EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: HIIT pomoc  (Read 8619 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
HIIT pomoc
« on: April 10, 2013, 09:34:01 PM »
Pozdrav!

Znam da se savetuje da se cardio radi ujutru na prazan stomak, ali sta kada sam prva smena u skoli? Ne mogu trcati u 5 ujutru  :lol:

Koliko bi imali efekta ako bih radio hiit popodne oko 19h? S obzirom da mi ne treba neko veliko gubljenje kilograma, do 5kg max...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: HIIT pomoc
« Reply #1 on: April 10, 2013, 10:05:14 PM »
Pozdrav!

Znam da se savetuje da se cardio radi ujutru na prazan stomak, ali sta kada sam prva smena u skoli? Ne mogu trcati u 5 ujutru  :lol:

Koliko bi imali efekta ako bih radio hiit popodne oko 19h? S obzirom da mi ne treba neko veliko gubljenje kilograma, do 5kg max...

Moze i popodne  ;)

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
Odg: HIIT pomoc
« Reply #2 on: April 10, 2013, 10:08:00 PM »
Zahvaljujem  :)

I jos jedno pitanje. Posto nemam bas neku kondiciju sto se tice trcanja, kako mi savetujes da organizujem trening? Da li minut sprint, minut hodanje, ili na pola minuta... I moze li u celom tom trening da posluzi vijaca (imam je, pa da ne skuplja prasinu :D ) ?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: HIIT pomoc
« Reply #3 on: April 10, 2013, 10:13:59 PM »
Zahvaljujem  :)

I jos jedno pitanje. Posto nemam bas neku kondiciju sto se tice trcanja, kako mi savetujes da organizujem trening? Da li minut sprint, minut hodanje, ili na pola minuta... I moze li u celom tom trening da posluzi vijaca (imam je, pa da ne skuplja prasinu :D ) ?

Sto ne pocnes onda obicno trcanje, srednjim intenzitetom dok se malo ne naviknes? HIIT je lako ubaciti kasnije.
30 sec sprint, 30 sec brzo hodanje je ok.

Sto se tice tipa kardia, radio onaj koji ces imati volju da radis  :)
Sad da li ce to biti trcanje, bajs, skijasko itd. nije toliko bitno. Ja uglavnom preferiram skijasko jer mi ne opterecuje kolena i nije toliko dosadno.

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
Odg: HIIT pomoc
« Reply #4 on: April 10, 2013, 10:26:31 PM »
Aha.. Pa onda cu da vidim neko vreme da pola treninga trcim, pola preskacem vijacu. Pa kad udjem u kakvu takvu formu, onda taj HIIT 30sec...  A ubacivanje sklekova, cucnjeva u taj trening, da li bi imalo smisla?  :boxed:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: HIIT pomoc
« Reply #5 on: April 10, 2013, 10:38:54 PM »
Ma kakvi... ako ti sprintevi nisu dovoljni onda jbg  :lol:

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
Odg: HIIT pomoc
« Reply #6 on: April 10, 2013, 10:41:54 PM »
Jes' vala, i ja svasta pitam  :lol:

I jos jedno pitanje, izvini stvarno xD  S obzirom da ce mi kardio verovatno usporiti ako ne i napraviti regres po pitanju misica, ima li onda veze da li radim kardio istim danima kad i teretanu? I da li zbog ocuvanja misica da radim jace u teretani, slabije... Ili da se samo fokusiram na kardio kako bih sto pre skinuo tih par kg i onda teretana full

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: HIIT pomoc
« Reply #7 on: April 10, 2013, 10:55:43 PM »
Jes' vala, i ja svasta pitam  :lol:

I jos jedno pitanje, izvini stvarno xD  S obzirom da ce mi kardio verovatno usporiti ako ne i napraviti regres po pitanju misica, ima li onda veze da li radim kardio istim danima kad i teretanu? I da li zbog ocuvanja misica da radim jace u teretani, slabije... Ili da se samo fokusiram na kardio kako bih sto pre skinuo tih par kg i onda teretana full

Nema to veze, teretanu radis redovno. Zavisi koliko puta radis kardio, gledaj ako mozes da ga ubacis danima kada ne treniras cisto da imas vise energije. Teretana je vaznija od kardia.

Samo napravi deficit u ishrani, redovno radi teretanu, ubaci koji kardio i to je to.

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
Odg: HIIT pomoc
« Reply #8 on: April 10, 2013, 10:57:01 PM »
Razumeo! Hvala :)

Offline eL gR1Ng0

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 33
Odg: HIIT pomoc
« Reply #9 on: April 11, 2013, 03:44:04 PM »
A sto se tice trajanja kardio treninga, citao sam na forumu da je ok negde 20ak minuta? Sad jel to HIIT (10 -10 po minut) ili 20 minuta konstantnog trcanja umerenim intenzitetom kao sto si mi preporucio? Ako ne mogu da "izguram" 20 min umerenim intezitetom, smem li da odmorim minut (setam) pa onda opet..?