EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pocetnik u svemu , potreban savjet  (Read 1540 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Didza

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Pocetnik u svemu , potreban savjet
« on: May 03, 2013, 12:28:50 PM »
Poz svima pocetnik sam kako sam i gore naveo. vVec par godina mnogo citam o ishrane i treningu.Imam 16 godina visok sam 173 imam 54 kg. Nedavno sam poceo u teretanu isao sam 5 puta nedeljno sad sam smanjio na 3 puta jer teze nabijam masu kad idem 5 puta mnogo se trosim na treninzima, pa sam sve uklopio u 3 puta nedeljno.Kuci mi ne daju da kupujem nista od suplemenata.Hranim se uglavnom zdravo znaci: svaki dan riza po 100-150g (mjerim prije kuvanja) meso bijelo,junetina,teletina, mlijeko,ovsene , rizine keksice,puter od kiirikija,sve zdravo uglavno i pijem naravno dosta vode.Kuci mi stalno govore da se ne mogu udebljat jer je sva ova hrana uglavnom dijetalna, pa me i to malo buni.Znaci cilj mi je masa , dal trebam junkat. Sta od hrane da isforsiram da sto prije nabacim tjelesnu masu , je ja koliko god da se debljam meni se to fino rasporedi jer sam mrsav, i stalno imam trbusnjake i izdefinisan sam.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik u svemu , potreban savjet
« Reply #1 on: May 03, 2013, 03:25:38 PM »
koliko i kako kolicinski jedes tu hranu ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Didza

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Pocetnik u svemu , potreban savjet
« Reply #2 on: May 03, 2013, 04:19:42 PM »
Pa ovako ujutru za dorucak 100g ovsenih dvije kasike mlevenog keksa radi ljepseg ukusa 250ml mlijeka i 2 jaja na oko krisku hleba uz jaja.

Rucak recimo neko meso danas sam jeo crveno 100g przenog + 200g kuvane rize hleba krisku.

medjuobrok 10 rizinih keksica.

vecera meso od rucka sta ostane i riza

prije spavanja na 5 rizinih kolacica namazen gnjecenu bananu sa puterom od kikirikija(2 kasike) i 1 kasika kesa + casa mlijeka

Offline SquatOrDieTrying

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik u svemu , potreban savjet
« Reply #3 on: May 13, 2013, 01:46:17 AM »
Novac je veoma bitan u ishrani  :wallbash1: Ja mislim da bi tu trebalo jos dosta mesa, ribe i ostalih izvora proteina. Za te rizine keksove ili sta su vec nisam bas cuo  :wow:
Ja inace nemam trenutno puno novca da se hranim disciplinovano, ali bih zamenio ta cuda od rize sa pirincem :D Jednu veeeliku serpu kuvanog pirinca, rasporedjenog u toku dana  :evillaugh: