EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)  (Read 3773 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivkovic95

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« on: August 31, 2012, 08:48:30 PM »
Registrovao sam se na forum da posaljem adminu poruku, ali kad sam pokusao, izbacilo je neku gresku, kao da nemam pristup slanju privatnih poruka(mejlova). Ugl, dosta sam citao, ali nisam nasao tacno sta meni treba ovde, pa sam zato otvorio novu temu...

Imam problem, posto zelim da smrsam, od februara sam drzao dijetu, nesto kao bez ugljenih hidrata(odnosno ispod 30-40g dnevno,bez hleba, slatkog itd) i uspeo sam da skinem oko 8-9kg, posto sam bas bas bio debeo. Visok sam 173cm(imam 17 god), a tezak oko 85kg. Sto znaci da imam viska jos oko 8-10kg. I dalje sam na toj dijeti ali mi izgleda vise ne pomaze. Stagniram na toj kilazi duze vreme. Sad sam poceo da trcim skoro svaki dan, odnosno napravim pauzu od jedan dan svaka 3 dana trcanja. Trcim dnevno oko 1h(mogao bi mozda i vise, ali iz par puta, ne od jednom) brzinom od nekih 10km/h. Sta treba da radim, kakav trening da bi smrsao jos i da bi se resio ovog problema? Da li su potrebni suplementi (<a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a>,creatine, ili slicno)?

I da, na jednom drugom forumu sam procitao da bi se izgubilo 1kg sala treba da se izgubi 7700kcal, ali tamo pise da toliki deficit treba da bude, odnosno da unesem odr. broj kalorija(npr 700kcal), a da potrosim vise od tog sto sam uneo(recimo za 1h trcanja za moju kilazu, to je 1300kcal po tabeli na tom forumu). Pa mi tu nista nije jasno, jer je to premalo kalorija za mene, jer inace jedem oko 1800kcal dnevno, vecinom povrce, meso(riba,piletina,svinjetina,i nekad curetina), mlecne proizvode(mleko,sir,jogurt), ni voce ne uzimam zbog UH i secera. :)
Evo i link gde sam video taj odnos trcanja i kalorija: http://www.trcanje.rs/mrsavljenje/trcanje-za-mrsavljenje/

Da li mi neko moze pomoci neznalici? :)

EDIT: I da, umalo da zaboravim, sad od 1. krecem u teretanu, recimo da cu ici oko 4 dana nedeljno, i tu mi treba pomoc, sta da radim? Kardio ili?

Pozdrav,
Mirko
"Pain is weakness leaving the body".

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #1 on: August 31, 2012, 08:59:22 PM »
Napisi kako se tacno hranis (kolicina, vreme obroka itd.).

Offline Ivkovic95

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #2 on: August 31, 2012, 09:12:47 PM »
Napisi kako se tacno hranis (kolicina, vreme obroka itd.).

Imam dosta problema oko izbora hrane, zato sto se dijeta bazira na malom unosenju UH, onda izbegavam vecinu namirnica koje obiluju sa UH.


Recimo danas:
dorucak(oko 9h): sataras(ili kako se to vec zove) pun tanjir + nesto suhomesnato oko 100g
nakon 3h: 150g mladog sira(president) sa 5.5% m.m,+ tunjevina(ovo je posle trcanja bilo)
rucak(oko 3h):piletina(pileca prsa, oko 200-300g) + salata (paradajz,luk...)
vecera(oko 7h): 3 jajeta na kajganu+jogurt+ a malo kasnije mleko(oko pola litre)

Iskreno ne znam vise ni sta da jedem, kombinujem to sto mogu :)



"Pain is weakness leaving the body".

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #3 on: August 31, 2012, 09:34:04 PM »
Recimo danas:
dorucak(oko 9h): sataras(ili kako se to vec zove) pun tanjir + nesto suhomesnato oko 100g
nakon 3h: 150g mladog sira(president) sa 5.5% m.m,+ tunjevina(ovo je posle trcanja bilo)
rucak(oko 3h):piletina(pileca prsa, oko 200-300g) + salata (paradajz,luk...)
vecera(oko 7h): 3 jajeta na kajganu+jogurt+ a malo kasnije mleko(oko pola litre)

Izbaci sataras; nema nesto suhomesnato, jedi meso ili ribu; i uvece popijes pola litre mleka? To ti je 25g secera pred spavanje...
Moras pritegnuti dijetu ako stagniras, nema ovih gluposti sto jedes. Moras menjati, raditi rotacije hidrata, ne mozes stalno isto kada vidis da se nista ne desava.


I da, umalo da zaboravim, sad od 1. krecem u teretanu, recimo da cu ici oko 4 dana nedeljno, i tu mi treba pomoc, sta da radim? Kardio ili?

Pa neces valjda krenuti u teretanu da bi radio kardio  :lol: Pocni da radis sa tegovima sto pre, imas ovde na forumu kako se rade vezbe, imas da pogledas i na youtube. Tri puta nedeljno ti je sasvim dosta.
http://www.exyu-fitness.com/forum/vezbe-za-sve-misicne-grupe/
http://www.exyu-fitness.com/forum/bodybuilding-and-fitness/treninzi/


I da, na jednom drugom forumu sam procitao da bi se izgubilo 1kg sala treba da se izgubi 7700kcal, ali tamo pise da toliki deficit treba da bude, odnosno da unesem odr. broj kalorija(npr 700kcal), a da potrosim vise od tog sto sam uneo(recimo za 1h trcanja za moju kilazu, to je 1300kcal po tabeli na tom forumu). Pa mi tu nista nije jasno, jer je to premalo kalorija za mene, jer inace jedem oko 1800kcal dnevno, vecinom povrce, meso(riba,piletina,svinjetina,i nekad curetina), mlecne proizvode(mleko,sir,jogurt), ni voce ne uzimam zbog UH i secera. :)

Zaboravi na takvu matematiku itd., totalno nepotrebno zamaranje.


Sad sam poceo da trcim skoro svaki dan, odnosno napravim pauzu od jedan dan svaka 3 dana trcanja. Trcim dnevno oko 1h(mogao bi mozda i vise, ali iz par puta, ne od jednom) brzinom od nekih 10km/h. Sta treba da radim, kakav trening da bi smrsao jos i da bi se resio ovog problema? Da li su potrebni suplementi (<a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html"><a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a></a>,creatine, ili slicno)?

Pocni da radis rotacije ugljenih hidrata, nemoj ih drzati tako nisko i tako dugo... Jesi citao kako se rade rotacije? Imas dosta textova na forumu pa procitaj.

Kardio radi 4 puta nedeljno, 40 minuta ujutru na PRAZAN stomak. Za 2 nedelje povecaj na 5 puta nedeljno. I onda ubaci jos jedan kardio uvece pred zadnji obrok od 20 minuta. Itd. stalno nesto novo ubacuj, nema potreba da radis po sat vremena svaki dan.

Nema potrebe za suplementima.

Offline Ivkovic95

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #4 on: August 31, 2012, 10:18:05 PM »
Quote
Izbaci sataras; nema nesto suhomesnato, jedi meso ili ribu; i uvece popijes pola litre mleka? To ti je 25g secera pred spavanje...
Moras pritegnuti dijetu ako stagniras, nema ovih gluposti sto jedes. Moras menjati, raditi rotacije hidrata, ne mozes stalno isto kada vidis da se nista ne desava.
Ok, nema problema, nego sto sataras, to je povrce(luk,paprika,paradajz, bez ulja)? :) Citao sam tu na forumu o rotaciji hidrata, i tamo je napisano kao 3 vrste, dan sa velikim unosom(2 dana), dana sa srednjim(2 dana) i dan sa smanjenim(3 dana), ali problem mi je sto za dan sa velikim se unosi preko 300g UH, a ni u danu sa smanjenim unosom nije velika razlika, a toliko sam od prilike unosi UH kad sam bio bas debeo, pa mi nikako ne ide na ruku to. :(

Quote
Pa neces valjda krenuti u teretanu da bi radio kardio  :lol: Pocni da radis sa tegovima sto pre, imas ovde na forumu kako se rade vezbe, imas da pogledas i na youtube. Tri puta nedeljno ti je sasvim dosta.
http://www.exyu-fitness.com/forum/vezbe-za-sve-misicne-grupe/
http://www.exyu-fitness.com/forum/bodybuilding-and-fitness/treninzi/
Lose formulisano... Kuci radim ono sto mogu, tipa propadanja, zgibovi, sklekovi, i radim sa bucicama od 5 i 10kg... Procitacu ova dva linka, pa cu probati to da sprovedem u delo...

Quote
Pocni da radis rotacije ugljenih hidrata, nemoj ih drzati tako nisko i tako dugo... Jesi citao kako se rade rotacije? Imas dosta textova na forumu pa procitaj.
Jesam citao al kao sto sam vec rekao, strah me je ponovo unositi toliku kolicinu UH, posto imam ruzne uspomene na to doba kad sam ih unosio u toj kolicini.

Quote
Kardio radi 4 puta nedeljno, 40 minuta ujutru na PRAZAN stomak. Za 2 nedelje povecaj na 5 puta nedeljno. I onda ubaci jos jedan kardio uvece pred zadnji obrok od 20 minuta. Itd. stalno nesto novo ubacuj, nema potreba da radis po sat vremena svaki dan.
Cek samo trcanje istim intezitetom kao i do sad ili?

Quote
Nema potrebe za suplementima.
Ok, al kontao sam da ipak uzmem nesto, sto bi mi pomoglo sto pre da se resim, ili bar da pomogne da mogu vise da radim ili slicno. :) Da li su sagorevaci masti dobri?

Ps. da li je spanac dobar? Ako jeste, kada ga uzimati?
"Pain is weakness leaving the body".

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #5 on: September 01, 2012, 09:51:17 AM »
Ok, nema problema, nego sto sataras, to je povrce(luk,paprika,paradajz, bez ulja)? :)

On se sprema na ulju, ne slusaj sta ti keva prica, laze te  :lol: Svezeg povrca jedi koliko hoces, a mani se satarasa i sl. stvari.

Citao sam tu na forumu o rotaciji hidrata, i tamo je napisano kao 3 vrste, dan sa velikim unosom(2 dana), dana sa srednjim(2 dana) i dan sa smanjenim(3 dana), ali problem mi je sto za dan sa velikim se unosi preko 300g UH, a ni u danu sa smanjenim unosom nije velika razlika, a toliko sam od prilike unosi UH kad sam bio bas debeo, pa mi nikako ne ide na ruku to. :(

Pa to sam odredjujes koliko ces unositi. Smanjen unos je recimo 50g, ne znam gde si procitao da je 250g ili koliko vec?
Sumnjam da si unosio 250g hidrata kada si bio debeo, unosio si mnoooogo vise samo sto nisi ni razmisljao o tome, npr.: popijes pola litre mleka ujutru, kasnije par jabuka, casa soka, onda neku glupost za rucak gde ima dosta praznih kalorija, kasnije opet malo voca, par parceta hleba, odes do radnje usput uzmes malu cokoladicu, uvece opet nesto tipa sendvic i tu ti se nakupi za ceo dan gomila hidrata a nisi ni svestan.  :)

Ako ces trenirati u teretani ponedeljak-sreda-petak, mozes ovako odraditi rotacije:
100-0-150-50-250-50-0

ili tako nesto... Kardio 4-5 puta nedeljno ujutru na prazan stomak 30-45 minuta, za 2-3 nedelje ubacis jos posle svakog treninga u teretani 20 minuta na traci, bajsu ili sta vec ima...


Jesam citao al kao sto sam vec rekao, strah me je ponovo unositi toliku kolicinu UH, posto imam ruzne uspomene na to doba kad sam ih unosio u toj kolicini.

Nema potrebe da se bojis... Gore sam napisao da sigurno nisi unosio toliko pre...
Pazi, tebi treba oko 150g proteina dnevno = 600 kcal, a trebas nadoknaditi ostatak, znaci fali ti jos barem 1200 kcal, 250g hidrata ti je 1000 kcal, masti sto upadne iz mesa, nece biti vise od 30-40g, i svakako si u deficitu, a jedes 250g hidrata  :)
Kada si na 50g hidrata, onda ih unosi u obroku pre treninga, kada si na 100g onda podeli na pre/posle treninga, kada si na 250g onda ujutru/pre/posle. Jedi samo ovsene (100g=60g hidrata), krompir (kuvani, 100g=20g hidrata) i pirinac (100g=80g hidrata). Povrca sto vise, kad god hoces. Spanac se sprema na mleku itd. tako da bolje ne. Ostalo povrce neograniceno.


Cek samo trcanje istim intezitetom kao i do sad ili?
Neki srednji intenzitet, cisto da osetis kako ti srce ubrzano radi i kako se znojis.


Ok, al kontao sam da ipak uzmem nesto, sto bi mi pomoglo sto pre da se resim, ili bar da pomogne da mogu vise da radim ili slicno. :) Da li su sagorevaci masti dobri?

Vec sam ti rekao da ne, nemoj bacati pare. Sredi ishranu, treniraj 2-3 meseca i resices se sala garantujem.

Offline Ivkovic95

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #6 on: September 01, 2012, 05:45:38 PM »

Quote
On se sprema na ulju, ne slusaj sta ti keva prica, laze te  :lol: Svezeg povrca jedi koliko hoces, a mani se satarasa i sl. stvari.
Ma kakva keva, ja ga pripremam ;) Znam sta stavljam unutra.

Quote
Pa to sam odredjujes koliko ces unositi. Smanjen unos je recimo 50g, ne znam gde si procitao da je 250g ili koliko vec?
Sumnjam da si unosio 250g hidrata kada si bio debeo, unosio si mnoooogo vise samo sto nisi ni razmisljao o tome, npr.: popijes pola litre mleka ujutru, kasnije par jabuka, casa soka, onda neku glupost za rucak gde ima dosta praznih kalorija, kasnije opet malo voca, par parceta hleba, odes do radnje usput uzmes malu cokoladicu, uvece opet nesto tipa sendvic i tu ti se nakupi za ceo dan gomila hidrata a nisi ni svestan.  :)
http://www.exyu-fitness.com/forum/bodybuilding-and-fitness-web-citaonica/kodeks-rotacija-ugljenih-hidrata/
"2. Kad pokušava da izgubi salo:

Visok unos UH = 330g proteina, 344 UH, 33g masti
Srednji unos = 330g proteina 275g UH, 33g masti
Nizak unos = 330g proteina, 206g UH, 3g masti"



Quote
Ako ces trenirati u teretani ponedeljak-sreda-petak, mozes ovako odraditi rotacije:
100-0-150-50-250-50-0

ili tako nesto... Kardio 4-5 puta nedeljno ujutru na prazan stomak 30-45 minuta, za 2-3 nedelje ubacis jos posle svakog treninga u teretani 20 minuta na traci, bajsu ili sta vec ima...
Ok pokusacu ovako, pa javim kako ide :) Dobro je sad, prvih mesec dana, posto idem 2. smenu u skolu, ali onaj tamo mesec idem pre, pa necu moci ujutro... Moracu pomeriti...


Quote
Nema potrebe da se bojis... Gore sam napisao da sigurno nisi unosio toliko pre...
Pazi, tebi treba oko 150g proteina dnevno = 600 kcal, a trebas nadoknaditi ostatak, znaci fali ti jos barem 1200 kcal, 250g hidrata ti je 1000 kcal, masti sto upadne iz mesa, nece biti vise od 30-40g, i svakako si u deficitu, a jedes 250g hidrata  :)
Kada si na 50g hidrata, onda ih unosi u obroku pre treninga, kada si na 100g onda podeli na pre/posle treninga, kada si na 250g onda ujutru/pre/posle. Jedi samo ovsene (100g=60g hidrata), krompir (kuvani, 100g=20g hidrata) i pirinac (100g=80g hidrata). Povrca sto vise, kad god hoces. Spanac se sprema na mleku itd. tako da bolje ne. Ostalo povrce neograniceno.
Cek, iz cega da dobijem 150g proteina dnevno, jer sve sto jedem zajedno ne mogu potkrpiti 100g?! :D
Kako si dobio ovaj broj od (600+1200) 1800kcal da mi je dosta dnevno,a da cu tako biti u deficitu?


Quote
Neki srednji intenzitet, cisto da osetis kako ti srce ubrzano radi i kako se znojis.
Ok :)
Danas sam bio u teretani, radio sam prvo biciklo, pa kasnije presao na bench, i jos i sa bucicama radio... Ukupno oko 2h. Puls mi je bio oko 100 kad sam bio na biciklu...

Vec sam ti rekao da ne, nemoj bacati pare. Sredi ishranu, treniraj 2-3 meseca i resices se sala garantujem.
"Pain is weakness leaving the body".

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #7 on: September 01, 2012, 07:03:43 PM »
"2. Kad pokušava da izgubi salo:

Visok unos UH = 330g proteina, 344 UH, 33g masti
Srednji unos = 330g proteina 275g UH, 33g masti
Nizak unos = 330g proteina, 206g UH, 3g masti"

Tamo pise da je to za nekoga od 100kg, tebi na tvoju visinu/kilazu ne treba vise od 150g proteina. 330g je za nekoga od 100kg na hemiji.


Cek, iz cega da dobijem 150g proteina dnevno, jer sve sto jedem zajedno ne mogu potkrpiti 100g?! :D
Kako si dobio ovaj broj od (600+1200) 1800kcal da mi je dosta dnevno,a da cu tako biti u deficitu?
5 obroka dnevno x 30g proteina po obroku. 30g=konzerva tunjevine/150g mesa/200g oslica/250g ella sira/5 jaja

Lupio sam broj, bices u deficitu sigurno i da ne ustajes iz kreveta ceo dan.


Danas sam bio u teretani, radio sam prvo biciklo, pa kasnije presao na bench, i jos i sa bucicama radio... Ukupno oko 2h. Puls mi je bio oko 100 kad sam bio na biciklu...

Trening sa tegovima neka ti ne traje vise od sat vremena, 45-50 min i trebalo bi da si gotov ako ne zabusavas. Kardio radi posle tegova a ne pre.

Offline Ivkovic95

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Problem sa viskom kilograma (100. tema :D)
« Reply #8 on: September 01, 2012, 07:22:01 PM »
Tamo pise da je to za nekoga od 100kg, tebi na tvoju visinu/kilazu ne treba vise od 150g proteina. 330g je za nekoga od 100kg na hemiji.

5 obroka dnevno x 30g proteina po obroku. 30g=konzerva tunjevine/150g mesa/200g oslica/250g ella sira/5 jaja

Lupio sam broj, bices u deficitu sigurno i da ne ustajes iz kreveta ceo dan.


Trening sa tegovima neka ti ne traje vise od sat vremena, 45-50 min i trebalo bi da si gotov ako ne zabusavas. Kardio radi posle tegova a ne pre.

Ok, hvala druze, mnogo si mi pomogao :)
"Pain is weakness leaving the body".