EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dosta je bilo!  (Read 4224 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pavke

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Dosta je bilo!
« on: February 23, 2016, 08:49:23 PM »
Pre svega pozdrav svima.
Imam 16 godina, za 2 meseca punim 17.
Mislim da će ovo biti malo poduži post...
Idemo od početka rođaci...  :dunno:
Kao klinac sam bio dosta mršav... sve je to bilo negde do drugog osnovne kada sam se malo podgojio...
Tada sam počeo da treniram košarku u mojoj školi. Ja sam bio onaj tip dečaka- fit sam , imam kondiciju ali izgledam loše... slaba vajda,a ?  ;)
U šestom osnovne sam prešao u gradski klub, tada sam već počeo da upadam u probleme sa kilogramima. Nisam se obazirao na to i roditelji se nisu nešto mnogo cimali i stalno su mi govorili da sam mali i da će mi to splasti kad porastem. Nije baš išlo po njihovom planu jer sam na kraju sedmog osnovne upao u ozbiljan problem. Imao sam 162-163 cm i skoro 80 kg. Zaista sam grozno izgledao. Košarku sam i dalje fino igrao, znači fizikalije su i dalje bile na mojoj strani, izgled ipak ne.
Ubrzo zatim sam se posvađao sa trenerom i prestao da treniram.
Par dana nakon toga počinjem da treniram kajak. Ovaj sport me bukvalno preporodio. Uspeo sam da skinem kilograme i da već tad počinjem malo više da čitam o ishrani i suplementima. Imao sam mnogo ličnih problema u to vreme i morao sam s vremena na vreme da pauziram sa kajakom i pokvario sam izgled. Salo je uglavnom bilo tu i izgled mi se nije sviđao. Pokušavao sam sa raznim dijetama i nisam uspevao. Onda sam krenuo u srednju i loše sam izgledao. Ljudi su već počeli da me cimaju - ,, hah ti treniraš kajak? e pa gde su ti mišići? '' :bored:
Jeo sam šta sam stigao sve do 27. marta 2015. Tad sam stao na vagu i ona je pokazala 79 kg na visinu od oko 178 cm. Tad sam zaista bio debeo sa nula posto mišića.
Odlučio sam da odem na dugoročnu dijetu. Trenirao sam kajak i dalje samo što sam se dogovorio sa trenerom da za mene više forsira kardio. Ishrana je i dalje bila slaba. Doručak sam cepao pirinčane galete sa nekim voćnim sokom, posle bi jeo neko meso i pred spavanje sir i mozda neki kikiriki. Ja sam bio zadovoljan i kile su išle dole, ali se i stomak dosta stanjio. Tad sam zaista imao mnogo motivacije i skoro pa da sam junk skroz izbacio.
Krajem aprila 2015 uzimam svoj prvi suplement. Mislim da je bio neki ISO whey. Bio je najjeftiniji i mislio sam da sa njim popunim unos proteina koji je bio mizeran.
Protein je bio ocajnog ukusa, jedva sam ga ispio i to ne do kraja. Bacio sam sigurno 1/4 kese.
Moja dijeta se nastavlja uspešno i na početku raspusta znači sredina juna 2015 imao sam oko 71 kg i bio je samo cilj da se ,,dokrajčim'' znači da skinem jo 2-3 kg i to je to. Mršav sam.
Na raspustu sam počeo da malo više vodim računa o ishrani i da je sam spremam.
Krajem jula 2015 uzimam omega 3. Tad sam stigao do svog cilja od 68 kg. Izgledao sam mršavo i tako sam se osećao, ali salo je bilo i dalje tu.  :nonono:
Na nagovor nekih ljudi prelazim na ,,masu'' jer nema potrebe da više stružem salo. Posle uzimam još jedan protein. Masa nije baš najbolje prošla, dobijao sam kilograme pomalo, ali mišiće baš i nisam. Onda sam upao u potpunu dubiozu koja traje i dan danas. Prvo sam napravio pauzu za novu godinu i kao manijak trpao junk food. Onda sam počeo da forsiram kardio da bi smršao i upao sam u začarani krug.
Ja sad imam oko 74-75 i oko 182-183 cm. Imam dosta sala. Kojom logikom?  :dunno:  :hitself:
Čuo sam za skinny fat tip građe, mislim da sam to ja. Ne znam više ni da li da radim masu, niti dijetu... skroz sam se pogubio...
Sutra ću da se izmerim i da slikam par fotkica i da uporedim napredak od ranije i vi mi date detaljnije instrukcije, hvala unapred.

Offline Pavke

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #1 on: February 24, 2016, 09:17:36 AM »
Evo i par sličica i još nekih informacija...
Vaga je jutros rekla 74,5 kg i visinu od 182-183 cm
http://i.imgur.com/PsysGni.jpg
Ova prva slika je nakon nekih mesec dana dijete ( 27 april 2015 )
http://i.imgur.com/EgGqNxh.jpg
Ova druga slika je na kraju dijete ( 27 jul 2015 )
http://i.imgur.com/A5gMkN1.jpg
Ova leđa su nakon mesec dana dijete
http://i.imgur.com/wLveZET.jpg
Ova leđa su od pre neki dan
U leđima je po meni napredak super, to su mi mnogi ljudi rekli
E da, zaboravio sam da kažem, prestao sam kajak još u avgustu 2015 i krenuo sam samo u teretanu. U početku nisam radio kardio a od skoro sam i njega ubacio.
Uvek sam radio iste mišićne partije, samo sam malo rotirao vežbice
Grudi - biceps
Leđa - triceps
Pauza
Ramena - stomak
Noge
pauza
...
Kako dalje? Dijeta ili masa? Molim pomoc, upadam u zacarani krug  :nonono:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #2 on: February 24, 2016, 04:27:48 PM »
procitao sam pisem cim imam vremena,
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pavke

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #3 on: February 26, 2016, 09:00:20 PM »
Hvala svima na strucnijem misljenju
evo danasnje ishrane, da vam otprilike docaram kako jedem, nekad je bolje nekada losije...
obrok 1... 4 jaja + 1 banana + šolja cedevite
obrok 2... nekoliko cufti od mlevenog mesa + krompir pire + maslinke + integralni hleb ( rucno pravljen )
obrok 3... sardina + integralni hleb + maslinke + kola zero
obrok 4... oko 120 gr mladog sira
inace posle treninga uzimam oko 30 gr proteinskog praha sa 200-300 ml vode + jedna banana
kad dodjem kuci posle treninga trudim se da unesem proteine + hidrate, najcesce sardina + bele kifle + jogurt
od suplemenata sad imam vitamin c i pri kraju mi je kesa proteina

Offline Dejan93

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #4 on: February 28, 2016, 02:23:52 PM »
Pozdrav,mislim da ti malo preterujes....ja eto posle treninga pojedem 5 kuvanih jaja (samo belance),malo ovsenih pahuljica i cokoladno mleko....kontam da je to ok....  :) U buduce ako imas neki posao,zaboravi na ovo brojanje unosa grama proteina i ostalo....ovo ti je najbolje i najjednostavnije....  :clap:

Offline Pavke

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #5 on: February 28, 2016, 06:13:41 PM »
Pozdrav druze  :)
Po cemu preterujem?
Posle treninga sam cuo da moze da se jede beli hleb i neki izvor proteina, zato mi je uvek bilo najbolje belo meso + lepinja ili kifle + sardina...

Offline Dejan93

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #6 on: February 28, 2016, 06:17:29 PM »
Ma super drugar,eto ti moj predlog pa odluci :) ...aa to sto brojis obroke gledas stalno sta ces da jedes,za to posle neces imati vremena veruj mi...evo ja radim po 12 sati smene....i nemam bas vremena uvek ni za trening a ne za biranje hrane :D

Offline Pavke

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #7 on: March 05, 2016, 09:43:38 AM »
Lazicu mogu li dobiti i tvoje misljenje?  :)

Offline Alonso

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #8 on: April 01, 2016, 06:36:16 PM »
Previse jedes banana. Izbaci koka kolu jer je nezdrava. Ne jedi hleb.

Ja sam upao u obaveze i godinu i po dana nisam radio teretanu. Nabacio salo, sve poslovno.

Ne mnogo, ali su mi misici spali. Nemam vremena za teretanu, pa sam kupio bucice.

Ja jedem 4 puta dnevno-

Dorucak - 5 jaja, pileca prsa i ella sir(ne ceo, koliko mogu)

Rucak - belo meso, ella sir, salata ili masline, ili sampinjoni.

Vecera- jogurt, ella sir, pljeskavica/cevapi/ili opet belo

i izmedju ubacim obrok gde uzmem eventualno svaki 3,4 dan bananu, i svaki dan sardinu ili tunjevinu.

Ja trenutno skidam salo, radim kardio 3 puta sedmicno, a tegovi

1.Ledja
2.Pauza
3.Rame
4.Grudi
5.Pauza
6.Ruke
7.Noge(vrlo malo)

Nisam profesinalni bodi bilder, nikad nisam ni bio, ali pre sam imao prilicno dobru masu i ogromna ledja, moj ti je savet prvo skini to salo koga imas previse, smanji sve te banane i kifle taman umro od gladi, kupi vitamine neke. Ja ne jedem nista slatko ni hleb nista nista, vec 20 dana, sem salata i banana svaki 3,4 dan te banane, nista mi ne fali. Naprotiv, postizem bolje poslovne rezultate cim sam smanjo UH.

Budi strpljiv, ne dizi neke tezine. Odmaraj misice i hrani ih. Ja sam u teretani bio nikad vise od 45-50 minuta, a rastao sam kao lud samo zbog jela. Hrana ti je sve, trening ti je slag na torti.

Ja ti ovo pricam kao laik.

Znaci prvo skini to salo, pa onda ostalo. I radi treninge sa bucicama. Ja sam sve u teretani radio samo sa bucicama sem ledja, jer mi se bolje misic oblikovao.

E sad ovo ti je ako hoces da izgledas ok i normalno, ako hoces da budes BB obrati se ljudima ovde, za to nisam ni malo kompetentan.

Nadam se da sam pomoga. Jos nesto - volja.

Pozdrav


Offline centopani123

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Dosta je bilo!
« Reply #9 on: April 02, 2016, 12:03:10 AM »
jednostavno ukucaj calorie calculator na netu nadji maintenance kalorije za tvoju visinu tezinu i godine npr to ispadne 2500 kalorija i onda lepo napravis ishranu da budes u deficitu 500 kalorija znaci 2500-500 i to bude 2000 kalorija dnevno. sastavi ishranu samo iz ovih namirnica http://www.docdroid.net/u8y5/namirnica.pdf.html idi 2gr proteina po kg 1gr masti po kg i ostale kalorije unesi iz hidrata. hidrate jedi samo ujutru pre i posle treninga, meri se svako jutro na prazan stomak, znaci ustanes, odes do wca obavis sta treba i izmeris se i zapisuj svaki dan i prati napredak. pij dosta vode, u pocetku ne radi kardio dok ne vidis da li kilaza ide dole sa tom ishranom koju si sastavio i kad stane kilaza onda smanji jos malo hidrate i nastavice kilaza da opada. i tek onda kada opet stane ubaci kardio za pocetak 2,3 puta nedeljno pa posle povecavaj da bi kilaza nastavila da opada. to bi bilo to, probaj ovako pa javi kako napreduje ;)