EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zgibovi - opadanje snage?  (Read 43262 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #10 on: February 27, 2007, 11:41:15 AM »
ZASTO MISLIS DA TI EMSTO NIEJ OVDE..??..MISLIM..NIJE SVKOME CILJ DA BUDE BB-R///CAK STO VISE..90% ONIH KOJI DOALZEOVAMO SU CITO REKRATIVCI..TAKO DA....OSECAJ SE KAO U KUCI..

ALI..OPET KAZEM....SAMA HIPERTORIFJA NARAVNO DA OVISI OD TOGA KOLIKO OSTETIOMO MISIC NA TRENINGU I KAKO GA KASNIJE HRANIMO..

SADA..LOGIKOM MOZES DA DODJES DO ZKALJUCKA..DA RADECI JEDNO TE ISTO U DUZEM VREMENSOM PERIODU NE MOZE I NECE DONETI ZELJNI REZUALTAT IZ PROSTG RAZLOGA JER SE TELO NAVIKNE NA TO.

A POGTOVO NA VEZBE KOJE SU IMPROVIZOVANE.....

ALI MISLIM DA IMA DOSTA TEKTOVA GDE MOZES KAKO TO SVE U STVARI FUNKCIONISE.

U SVAOM SLUCAU...SVE NAJBOLJE...I DA OSTVARIS SVOJE ZELJE

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #11 on: February 27, 2007, 11:50:59 AM »

Pa sad, ne znam, mozda meni i nije mesto ovde, ali kontam da se ovde podrzava svaki vid aktivnosti koji makar izdaleka lici na BB/fitness.

Za sve ljude dobre volje koji nisu dvolicne licnosti ima mesta ovde, ne moras cak da budes sportista.Imas ovde i ronioca i majstore borilackih vestina, ragbiste, zene koje se nikada nisu bavile sportom do dolaska ovde...polako se popunjava ova zajednica..sve je ovo dzabe ako je lazno ako nema ljudi da se druze i razmenjuju bilo kakva iskustva po pitanju svega..
Zato se ti opusti i postavi sebi cilj i mi cemo  direktno da te usmeravamo ka njemu.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #12 on: February 27, 2007, 12:18:27 PM »
Hvala vam - znači da sam dobro shvatio svrhu foruma. ;)

Quote
ALI..OPET KAZEM....SAMA HIPERTORIFJA NARAVNO DA OVISI OD TOGA KOLIKO OSTETIOMO MISIC NA TRENINGU I KAKO GA KASNIJE HRANIMO..
He, pa zato od tih mojih vežbi od ranije nije bilo ništa - jer sam stalno radio ama baš jedno te isto. Na stranu što nisam imao informacije o pravilnoj ishrani. A nije bilo nikoga da mi kaže da to ne valja, pa kada sam video da nema rezultata, prestajao sam. Sada sam otprilike proračunao da ću za tih par meseci uspeti da povećavam opterećenja na razne načine, ali za posle, k'o što rekoh, moram ozbiljnije pristupiti svemu. Poenta je što imam veliku želju da se posvetim fizičkoj aktivnosti, pa mi je dojadilo da čekam neke idealne uslove da mi se nameste sami od sebe. Bitno mi je bilo da krenem.

Uzgred, kada pričamo o neinformisanosti, tu sam platio cenu i svoja prva četiri meseca u teretani. Ne bih da navodim koja je u pitanju, jer je lik koji je drži inače stvarno super momak, ali sad tek vidim koliko mu je falilo teoretske podloge. Tamo je bio zalepljen neki "univerzalni", generični program, za sve početnike. Ne sećam se tačno šta je kog dana išlo, ali se odlično sećam da je išao po principu 3 dana zaredom vežbi, pa pauza, opet ista tri dana, pa pauza... I tako za sve početnike, bez obzira da li su došli zbog gubljenja ili dobijanja mase! Ne moram dalje da vam pričam, posle neka 3 i po meseca shvatim da jesam osetno dobio na snazi, ali da nisam dobio ni pola kilograma mase. Onda se dohvatim tu gomile bajatih Flex magazina koji su ionako stajali tamo bzvz, pronađem jedan dobar hardgainer članak, i shvatim gde je bio problem sve vreme. Posle još nađem par drugih korisnih tema i na kraju sam sklopim program za 3 dana u nedelji. Kada sam prešao na to, za dva meseca uradih više nego za prethodna četiri. A čak ni tada još nisam dovoljno znao o hrani, da sam se i tu bolje snašao, tek bi bilo pravih rezultata.

Zato je neprocenjivo kada u pravo vreme čuješ prave informacije i savete.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #13 on: February 27, 2007, 01:04:16 PM »
Hvala vam - znaci da sam dobro shvatio svrhu foruma. ;)

Quote
ALI..OPET KAZEM....SAMA HIPERTORIFJA NARAVNO DA OVISI OD TOGA KOLIKO OSTETIOMO MISIC NA TRENINGU I KAKO GA KASNIJE HRANIMO..
He, pa zato od tih mojih vezbi od ranije nije bilo nista - jer sam stalno radio ama bas jedno te isto. Na stranu sto nisam imao informacije o pravilnoj ishrani. A nije bilo nikoga da mi kaze da to ne valja, pa kada sam video da nema rezultata, prestajao sam. Sada sam otprilike proracunao da cu za tih par meseci uspeti da povecavam opterecenja na razne nacine, ali za posle, k'o sto rekoh, moram ozbiljnije pristupiti svemu. Poenta je sto imam veliku zelju da se posvetim fizickoj aktivnosti, pa mi je dojadilo da cekam neke idealne uslove da mi se nameste sami od sebe. Bitno mi je bilo da krenem.

Uzgred, kada pricamo o neinformisanosti, tu sam platio cenu i svoja prva cetiri meseca u teretani. Ne bih da navodim koja je u pitanju, jer je lik koji je drzi inace stvarno super momak, ali sad tek vidim koliko mu je falilo teoretske podloge. Tamo je bio zalepljen neki "univerzalni", genericni program, za sve pocetnike. Ne secam se tacno sta je kog dana islo, ali se odlicno secam da je isao po principu 3 dana zaredom vezbi, pa pauza, opet ista tri dana, pa pauza... I tako za sve pocetnike, bez obzira da li su dosli zbog gubljenja ili dobijanja mase! Ne moram dalje da vam pricam, posle neka 3 i po meseca shvatim da jesam osetno dobio na snazi, ali da nisam dobio ni pola kilograma mase. Onda se dohvatim tu gomile bajatih Flex magazina koji su ionako stajali tamo bzvz, pronadjem jedan dobar hardgainer clanak, i shvatim gde je bio problem sve vreme. Posle jos nadjem par drugih korisnih tema i na kraju sam sklopim program za 3 dana u nedelji. Kada sam presao na to, za dva meseca uradih vise nego za prethodna cetiri. A cak ni tada jos nisam dovoljno znao o hrani, da sam se i tu bolje snasao, tek bi bilo pravih rezultata.

Zato je neprocenjivo kada u pravo vreme cujes prave informacije i savete.
..

tacno tako..imas svugde gomile ljudi koji samo teoritisu i gadjaju se sa studijma a u osnovi nemaju blage veze a oni lici na vrece krompira okrenute naopako..

i tu treba da budes obazriv kada primas savet...jer kao sto rekoh...svakakvih ljudi  imas

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #14 on: February 27, 2007, 01:46:42 PM »
pa vecina nas je imala slicne probleme...ja sam tako mlatio tegovima po teretani i onda mi je jedan momak rekao da rasporedim ovako onako, ali nije ni on nesto posebno znao, kada sad gledam iz ove perspektive. elem ja sam tako u glavnom trenirao 6 dana u nedelji i posle tri meseca sam pretrenirao, nisam dobio ni na masi ni u sazi...i posle kad sam poceo da studiram, poceo sam vise da se interesujem oko svega poceo sam sa 4 puta nedeljno i dobio sam kilorame vrlo brzo. e i sad tako gledam da naucim sto vise kako bih bolje trenirao, a ko zna, mozda i zaradim neke pare od toga. sto se tice kucne varijante, mislim da je najisplativije da uzmes par bucica i da imas neku klupu i sa njima imas milion varijacija, a mozes i da poneses na putovanja 15-20 kila i to je sasvim dovoljno.
over & out

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #15 on: March 01, 2007, 09:58:59 PM »
Kad smo vec kod opadanja snage...imam i ja nesto da te pitam Lazicu!

Pazi ja sam trenirao plivanje ranije nekih dve godine, u medjuvremenu sam krenuo u teretanu i isao uporedo i na plivanje i u gym! U pocetku je bilo sve super, ali kasnije (nakon nekih 4 meseci) sam primetio da mi je nekako postalo mnogo tesko da dizem u teretani! Posto mi je predstavljalo problem ja sam popricao sa nekim trenerima, sto plivanja, sto instruktora u teretani, i oni su mi rekli da od plivanja zestoko opada tonus misica! Kao ako radis na eksplozivnosti i snazi onda ti plivanje ne ide u korist!!! Kasnije sam prestao da plivam, naravno nije to bio razlog vec jednostavno mi je dosadilo a i hladna voda u Pinkiju (sportska hala)!
E ajde mi sad ti to malo pojasni! Da li je sve to istina? Posto meni to nekako nije logicno jer plivanje vazi za jedan od najboljih sportova u kojima podjednako koristis svaki misic na telu, i ima dosta sprintova, raznih naglih ucestalih pokreta, imao sam i dosta suvih treninga! Sve ovo nekako bi trebalo da utice pozitivno na eksplozivnost i snagu...

Lazicu???
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #16 on: March 01, 2007, 10:04:01 PM »
Iskreno ovo nisam ni video a ne bih da ulazim u neke dublje analize ovoga jer nisam adekvatna osoba, da znam materiju sto se plivackog sporta tice..Bilo bi malo previse..
Ono sto ja znam da je potvrdjeno da se samo kod plivaca mogu stvoriti nova misicna vlakna..
I na tome se zavrsava moje proucavanje te materije.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #17 on: March 01, 2007, 10:14:25 PM »
Pa ko zna ako ti ne znas? :hmm: Mozda Tanja!

TANJA???????????????????????????????????!!!!

Ovo mi treba zato sto razmisljam da se vratim na plivanje ali i da cepam teretanu!
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #18 on: March 01, 2007, 10:17:23 PM »
Ja sam to radio svojevremeno!..nije lako!...mora da jedes ko sivonja!...I umara plivanje dosta..zavisi kako ga radis..ali odlicna kombinacija za rekreativca...opusta misice..raskostava..milina!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #19 on: March 01, 2007, 10:43:08 PM »
To je to nastavlja se sa plivanjem!!! I tako imam neiskoriscene termine na kartici za plivanje! OPA! :clap1: :clap1: :bow: :bow:
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.