EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tonalin CLA  (Read 26282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mrkitaur

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
Tonalin CLA
« on: February 26, 2007, 12:24:55 AM »
Evo ja sam probao gore navedeni CLA i uz reguliranje prehrane imao solidne rezultate.Znam da ćete sad reć da sam moga i bez njega ali zanima me vaše mišljenje o samome CLA?
Što te ne ubije ojača te!

Offline tip

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Tonalin CLA
« Reply #1 on: February 26, 2007, 05:20:10 PM »
Tonalin CLA Ultra sadržava kao glavnu komponentu CLA, konjugiranu linolnu kiselinu. To je prirodna višestruko nezasićena kiselina koju nalazimo u mesu i mliječnim proizvodima.

Danas hranom unosimo znatno manje količine CLA u odnosu na prijašnja vremena, a jedan od razloga je činjenica da se sve manje hranimo crvenim mesom, a sve više mesom peradi i mliječnim prerađevinama s manje masnoća. Zbog pridržavanja takvih prehrambenih navika, susrećemo se sa prehrambenim paradoksom. Zbog nedovoljnog unosa CLA, takvom prehranom teže možemo postići smanjenje tjelesne masnoće i povećanje mišićne mase.

CLA ima dva primarna mjesta djelovanja, a to su adipociti ili masne stannice (mjesta pohrane masti) te skeletne mišićne stanice (mjesta pretvorbe masti u energiju). Ona djeluje tako da smanjuje pohranjivanje trglicerida te potiče njihovu razgradnju u masnim stanicama, a uz to još i smanjuje broj postojećih masnih stanica potičući njihovu razgradnju. Klinička istraživanja su pokazala da CLA također povećava proizvodnju energije iz masti. S obzirom na primarna mjesta djelovanja CLA, četiri su mehanizma pomoću kojih ona utječe na smanjenje udjela tjelesne masnoće:
- smanjuje količinu masti koja se pohranjuje nakon obroka
- povećava razgradnju masti u masnim stanicama
- povećava metabolizam masti
- smanjuje ukupan broj masnih stanica.

Preporučene dnevne doze CLA su 2-3 grama dnevno, podijeljeno na dva do tri dnevna obroka.

Klinički i laboratorijski nalazi pokazuju da TONALIN ULTRA CLA pomaže u smanjenju udjela tjelesne masti, povećavajući u isto vrijeme nemasnu mišićnu masu koja tijelo prirodno čini vitkijim. Obrazloženje za to je da jedan gram masnoće zauzima više prostora nego jedan gram mišića pa se promjenom omjera masnog i mišićnog tkiva postiže gubitak masnih naslaga i suvišnih kilograma, uz istovremeno oblikovanje tijela.

Kako biste postigli što bolji učinak, uz TONALIN CLA ULTRA potrebno je provoditi zdravu prehranu i redovitu tjelovježbu.

moga si i bez toga :idea02:

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Tonalin CLA
« Reply #2 on: February 27, 2007, 10:07:58 PM »
Ja uzimam Weider CLA 10 dana. U prvih pet dana sam se jos i udebljao. Da nije bilo Lazicevog vikenda bez uh, aj" vozdra! Tako da ne znam ima li uopste efekta. Inace u zadnjih 5 dana sam -0.8kg. Aerobno 2 puta + 3 puta teretana.
Bicu i ja u Troji!

Offline mendota

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Female
Odg: Tonalin CLA
« Reply #3 on: March 06, 2007, 05:26:39 AM »
Dali je pporucljivo uzimati CLA/Tonalin u kombinaciji sa sagorijevacem masti. Veceras sam kupila sagorijevas i prodavac( koji je kao neki strucnjak za fitnes) mi uvali i ovaj CLA, sad sam malo citala po internetu o CLA i nasla sam neke informacije da moze da izazove kardiovaskularne probleme. Vracam ovo sutra ali me interesuje vase misljenje, hvala.

Offline dejan siki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 128
  • Gender: Male
    • www.sportix.ba
Odg: Tonalin CLA
« Reply #4 on: July 04, 2007, 09:36:14 AM »
Ja imam povratne informacije za CLA-Dymatize i momci koji su je koristili cak i drug koji radi sa mnom kaze da je odlicna...
3 sigurne  povratne informacije da sljaka....Mozda je uzmem ovaj mjesec pa vam kazem kako i da li radi....
www.sportix.ba
A3M tuningBiH +38751 215 453

Offline nijagara

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 73
  • Gender: Female
Odg: Tonalin CLA
« Reply #5 on: July 04, 2007, 03:37:36 PM »
 e to je ona masna kiselina koje ima i u noćuku ,biljci koja slično djeluje 

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: Tonalin CLA
« Reply #6 on: July 19, 2007, 08:09:27 PM »
 Ja sam bas juce kupila Tonalin ultra-dietpharm...sutra cu poceti da ga pijem. Nego me zanima da li smem da ga kombinujem sa proteinom delite od scitec-a? :crazy: I protein sam kupila juce,samo sto sam njega odmah probala :rolleyes01:
 Pozdravcic :yahoo:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Tonalin CLA
« Reply #7 on: July 19, 2007, 09:10:01 PM »
Ja sam bas juce kupila Tonalin ultra-dietpharm...sutra cu poceti da ga pijem. Nego me zanima da li smem da ga kombinujem sa proteinom delite od scitec-a? :crazy: I protein sam kupila juce,samo sto sam njega odmah probala :rolleyes01:
 Pozdravcic :yahoo:

moze naravno  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sarchy

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Female
Odg: Tonalin CLA
« Reply #8 on: November 20, 2007, 09:28:05 PM »
@Ico
Kako si prosla sa cla, citam danima  o tom sagorevacu, neki ga hvale, neki pljuju, svi se slazu da bez ishrane i kardia, nema napretka.
Na kraju zakljuce da bi isto postigli da nisu dali pare za to.
Kakvo je tvoje iskustvo? Sta mi predlazes da kupujem ili ne? :help:

Offline nokidude

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 516
  • Gender: Male
Odg: Tonalin CLA
« Reply #9 on: November 20, 2007, 09:34:28 PM »
Jel moze to da uzima moj cale. On ima 55god i pije lekove za pritisak a zeleo bi da smrsa???