EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zasicene masti  (Read 16751 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Zasicene masti
« on: August 05, 2009, 08:47:50 PM »
Oatmeal je sam ovas nepreradjen (znaci sa vlaknima - nisu dodata ili oduzeta).

Iz mog licnog iskustva, kao da nema razlike - ni za probavu, ni za snagu, barem sa Hahne pahuljicama. Moguce je da Hahne ipak imaju i vlakna u sebi iako na pakovanju ne pise tako.

A sto se tice snizavanja holesterola - malo morgen :D Onda jedino da se na mene holesterol iz vazduha lepi... niti jedem masno (zivotinjsko)/meso nesto (cak ni piletinu), lososa skoro svaki dan, ovsene sa mekinjama za dorucak skoro uvek - i stalno imam povisen holesterol.

OT:
Brate, holesterol i imas jer NE JEDES SNOMA!!!!!!
Znaci to je cuvena fora, ne jedes ni 1miligram masnoga a holi samo pici, probaje da malo poubacujes jaja, govedinu, maslinovo verujem da koristis, onda orase itd......znaci ne mnogo al tek toliko da organizam ne mora SAM DA GA STVARA!
I da holi je onsnovna gradja za TESTOSTERON!

veceras nesto mnogo vicem ;)
Vidim da svi bezite od masnoga ko djavo od krsta, ali ZASICENE masti su gradivna gradja svih hormona, ne treba se zalivati slaninom, al ponekad mora, najbolje govedja mast kad su zasicene u pitanju.

Znaci kao sto ti ponekad treba prost secer glukoza tako i nekad nije losa ni zasicena mast


MOREIRA 1:0!!!!!!!!!!!!!!

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #1 on: August 05, 2009, 09:38:49 PM »
OT:
Brate, holesterol i imas jer NE JEDES SNOMA!!!!!!
Znaci to je cuvena fora, ne jedes ni 1miligram masnoga a holi samo pici, probaje da malo poubacujes jaja, govedinu, maslinovo verujem da koristis, onda orase itd......znaci ne mnogo al tek toliko da organizam ne mora SAM DA GA STVARA!
Izvini koji deo "losos skoro svaki dan" ti nije jasan? :D

Quote
I da holi je onsnovna gradja za TESTOSTERON!
Napravi razliku izmedju dobrog i loseg... kod mene je problem sto je los visok a dobar ispod granice.

Sta ce mi ZASICENE masti?

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Zasicene masti
« Reply #2 on: August 05, 2009, 09:57:12 PM »
Ne zaboravite, holesterol moze biti i povisen zbog genetskih predispozicija.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #3 on: August 05, 2009, 11:17:55 PM »
Izvini koji deo "losos skoro svaki dan" ti nije jasan? :D
Napravi razliku izmedju dobrog i loseg... kod mene je problem sto je los visok a dobar ispod granice.

Sta ce mi ZASICENE masti?

da bi ziveo ...
zas
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #4 on: August 06, 2009, 09:51:24 AM »
Izvini koji deo "losos skoro svaki dan" ti nije jasan? :D
Napravi razliku izmedju dobrog i loseg... kod mene je problem sto je los visok a dobar ispod granice.

Sta ce mi ZASICENE masti?

Necu ja stobom da se prepirem oko tvog zdravlja, radi kako oces, lepo sam ti rekao, a ti kako oces, H ti i jeste povisen jer ga ne unosis, pa je organizam poludeo i pravi i vise nego sto treba.
Da, trebaju ti i zasicene, jer ti je to lanac ishrane normalni, al ne mnogo, ofcors, evo opet cu ti reci, jaja, govedina ti je najbolji izvor zasicenih masti, jednom recju ispostio si previse svoje telo, i taj poviseni H ti je reakcija na to.

A sto se tice ovsenih mekinja.....meni izgleda da i to mora da se proda pa eto tolka fama oko toga, procitajte na koji nacin te mekinje izvlace mast iz zeluca, upijajuci tecnost, sta jos upiju, tj koliko minerala i vitamina, sam bog zna.



Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #5 on: August 06, 2009, 02:34:11 PM »
Necu ja stobom da se prepirem oko tvog zdravlja, radi kako oces, lepo sam ti rekao, a ti kako oces, H ti i jeste povisen jer ga ne unosis, pa je organizam poludeo i pravi i vise nego sto treba.
Da, trebaju ti i zasicene, jer ti je to lanac ishrane normalni, al ne mnogo, ofcors, evo opet cu ti reci, jaja, govedina ti je najbolji izvor zasicenih masti, jednom recju ispostio si previse svoje telo, i taj poviseni H ti je reakcija na to.
Aj molim te nadji mi gde su to ZASICENE masti potrebne da bi holesterol bio pod kontrolom??
Molim te zaista, jer nigde nisam nasao da je IKO zasicene masti predlagao za BILO STA zdravo!

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Zasicene masti
« Reply #6 on: August 06, 2009, 03:17:52 PM »
Aj molim te nadji mi gde su to ZASICENE masti potrebne da bi holesterol bio pod kontrolom??
Molim te zaista, jer nigde nisam nasao da je IKO zasicene masti predlagao za BILO STA zdravo!

Inace zasicene masnoce su u nekoj kolicini potrebne za luchenje hormona.... Sam holeserol se koristi u procesu luchenja testosterona....

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #7 on: August 06, 2009, 03:22:02 PM »
Aj molim te nadji mi gde su to ZASICENE masti potrebne da bi holesterol bio pod kontrolom??
Molim te zaista, jer nigde nisam nasao da je IKO zasicene masti predlagao za BILO STA zdravo!


Cekaj polako, od zasicenih se prave hormoni, kapiras? Ako ih NE unosis, imas problem razumes?
Znaci zumance-dva dnevno i ponekad malo govodjeg prosaranog ne bi ti skodilo, ni tebi ni bilo kome drugome, iako sam ja licno za to da se jede i vise od 2 zumanca, al to vec nema veze sa mekinjama ;)
....
Evo ovde imas jedan mali deo o mastima, ukljuci ono CTRL+F za pretragu stranice i upisi TEST, pa ce ti izaci.
http://www.sportmedia.hr/index.sport?usr=50X156344&rnd=662&rrc=N&cip=66.249.66.83&pg=teme_prehrana_natjecateljska_dijeta
Stos je opet ponovaljam sto telo sve njih moze da pravi, al kad ih nema uopste pravi ih i vise nego sto treba, kao i uvek sa tim "telom" nikad nije kako bi mi hteli.

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #8 on: August 06, 2009, 05:26:33 PM »
Ajde nemoj vishe da lupetas; neko ce pomisliti da znas nesto.
Procitaj taj bash tekst koji si dao videces sledece:
Quote from: text
Jedina uloga koju imaju zasićene masti je da ih se koristi kao energetski izvor.
...
1. Da bi tijelo uopće funkcioniralo, potrebna je određena količina masti.
2. Zasićene masti nemaju bitnu ulogu u tijelu, a povezane su sa određenim zdravstvenim rizicima.

Pomislio sam da mozda sam nesto prevideo, ali ti sinak mesas NEZASICENE i ZASICENE masti! Zasicene ti NIKAKO nisu potrebne! Nezasicene JESU - a ja njih uzimam i JAKO velikoj kolicini!


Cekaj polako, od zasicenih se prave hormoni, kapiras? Ako ih NE unosis, imas problem razumes?
Znaci zumance-dva dnevno i ponekad malo govodjeg prosaranog ne bi ti skodilo, ni tebi ni bilo kome drugome, iako sam ja licno za to da se jede i vise od 2 zumanca, al to vec nema veze sa mekinjama ;)
....
Evo ovde imas jedan mali deo o mastima, ukljuci ono CTRL+F za pretragu stranice i upisi TEST, pa ce ti izaci.
http://www.sportmedia.hr/index.sport?usr=50X156344&rnd=662&rrc=N&cip=66.249.66.83&pg=teme_prehrana_natjecateljska_dijeta
Stos je opet ponovaljam sto telo sve njih moze da pravi, al kad ih nema uopste pravi ih i vise nego sto treba, kao i uvek sa tim "telom" nikad nije kako bi mi hteli.


Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #9 on: August 06, 2009, 05:33:00 PM »
Ajde nemoj vishe da lupetas; neko ce pomisliti da znas nesto.
Procitaj taj bash tekst koji si dao videces sledece:
Pomislio sam da mozda sam nesto prevideo, ali ti sinak mesas NEZASICENE i ZASICENE masti! Zasicene ti NIKAKO nisu potrebne! Nezasicene JESU - a ja njih uzimam i JAKO velikoj kolicini!



shta lupash ti .. naravno da ti trebaju .. aj kuckaj malo na netu prochitaj .. ti mozesh i u deda mraza da verujesh nije problem al nemoj da promovishesh neke gluposti zbog drugih ljudi ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!