. -- Evening primrose
Latinski naziv: Oenothera biennis . .
Eng - Evening Pimrose

Opis biljke: Žuti nocurak (Oenothera biennis) stigao je iz južne Amerike na sever, na istocnu obalu Kanade. Bio je popularan vec medju Indijancima, izmedju ostalog, u lecenju kožnih bolesti i zalecenju rana, a peroralno se koristio kod astme, prehlada i gripe. U 17. veku dospeo je u Englesku.
U ulju žutog nocurka nalaze se dve važne nezasicene masne kiseline : alfa-Iinolenska kiselina i gama-Iinolenska kiselina. Prva spada medju esencijalne masne kiseline, što znaci da je organizam nije sposoban sam proizvesti, vec ju je nužno uneti hranom. Gama- Iinolensku kiselinu, medjutim, organizam može proizvesti iz sirovina koje se nalaze u hrani, ali samo pod idealnim uslovima.

Ulje dobiveno iz žutog nocurka sastoji se od 72 % linolenske kiseline, a 9 % cini gama.linolenska kiselina, pa se tako ova biljka može smatrati najbogatijim prirodnim izvorom biološki aktivnog vitamina F. On ima osobine antioksidansa neutralizuje slobodne radikale koji su štetni za organizam, a uz to sprecava i njihov nastanak.

Ulje žutog nocurka pokazalo je povoljno delovanje i na drugim podrucjima. Primena ulja žutog nocurka u velikoj meri sprecava neugodne simptome koji se javljaju pre menstruacije (predmenstrualni sindrom .PMS). Ulje žutog nocurka može biti korisno u odvikavanju od alkohola. S obzirom da alkohol sprecava pretvaranje linolenske kiseline u gama-linolensku kiselinu, kod alkoholicara se smanjuje razlika prostaglandina E 1 u organizmu, što dovodi do depresije. Depresija, pak, podstice upravo uzimanje alkohola. Time što smanjuje depresiju, ulje žutog nocurka posredno smanjuje i želju za picem (alkoholom). Poznato je da alkohol oštecuje jetru i bubrege, dok ulje žutog nocurka, sprecavajuci blokadu enzima izazvanu alkoholom, predstavlja odredjenu zaštitu ovih organa.

Njegova daljnja dejstva su: smanjenje mogucnosti komplikacija kod šecerne bolesti, smanjenje osjecaja pregrijanosti usled hiperfunkcije štitne žlezde, te usporavanje procesa starenja.
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline nijagara

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Female
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #23 on: July 08, 2007, 06:32:17 PM »
 hvala ti . ma našla sam ija svašta na inernetu ,ali sam pital jel neko koristio . u svakom slučaju thanks.

Offline Kristina

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #24 on: January 27, 2008, 06:39:59 PM »
Ja koristim Nocurak i jako sam zadovoljna. Pomaze mi protiv bolova u PMS, poboljsava kozu i nokte, regulise telesnu tezinu i nekako se osecam super!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #25 on: January 27, 2008, 08:46:46 PM »
Ja koristim Nocurak i jako sam zadovoljna. Pomaze mi protiv bolova u PMS, poboljsava kozu i nokte, regulise telesnu tezinu i nekako se osecam super!
super sto si to iskustvo podelila sa nama, nadam se da ce nekom biti od koristi
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline arci26

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: da li neko ima i skustva sa nocurkom
« Reply #26 on: June 02, 2008, 10:13:07 PM »
za nocurak sam cula da je dobar, nisam probala ali ima logike

Offline analjilja

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: da li neko ima i skustva sa noćurkom
« Reply #27 on: March 24, 2011, 05:11:09 PM »
Ja koristim Nocurak i jako sam zadovoljna. Pomaze mi protiv bolova u PMS, poboljsava kozu i nokte, regulise telesnu tezinu i nekako se osecam super!

Sve je istina! Jako sam zadovoljna.