EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ama brate nikako da dobijem masu  (Read 18885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #10 on: April 26, 2009, 01:45:04 PM »
imam problem,pocelo je da mi se naslaze masno tkivo oko bradavice,i malo je veca ali sa tim nemam problema jer se ne vidi mnogo i doktor mi je rekao da ce mi to prestati vremenom,moguce je da sam davno uzeo jedan american muscle koji moguce da je imao soju,mada nikada do sada nisam imao problema sa piletinom. voleo bih da mi to nestane pa trazim uzrok,tacnije nisam ni debeo ni mrsav nego normalne gradje,nemam problema ni sa cim sem sa dobijanjem kg,vezbam najduze u teretani 1 h i to odlican trening sa 1 min pauze izmedju serija ,sojinog mleka nikada nisam pio,a skoro sam popio uvrh glave 50 g soje dok nisam saznao da je puna estrogena pa sam je bacio,ostatak,da to nije prouzrokovalo? da izvinete izem ti moju genetku

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #11 on: April 26, 2009, 01:47:01 PM »
ovde kod mene nemam konjskog mesa,pa samo pucam teletine...nema ama bas nigde u gradu

Offline Vaki_LEE

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #12 on: April 26, 2009, 01:56:01 PM »
slusajte moj program ishrane i samo sam dobio 4 kg za 3 meseca. pazi
1 obrok 2 soljice ovsanih + 5belanaca + 1 zumance
2 obrok 400 g junetine ili teletine na rostilju + sargarepe 1-2+zelena salata+ 2 parceta razanog hleba i casa mleka
izmedju 2 i 3 obroka badem 50g
3 obrok 350-400 g piletine +(nekad brokoli 200g nekad (prinac 50g)) ili kuv krompir + parce razanog hleba
4 obrok (posle treninga) dekstroza + whey 32,5g
5 obrok odma sto dodjem kuci pola sata nakon treninga neka riba + 1 solja mleka + 6 belanaca( ili 350-400 g pileceg belog mesa) + kuv kromp ili parce razanog hleba i obavezno neko povrce kao brokoli ili zelenis neki
6 obrok tuna konzerva
7 obrok pred spavanje ella sir 150g

sta se desava? a doktor mi je rekao da mi je malo povecan nivo estrogena od dozvoljenog,da nije zbog toga?

Ishrana ti je stvarno dobra, cudi me da nisi uspio napakovati vise mesa. Probaj da povecas eventualno UH, ili kao sto neko rece da pravis sebi neki sejk u toku dana koji je jak kalorijski.

Kakav ti je unos zdravih masti? Vidim gore samo badem. Ubaci laneno ili riblje kao i maslinovo! Meni je to pravilo frku, jer nisam uopste imao zdravih masti u ishrani, od kako sam ubacio, kg su krenuli gore.

Ti i sam znas da je za kvalitenu masu potrebno dosta odmora, pa probaj da napravis neku promjenu u nacinu treninga, npr. da vjezbas jedan dan, drugi da bude off i tako citavu sedmicu; da ti tjelo bude odmorno!  :)
It'a all about: Perfect Nutrition, Hard Work, Pain and Sacrifice a lots of Sacrifice!

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #13 on: April 26, 2009, 02:13:52 PM »
pa kupujem ali ne uvek,tunjevinu u maslinovom ulju,I DA ZABORAVIO SAM DA NAPOMENEM DA UJUTRU PRE 1 OBROKA UZMEM 1 MERICU WHEY od 32,5 g sa KASIKOM MEDA! to je to , vezbam cetiri puta sedmicno pon uto,sre i pet zbog mase, po 1 misic,tacnije pon ledja cela sa zadnjim ramenom,uto ramena, cet grudi,pet noge, a da nije mozda da mi ne ide masa jer otprilike igram basketa 2 do 3 puta sedmicno max ( ali samo kad su mi dani pauze)???? gledam da mi nedelja i eventualno nekad sreda bude dan za kalorije pa tad krcam svega kaloricnog,naravno ne svinjskog mesa,ali jedem vise uh i svega vise

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #14 on: April 26, 2009, 03:19:20 PM »
godina, visina, težina pre i posle?

3kg mišićne mase ne može da se dobije za godinu dana.


Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #15 on: April 26, 2009, 03:23:24 PM »
18 godina,184,pa to sad ne znam tacno kad sam krenuo znam samo da sam negde sredinom januara imao 79 a sad imam 83 a hranio sam se ta 3-4 meseca ovako kako sam pisao,pa brate mili to nije logicno da ne moze za godinu dana aj razumem ja pola godine 7-8 meseci,al godinu moze ,

mislim hranio sam se ja i ranije tako pa prestajao pa pocinjao pa tamte vamte evo sad kazem otprilike za ova 3-4 meseca koliko vec,cini mi se kao da ipak ne ide,da li treba da pocnem da variram U.H. ili tako nesto?!

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #16 on: April 26, 2009, 03:27:30 PM »
znao sam da si mališa :)
reci mi zašto si išao dok doktora, zašto si radio nivo estrogena i zašto si išao na pregled za bradavice?

nekako ne mogu da sve sklopim... a pri svemu se žališ na to da dobijaš manje mišićne mase nego što želiš.

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #17 on: April 26, 2009, 03:29:21 PM »
ma isao sam da vadim krv jer mi je doktor rekao da imam ginekmastiju na desnoj bradavici,ali je rekao da ne moram da vadim i da ce to proci,ali kad sam proverio krv video sam da u sebi imam visak estrogena ali ne mnogo...

Offline MuscleFilip

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #18 on: April 26, 2009, 03:35:57 PM »
jbg, pubertet.
neću da te razočaram, ali ja ovako vidim stvari:

1. ginekomastija neće proći. posebno ta nesimetrična.
2. smanji malo da jedeš jbt. treniraš neredovno, spališ na basketu i to malo što izgradiš, ne piješ suplemente.
3. drži se piletine, izbaci konjetinu i ubaci suplemente. to te finansijski ne remeti puno.

treniraj redovno i pravilno i uživaj u letu. na jesen idi opet na pregled i dok ne bude kasno idi kod drugog lekara na pregled. kad kažem kasno mislim na operaciju za dž. vezano je za godine, ali ne znam detalje.

mislim da imaš velika očekivanja i od sebe i od ishrane, a najmanje pažnje polažeš na vežbanje. šta će ti 6 treninga nedeljno???
3-4 je ok... vidiš da ti se telo još razvija.

nadam se da te nisam smorio :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: ama brate nikako da dobijem masu
« Reply #19 on: April 26, 2009, 04:12:02 PM »
alal vam vera kad sa ~100gr uh dnevno radite masu..
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380