EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Iiii krećemo!  (Read 9314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #20 on: April 22, 2015, 08:28:20 PM »
Hvala!

Danas, dan 8

11.30  - pečenica, hleb, pavlaka

14h musli i mleko

16:30 l-carnitin 500
trčanje sat vremena

18:30 banana

20h tri kuvana jaja, ela sir, zelena salata, malo pečenice

Eto bar sam večeru "ubo" - a ova ela je retko odvratan namaz.


Interesuje me jedna vrlo važna stvar vezana za procese u mom organizmu:
Negde sam čuo da posle više od sat vremena vežbanja počinju polako da se razgrađuju i mišići (katabolizam). Hteo bih da očuvam i ovo malo mišića što imam (pa i da napredujem), a da skinem stomak dakle salo. Koji je recept, do sat vremena ili to nema veze?
Takođe, interesuje me još nešto. Objasniću na konkretnom slučaju, današnji dan.
Trčao sam, potrošio energiju i gladan sam. Otišao sam tako gladan kod frizera, zatim se tuširao itd.
Da li za to vreme dok sam ja gladan se troše moje masne rezerve, ili se razgrađuju mišići. Jer u zavisnosti od tog odgovora, menjao bih naviku (da li da gricnem nešto posle treninga ili da ne prekidam "proces trošenja masti" sve do sledećeg normalnog obroka) Pošto ja računam (što je logično) da kad nešto pojedem prestaje da se troši iz rezervi, već se koristi unesena hrana.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #21 on: April 22, 2015, 09:03:24 PM »
Gledaj, kada si u kalorijskom deficitu trosi se i jedno i drugo, a na tebi je zadatak da pravilnom ishranom i treningom sto vise spalis salo i sto manje misic umjesto suprotno...

Ne ide to tako, mislim na ovo "pojeo sam sendvic i odmah prestaje trosenje masnih rezervi", trosenje tih rezervi ide dok god si u deficitu...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #22 on: April 22, 2015, 09:21:23 PM »
Je l' moguće da sam ja sat+ vremena posle proteinske večere i dalje gladan :D

Nije mi problem, izguraću do ponoći, ali me interesuje kako telo funkcioniše, šta je najbolje za moj cilj...
Inače, sad popih još jednu kapsulu l-carnitina 500

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #23 on: April 22, 2015, 11:35:55 PM »
Nema to veze koliko ti dugo trcis. Istina jeste da vise kalorija potrosis kada duze trcis, ali trosis one kalorije sto si uneo u toku dana.. Nemoj mnogo da se opterecujes time, vec nakon treninga trcanja, koliko god trcao, jedi PROTEINE, bas iz razloga da ne bi doslo do katabolizma.. Moras da das misicu ono sto ga gradi (protein, UH, voda, secer), zato postoji PWM.. Kad vec imas para za protein, ubaci i dextrozu u PWM. A PWM bi trebalo da uneses u roku od pola sata, tako kazu. Jesi skapirao poentu? Znaci jedi vise PROTEINA, to je kljuc svega.

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #24 on: April 23, 2015, 03:51:57 PM »
Nemam para za protein, to mi brat mućka kad dođem kod njega da vežbam, on trenira. Šejk je dosta sladak, tako da verujem da ima dekstrozu u sebi.
Ja imam neki bezukusan sojin što sam davno uzeo, pa ću i njega nekad ubaciti, ali je odvratan.

Šta mi je važnije za moj cilj, veći unos proteina(pa samim tim i kalorija) ili kalorijski deficit -> konkretno, kikiriki je kalorijski jak, a izvor je proteina.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #25 on: April 23, 2015, 06:24:32 PM »
ne racunaju se biljni proteini...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #26 on: April 23, 2015, 11:01:41 PM »
Dan 9

10.45 banana
12.00 dve domaće tortilje (brašno, voda, so) sa pečenicom, pavlakom i zelenom salatom
14.45 banana
16.00 kikiriki, šaka
17.00 boranija sa mesom, 1 parče crnog hleba, mladi luk
-18.00 šetnja 45 minuta
-19.15 teretana, bicepsi i ramena
20.15 whey
21.00 tri projice sa šunkom, čaša jogurta

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #27 on: April 24, 2015, 08:00:18 PM »
Danas popodne sam bio kod druga, izmerio sam se bos na onoj vagi što daje procente.
Ne znam koliko su te vage tačne, ali ovako stoje stvari:
81kg
telesna masnoća 21,7%
voda 53,8
mišići 40,8
kosti 14

Matematika mi nije jasna - ako su ovo procenti kako onda zbir ne daje 100?


Dan 10

10.15 pola tunjevine (mrvljena hepi tuna je odvratna nisam je mogao dovršiti), parče hleba, ela, šaka kikirikija

11.30 sojin protein sa mlekom, šejk

-12.00 šetnja 1h30min

14:30 l-carnitin, šaka kikirikija i aktivnost:
   -20 minuta trčanja
   -30 minuta vožnje bajsa

16:30 tri jajeta na oko, mladi sir 5% (recimo 50g)  i hleb; mladi luk i ajvar

19:30 deset uštipaka sa ela sirom

Offline decko_u_usponu

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #28 on: April 24, 2015, 11:19:24 PM »
dopuna:
23:15 parče mladog sira i ele, i pola šake kikirikija

Komotno sam mogao da preskočim, ali sam uzeo zbog mišića, ubrzavanja metabolizma itd.


Da li pravim više štete ovakvim obrocima (unosim više kalorija)   nego koristi (hrana za mišiće)?

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: Iiii krećemo!
« Reply #29 on: April 25, 2015, 10:35:00 AM »
Ja ne mogu da verujem sta ti pitas.. Reci mi samo, zasto ne citas teme ovde po forumu, SVE mozes da nadjes.. Moras da izbalansiras ishranu, tako sto neces unositi vise kalorija nego sto ti treba i tako sto ces unositi dovoljno proteina po kilogramu telesne tezine, i onda neces morati da unosis taj visak kalorija..