EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pocetnicka pitanja  (Read 58849 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #20 on: May 10, 2009, 10:32:07 PM »
Pa ok je, verujem ti, ali moras obratiti paznju na sledece: podforum je Teen bodybuilding & fitness a pritom tema Pocetnicka pitanja.

Sve sa aktivnim bavljenjem sportovima (bez obzira sto je rekreativno), ja ipak mislim da si izuzetak ako si se odmah dohvatio te tezine i radio pravilno. Pa znam iz iskustva koliko ljudi ne moze da odrzi ni ravnotezu valjano kada im kazem da ne treba da prelaze kolenom preko linije prstiju na nogama, i to bez opterecenja!

Stalno se prica kako je najbitnija forma, pogotovo za jako mlade ljude, a znas kako su svi u tim godinama podlozni tom nabijanju kompleksa i stavljanju neadekvatnih tezina samo eto da bi se pokazali ili sta ti ja znam. Sad ce neko da se oseca kao debil ako ne moze da razbija cucnjeve sa tezinom koju si naveo, mozda ti to sad izgleda smesno, ali seti se kako se razmislja u tom dobu (da ne pricam da mnogi nikad ni ne prerastu to, ali to je druga tema).

U tom smislu mislim da je bitno ne izlaziti iz konteksta, ako cemo vec da se bavimo edukacijom i razmenom iskustava. :dunno:


Ko moze i sa 200 kila, svaka cast - ali forma na prvom mestu! To je sve...

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #21 on: May 11, 2009, 01:39:51 AM »
Ovo sve sto si rekao stoji, od reci do reci. Imam i ja ekipu klinaca u teretani koji rade dosta vezbi nepravilno, sa vecim tezinama od onih koje mogu da izvuku kako treba... i onda im ja govorim upravo ovo sto si napisao (doduse, oni varaju na benchu, biceps pregibu i ostalim popularnijim vezbama a cucanj su tek poceli da rade, bas na moj nagovor).

Za sebe svakako ne mislim da sam izuzetak jer imam jos par poznanika i drugova koji rade sa finim kilazama ali su isto dugo aktivni na nekim drugim poljima (mahom fudbaleri lokalnih klubova + neki basketasi i odbojkasi "Srema"). Po meni, to sto kazes da je 50kg mnogo za pocetnike vazi za one koji se pre teretane nisu bavili nicim, dok ostalima ne bi trebalo da predstavlja veci problem. I opet ponavljam, najbolje je da se krene sa sipkom pa dokle se stigne, ne treba forsirati (ja bench radim sa 80kg, cesto i sa 70, pa mi ipak ne pada na pamet da pokusavam neke "akrobacije" sa vecim kilazama).
#15 Vince Carter

Offline Zeka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #22 on: May 11, 2009, 06:20:43 AM »
Quote
doduse, oni varaju na benchu, biceps pregibu i ostalim popularnijim vezbama

:evillaugh: To je ta prica... kao i kada sam kretao u teretanu (sa 18) i sta ko pita, uvek isto: "koliko najvise (Kg) mozes iz benca??". I niko nije bio zadovoljan odgovorom da dizem samo onoliko koliko mogu makar 6 puta da izvucem...


Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #23 on: May 11, 2009, 02:52:14 PM »
pa nije ni varanju u tom biceps pregibu bas bezazleno..na bencu jos gore..poenta je trajati godinama u teretani i biti injury free..bolje uciti tehniku i 8 meseci nego se godinu dana oporavljati od povreda..mada,ko da objasni ljudima,pustis ih da nauce na tezi nacin :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #24 on: May 11, 2009, 06:03:45 PM »
joj da vidis kolko ih takvi ima...
ima ih koji nemaju ni 60kg u sebi a oce da guraju bandj 80kg... a tk pocinju... dok jedan odozgo vuce kao podigo lik 80kg... ja rec onom sto stoji iza njega, reko buraz vidim da radis podlaktice :lol:  djabe koloko god da im lepo objasnis oni po starom..tako da sam digo ruke vise od toga :dunno:     ja lepo upozorim a oni nek rade sta im je volja ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Philip91

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #25 on: June 22, 2009, 05:48:34 PM »
Ajde ovako... Moram da priznam da sam apsolutno ne upucen i znam da nas ovde ima za izvoz koliko postavljamo pitanja i smaramo....
Za pocetak:

Isao sam u teretanu ali ne toliko dugo i nije bilo efekta posto nikoga nisam nasao  da mi lepo objasni sta da radim i pijem za pocetak...(dok nisam nasao ovaj forum)
Tesko sam snalazljiv ,i zato pitam...Procitao sam napisana upustva i kapiram vecinom,samo mi je lakse da mi neko pojednostavi za pocetak(gotovan) :D
Imam 18 god. Visok sam 1.85 i imam svega 60 kg ,premrshav sam i pocela je kicma da se krivi(kifoza)...
Ako bi neko bio ljubazan... Unapred hvala

Offline Losmi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #26 on: July 24, 2009, 11:11:01 PM »
Zanima me da li ce me teretana jako rasiriti ,jer sam jao sirok,a nizak?

Offline Miodrag_Mijo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #27 on: March 27, 2010, 10:31:05 PM »
A mene zanima je li istina sto sam cuo od jednog momka koji trenira kick-box (ili box) nisam siguran, rekao je momku od 15 godina za kreatin (ili za bilo sta od hemije) da ne pije nista jer je mlad, kaze da moze da dobije kamen u bubreg... pa me interesuje je li to moguce ?

Offline Mister XYZ

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #28 on: March 27, 2010, 11:19:28 PM »
Kreatin nije hemija....nece dobiti kamen u bubregu.

Offline Miodrag_Mijo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: Pocetnicka pitanja
« Reply #29 on: April 23, 2010, 03:58:34 PM »
A u sta spada kreatin?