EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sludjena - Tezak slucaj  (Read 16967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #30 on: May 30, 2010, 10:36:12 AM »
cekajte bre
nema covek danas vremena
ispada iz ketoze danas i ulazi u nrivanu sa bananama i jagodama :innocent: :innocent:
tako da nedljeom mu je ins little fucked up pa momak i nema kontrole nad svojim funkcijima...jelte :blowkiss: :blowkiss:

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #31 on: May 30, 2010, 03:22:08 PM »
Prvo i prvo daj da se mi razumemo sta je ketozno stanje organizma za one koji ne znaju bas dobro.
Znaci ovako stoje stvari: Covjecko tijelo koristi dva glavna izvora energije, prvi su UH koji su preradjeni u glukozu i ljudi koji se normalno hrane svaki dan oni koriste energiju od glukoze. Drugo alternativno gorivo su masti koje su nagomilane u masnim naslagama tijela. Ovi masti se koriste za energiju poput ketona kad god je mali unos glukoze u tijelu. Znaci kad je neko u duzoj fazi sa namalenim unosom UH tijelo ide u ketozu i proizvedjeni ketoni se izbacuju putem mokrace koja je ‘perfektna’ i normalna funkcija tijela. Sto vise se ketona proizvede to se vise masti potrosi iz tijela. Velika je zabluda da se ketoni taloze u tijelo u onom procentu gdje je opasno za zdravlje. Studije su pokazale da su ketoni veoma striktno regulisani u tijelu i da oni nece otici preko normalne granice. Jedino kod ljudi koji su nekontrolisani dijabeticari, alhoholicari ili oni koji su ekstremno dugo na takvoj dijeti mogu da vide pokacenje preko dozvoljene vrijednosti. Ljudsko tijelo regulise vrednost ketona na isti nacin kako sto regulise secer u krvi. Oni koji imaju prekomernu tezinu i su na ovoj dijeti imace isti procenat ketona posle tri mjeseca kao i posle tri dana kad su imali. Pazi nemojmo ovdje mjesati ketozu sa ketoacitozu kad neko tko je dijabeticar ima nedostatka insulina, to je nesto drugo. S tim da vecinom gojazni proizvode viska insulina gotovo je nemoguce da dovedu stanje organizma u ketoacitozima.

Evo ja sam malo nesto ovdje napisao za one koji bas ne znaju mnogo o ovome i sad slijedi pitanje “Sta ima tu opasno ako tijelo neko vrijeme koristi kao energiju nagomilane masti u tijelu” ?  Sa druge strane nema dokaza da bi takvo stanje organizma stetilo jetri u ovom slucaju. A zamislite sve benificije od toga kao sto su skidanje kilaze i masnih naslaga koji su katasrofalni za organizam i skidanje stresa kod adrenalnih zlijezdi koji su glavan pokretac hormona u tijelu zajedno sa tiroidom??

Pozdrav Pedja, hvala sto si mi danas sjetio  :)...hey ja jesam ocekivao burnu reakciju zbog moje izlaganje na ovom forumu al ne do toliko, dizi rucnu malo...  ;)

Sludjena tebe iskreno zelim od svog srca da se izboris sas svim tegobama koje imas...



"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #32 on: May 30, 2010, 04:16:38 PM »
Prvo i prvo

drugo, treće i svako naredno
smanji malo doživljaj, niko ovde nije sisao vesla da bi nas ti učio šta je keto dijeta i ketoza, ponajmanje peđu treba da učiš
a ti se dečko zajebavaš sa nečijim zdravljem ovde i sad te stvarno molim da prekineš, rekao si svoje mišljenje i nek ostane na tome


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #33 on: May 30, 2010, 07:42:46 PM »
drugo, trece i svako naredno
smanji malo dozivljaj, niko ovde nije sisao vesla da bi nas ti ucio sta je keto dijeta i ketoza, ponajmanje pedju treba da ucis
a ti se decko zajebavas sa necijim zdravljem ovde i sad te stvarno molim da prekines, rekao si svoje misljenje i nek ostane na tome
x2
Nek si mu rekla...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #34 on: May 31, 2010, 06:44:05 AM »
Quote
Studije su pokazale da su ketoni veoma striktno regulisani u tijelu i da oni nece otici preko normalne granice. Jedino kod ljudi koji su nekontrolisani dijabeticari, alhoholicari ili oni koji su ekstremno dugo na takvoj dijeti mogu da vide pokacenje preko dozvoljene vrijednosti. Ljudsko tijelo regulise vrednost ketona na isti nacin kako sto regulise secer u krvi.

ama dali si ti normlano dete?? :boxed: :boxed: :boxed: :boxed:

Offline Lemana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Female
  • i am the woman on a mission nothing cant stop me n
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #35 on: June 21, 2010, 06:10:07 PM »
jel smem ja neshto da kazem??? ja sam imala hepatitis b pre 15 godina.Jetra bila katastrofa.Lezala u Vrnjackoj banji godinu dana i onda pocela da me leci moja nana...Kozje mleko i kozji mladi sir,podsireno kozje mleko...Za 3 meseca moje transaminaze su se vratile na normalu,lekari nisu mogli da veruju da mi se jetra tako oporavila za samo 3 meseca.